Bilgi Zamanı

Doğum Sonrası Kilo Verme Nasıl Olur

Doğum Sonrası Kilo Verme Nasıl Olur
06 Kasım 2012 - 10:06 'de eklendi ve 900 kez görüntülendi.

Doğumun hemen sonrasında, emzirme döneminde bebeğin bakımı ve beslenmesi konusunda acemilikler nedeniyle beslenmeye yeteri kadar önem verilmez.

Doğumdan sonraki ilk hafta yaklaşık olarak 6 kilo kaybedersiniz. Bu bebeğin ve suyun ağırlığıdır. Eğer hamileliğiniz boyunca ideal olan ortalama 12 kilo almışsanız eski formunuza kavuşmak için çok zorlanmayacaksınız. İlk altı haftanın sonunda rahminiz eski boyutlarına kavuşacak ve vücudunuzdaki tüm fazla sıvıyı atmış olacaksınız. Eğer bu süre zarfında dengeli beslenmeye devam ediyorsanız ve kendinizi tatlılara kaptırmamışsanız ortalama 1-2 kilo daha verirsiniz ve hamile görüntünüz ortadan kalkar.

Doğum sonrası daha hızlı ve düzenli kiko vermek istiyorsanız bu önerileri dikkate almalısınız.Miktarı az ama kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak durun.Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için ilk 6 ay ona sadece anne sütü verin. Anne sütü veren annelerin kilo kontrolünü daha kolay sağladığı bilinmektedir. Kilo vermek amacıyla yetersiz ve dengesiz beslenmekten, düşük kalorili sağlıksız rejimlerden uzak durmalısınız.Günde 6 öğün az ve sık beslenin. Günde en az 2 litre su içerek hem süt veriminizi artırın hem de metabolizmanızı hızlandırın.Süt-yoğurt tüketimini ihmal etmeyin.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER