Bilgi Zamanı

Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı Alo 190

Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı Alo 190
23 Nisan 2016 - 10:54 'de eklendi ve 20119 kez görüntülendi.

Dini Sorular Ve Sorunlar İçin Alo 190 Hizmete Girdi. Diyanet Şikayet Hattı …
Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. “Alo 190 Dini Danışma” olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek ve ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı’nın yeni numarası “190” olarak belirlendi.

Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan “Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu” üyelerine sorularını yöneltebilecek. Diyanet işleri şikayet nasıl yapılır telefon numarası

Alo 190 Diyanet Şikayet Hattı
190 Dini Sorunlar Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı
Dini Danışma hattı 190

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 331 Yorum )

 • perihan maden ;

  Sayın başkanım
  Ben İstanbul/Fatih te ikamet etmekteyim.
  Hırka I şerif.mah.keçeciler cad.de bulunan hürrem çavuş camiinde hem çocuklarımı gònderiyorum hemde kendim gidiyorum.dışardan bakıldığında çok aktif gibi görünen fakat iş namaz kılmaya gelince çocuk okutmaya gelince sürekli raporlu ve hasta bir gòrevli var.Madem namaz dahi kıldıramıyor neden hala gòrevli gibi camii işkal ediyor sòzde çocuklara kuran dersleti başlatıyor ama kendi yok ona buna okutuyor onun buna iş yaptırtıyor. Onlarda cocuklara cok kaba davranıyor kulak çekme arkadaşlarn içinde bağırıp ceza verme vs. Çocuğum artk camiye gitmek istemiyor onun başka camiye de gònderemiyorum artk lütfrn doğru dürüst gerçekten gòrev yapabilcek bir gòrevli atayın artk hem gòrev yapmıyor hemde maaş +hav umre vs. Organizeleri yapp para alıyor namaz dahi kıldıramıyan birine bu tür organizelere nedrn gòrevlendirihorsunuz.

  01 Aralık 2016 22:54
 • Mehmet Koç ;

  Mahalle cami imamını nereye şikayet edebilirim

  28 Kasım 2016 20:08
 • Havva Yolcu ;

  Kkö. Alımında sadece ilahiyat mezunlari alinmasinin sebebi ne?
  İmamhatip mezunu olup da 100 puan almiş olan bir hoca adayinin ilahiyat mezunu 50 puan almiş bir hoca adayindan eksik yani ne olabilir..
  Diyanet binde bir hoca alimi yapiyor onda da adalet diye bişey yok
  Güya da dînî bir kurum😡😡😡

  18 Kasım 2016 16:49
 • Şener AYAR ;

  Hayırlı akşamlar ben bagcilar goztepe de oikamet ediyorum goztepe merkez caminin muezzini ezani hic guzel okumuyor. Hayir güzel okuyamiyorsanda hic olmazssa uzatmamasi gerekir muezzinin sesinden rahatsiz oluyoruz artik buna bir çözüm bulunursa sevinirim.

  15 Kasım 2016 20:00