Bilgi Zamanı

Diyet Yapmadan Kilo Verme

Diyet Yapmadan Kilo Verme
17 Şubat 2014 - 10:05 'de eklendi ve 745 kez görüntülendi.

Diyet yapmadan kilo verme, diyet yapmadan zayıflama, diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü, diyet yapmadan zayıflanır mı.

Bayanlara özel diyet yapmadan zayıflama yollarından bahsedeceğiz bu yazımızda. Sıkı diyetler yaparak yorularak, aç kalarak zayıflamaya gerek yok. Günlük su ihtiyacımız 2 litre. Bu suyu tükettiğimiz zaman bünyemiz normal bir şekilde çalışmasını sürdürecektir. Aslında zayıflayamamamızın nedeni yeterince su tüketememek. Fazla su tüketmeyince bünye zayıflamaya başlıyor. Oysa ki günlük 2-2,5 litre su tüketseydik bu kadar sıkıntı yaşamayacaktık kilo verirken. Bunun yanı sıra tüketeceğimiz suyu yemekten on dakika önce tüketmek önceden vücudu çalıştırmayı başlayacağı için yiyeceğimiz yemeği sindirmek de çok kolay olacaktır.

Acıktığımız zaman kan şekerimiz düşecek ve tuzlu yemeklerden ziyade canımız tatlı yiyecekler isteyecektir. Bu nedenle yediğimiz çikolata, şeker gibi yiyecekler kan şekerini aniden yükselterek açlığınızı bir süre bastırsa da 1 saat sonra bu sefer daha fazla acıkmanıza neden olacaktır. Bu nedenle yemeklerden önce şekerli yiyecekler tüketmemeye dikkat ediniz.

Sebze ağırlık yemek yerseniz lifli beslenmiş olacaksınız. Lifli yiyecekler hem bünyeyi daha fazla çalıştıracak hem de vücudunuzun uzun süre açlık hissetmemesini sağlayacaktır. Bu nedenle yemeklerinizi sebze ağırlıklı tüketmek de diyet yapmadan zayıflamanızın sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sağlıklı bir vücuda da kavuşmuş olacaksınız.

Diyet ve spor yapmaksızın zayıflamak için günlük belli bir süre yol yürümek de vücudun fazla enerji yakmasını sağlayacak ve sizi daha kısa sürede zayıflatacaktır.

indir (3)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER