Bilgi Zamanı

Dizüstü Bilgisayarım Fazla Isınıyor – Isınma Problemi ve Çözümü

Dizüstü Bilgisayarım Fazla Isınıyor – Isınma Problemi ve Çözümü
05 Kasım 2013 - 13:50 'de eklendi ve 1507 kez görüntülendi.

Laptop diğer adıyla Isınma Problemi ve Çözümü, dizüstü bilgisayarım fazla ısınıyor diyorsanız tavsiyelerimize kulak verin.

Dizüstü bilgisayarlarda aynı anda bir çok programın açık olması nedeniyle bilgisayar hem yavaşlar hemde işlem hızı düşer. Bu durumdan kurtulmak için bilgisayarın soğumasını beklemek zorundasınız.

Günümüzde bu sorunu aşmak için yeni cihazlar yapıldı. Peki ya bunlar ne mi ? Tabi ki yeni nesil soğutucular. Ayrıca dizüstü bilgisayarlara özel yapılmış olanları da mevcut. Ancak yine alıcıların aklında bir soru işareti kalmıyor değil. Kendilerini acaba işe yarar mı diye düşünmeden edemiyorlar. İşte bizde bu cihazı almak isteyen kişiler için bu soruyu araştırdık. İşte yanıtı;

internet

Dizüstü Bilgisayarımızın Isınmaması İçin Neler Yapmalıyız?

  1. Öncelikle bilgisayarınızın hava akışını sağlamalısınız. Bu doğrultuda yapılan yanlışlardan biri bilgisayar altına yastık koyarak kullanmak ve koltuk ve benzeri şeylerin üzerinde kullanmaktır. Bu gibi uygulamalar; cihazın hava ile ilişkisini engeller, fanın daha fazla çalışmasını sağlar. Böylece bilgisayarınızın çok ısınmasına neden olur.
  2. Bilgisayarı şarja takılı şekilde kullanmakta cihazınızın ısınmasına neden olur.Çünkü şarj olan pil ısınır ve bilgisayarınızda ısınmasını sağlar. Bu nedenle bilgisayarınızı sarjda kullanacaksanız mutlaka pilini çıkarmalısınız.
  3. Bilgisayarınızın fanını temiz tutun. Zaman zaman bilgisayarınızın hava üflediği yerleri tespit edin ve buraları temizleyin. Bilgisayarını temizleme işlemi sayesinde cihazınız daha az ısınır ve daha iyi çalışır.
  4. Bilgisayarınızı mutlak suretle düz bir zemin üzerinde kullanın. Böylede cihazınızın hava ile teması sağlanacak ve ısınmayacaktır.
  5. Bilgisayarı daha çok oyun oynamak için kullananların mutlaka soğutucu edinmeleri gerekir. Çünkü bilgisayarda oynanan oyunlar CPU ve GPU’yu  zorlar. Bu durumda da bilgisayarınız ısınacağı için alüminyum tabanlı ve fanlı bir soğutucu kullanmanız yararlı olacaktır.

Yukarıda saydığımız tüm tavsiyelere uyduğunuz halde ısınma sorunu devam ediyorsa cihazınızı yetkili servisine göstermelisiniz.

Dizüstü Bilgisayarın Aşırı Isınması ve Çözümü Hakkında Sorularınızı Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER