Bilgi Zamanı

Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı Alo 190

Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı Alo 190
14 Mayıs 2018 - 13:41 'de eklendi ve 35480 kez görüntülendi.

Dini Sorular Ve Sorunlar İçin Alo 190 Hizmete Girdi. Diyanet Şikayet Hattı …
Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. “Alo 190 Dini Danışma” olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek ve ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı’nın yeni numarası “190” olarak belirlendi.

Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan “Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu” üyelerine sorularını yöneltebilecek. Diyanet işleri şikayet nasıl yapılır telefon numarası

Alo 190 Diyanet Şikayet Hattı
190 Dini Sorunlar Diyanet İşleri Başkanlığı Şikayet Hattı
Dini Danışma hattı 190

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 431 Yorum )

 • selami gören. ;

  selamün aleyküm. benim sorum.bizler camilerimizin yapılışında,giderlerinde müslüman olarak yardım ediyoruz.peki hükümet neden yapmıyor yardım,da kilise tamir ediyor paraları onlara harcıyor..Ayrıca bu kiliselere diğer ülkelerdeki hristiyanlar neden yardım etmiyorda bizim paramızı harcıyor hükümet.biz dünyanın başka bir yerinde yapılan camilerimize para veriyoruz..Bu iş iş değil.islama ters.beenim vergim nasip olmasın kiliseye.verenede hakkımı helal etmiyorum.

  08 Ocak 2018 18:28
 • Gülcan Güney ;

  Ben Gülcan Güney, babam Sahin Güney, 20.11.2017 tarihinde vefat etti. Zonguldak bakacakkadi merkezinde olan cami hocasindan sikayetciyim. Bizim köydeki adette bayanlar cenaze namazi kilmazlarmis. Böyle birsey nasil olabilir? Biz dinimizi adete göre nasil yasariz? Ayrica babamin gömüldügü gün orada mezarlikta pideler ayranlar dagitildi (helal hos olsun) ama böyle bir terbiyesizlik ve saygisizlik neden oluyor? Ben bu hocanin denetlenmesini istiyorum ve dogru ne ise yapilmasini istiyorum.
  Saygilarimla
  Gülcan Güney

  24 Aralık 2017 19:19
 • suat can ;

  ısparta karaağaç mahallesi pazar yerinde bulunan kadir bey camisinin ses sistemindeki desibel oranı çok yüksek. İşitme cihazı kullanan engellilere rahatsızlık vermektedir.
  Lütfen ses sisteminin desibel şiddetinin ayarlarının yapılmasını arz ederim. saygılarımla

  20 Aralık 2017 13:16
 • Şaban BIÇAKLIOĞLU ;

  Hergün birşey sorsanız çare arasanız bu siteden ne cevap alabilir nede yerine getirirler sanal alem gibi birşey söylüyor cevap ne alıyor nede yerine getiriliyor anlamadım gitti.

  13 Aralık 2017 13:02
 • Şaban BIÇAKLIOĞLU ;

  Göndermiş olduğumuz şikayetler kala alınmıyor ilgilenen yokherhalde olsun ben yine yazayım belki bir duyan olurda ilgilenir Ankara aydınlık evlerde oturuyorum Merkezi sistemle okunan ezan ALLAH aşkına ezanmı okuyor yoksa uzun havayla halaylı çekiyor bukadar hehe hehehe uzatmak ezanımızın adabında makamında varmıdır günaha girmekten başka birşey deyil zannedersem Elhamdülüllah müslümanız ama bulaşarsanız şarkı gibi ezan okunmaz sanırım ilgilenirseniz memnun oluruz.sadece bu olay merkezi sistemle okunan camilerde var hacıbayramda yok huşu içinde bir ezan istiyoruz saygılar

  13 Kasım 2017 13:08
  • Şikayetçi Müslüman ;

   ALLAH (Celle Celaluhu) ezanda teganni yapan kadrolu pavyon şarkıcılarınin da onları ve çirkin sesli kargaları torpille sözde mezzin yapanların ve kargalara mudahale etmeyenlerin topyekün belasını versin kardeşim. İstanbul Şişli’de 19 Mayıs Fulya Balçık Camiisinin ara sıra kaseti veya mp3 ezan dosyası çalınan Bülent Ersoy sesli bir kargası var aman Allahım, Pierre Loti duysaydı kendissini İslam’a girmekten kurtardığı için buna da para yollatırdı, Şişli bölgesinde namaz kılan insanlar bile namazdan soguyorsa sebebi bu pavyoncu kargalardır. Eskiden olduğu gibi niyeti muezzinlik olan güzel sesli Müslümanlar minareye çıkarak teganni – makam şaçmalıklarına girmeden adam gibi ezan okumalıdır ve tesirli olmaları için kendilerine kerhane, vergi, kumar, tekel, faizden muteşekkil gelirlerden bir maaş verilmemeli (Mubarek Osmanlı sistemindeki gibi içinde şüphe dahi olmayan harcırah verilebilir) imamlık ve muzzinlik kutsal vazifeleri icin Ehli Sunnet ve’l Cemaat itikadı şartıyla gönülluluk esas alınmalıdir yoksa Yalçın Küçük gibi yahudilerin eleştirileri bile kısmen haklılık arzeder ve Tağuti düzenin işgalinden henüz kurtulamamış İslam mescidleri boş kalırken IŞİD – El Kaide – Şia taifeleri Osmanlı mayalı daha çok insanımızı saptırır.

   14 Mayıs 2018 13:41
 • aytek ;

  istanbul bayrampaşa ya yeni taşındım.tam otogarın arkasında yeni camii yapılmış ismini de yeni camii olarak koymuşlar.sabah ezanını okuyan müezzin lütfen denetlensin hiç bi ALLAH ın kulu demezmi acaba öyle ezan okunmaz diye dalga geçer gibi şarkı söyler gibi.yetkililer lütfen ilgilensin sabah ezanı yürek dağlar insanı tövbeye çağırır işlenen günahlara pişmanlık sağlar bence çok önemli acil değişmesi lazım..

  31 Ekim 2017 09:18
 • ayhan ;

  diyanet malisef hiyanet olmuştur ihsan şenocak hocaya yapılan haksızlık karşısında susanda hiyanet içeresinde olan diyanet telefonlarda bile cevap veremıyor şiya zibidilerini orada tutan hiyanet cever verinnnn

  30 Ekim 2017 13:38
 • Şeyma acar ;

  İhsan Şenocak hocamızın görevinin iadesini istiyoruz nasıl bir diyanettir ki siz Allah’ın yasaklarını bilmiyor musunuz yalan mı söylemiş adam ki ben pantolon giyen tesetturune dikkat etmeyen birisi olarak yazıyorum bunu biliyirum günah olduğunu allh affetsin.biz kabul etsek de etmedeki te hosumuza gitsede gitmese de Allah’ın hükmü değişmez

  30 Ekim 2017 10:24
 • Uğur Yağcı ;

  İhsan Şenocak hocamızı Allah’ın ayetini Emirini hükmünü söyledi diye görevden alınır mı Siz nasıl müslümansınız Allah katında Sizin yeriniz nerede acaba derhal. ihsan Şenocak hocamızı geri alınmasını istiyoruz

  29 Ekim 2017 12:41
 • Şaban BIÇAKLIOĞLU ;

  Ankara merkezi sistemden ezan okuyan müezzin ALLAH aşkına ezanlı okuyor yoksa uzun havamı ezanımızda bulaşarak uzatılan hehehehe ler varmı acaba ezan okunanında bir adabı bir makamı var benim bildiğim kadarıyla elinden gelse müezzinin Allahüekber Allahüekber Lailahe illallah kelimesine bile gırtlsk oynamasınlar hehehehe leri ekşitecek ilgilenmenizi dilerim saygılar.

  25 Ekim 2017 13:03
 • asli kantarci ;

  Umraniye cakmak mahallesi merkez camii nin sesi asiri derecede yuksek. Coluk cocuk sabah yataktan sicrayarak aglayarak kalkiyor. Bu kadar ses acilmasi normal degil..sanki hoperlor kulagimiza dayanmis halde okunuyor. Buna acil bir duzen getiriniz lutfen.

  22 Ekim 2017 13:06
 • Necmi ;

  Konya Selçuklu mahallesi Hoca Cihan Tekke caddesi MEHMET AKİF ERSOY CAMİ’sinin imamı gerçekten ezan okumayı bilmiyor.O imam yerine cahil bir adam geçse o imamdan daha iyi okuyacağı kesindir.Müftülüğe sesleniyorum lütfen bu imam yerine başka birisinin geçmesini talep ediyorum

  12 Ekim 2017 16:05
  • Cabbar ;

   Necmi kardeşim doğru söylüyor bende o mahallenin sakinlerinden birisiyim son derece Necmi’ye katılıyorum

   12 Ekim 2017 16:16
 • Nurten Kakmaz ;

  Izmir Foça Kozbeyli köyünde yeni başlayan imamımız ne yazik ki makam bilmeden ezan okuyor. Bunun öğretilmiş olması gerekmiyor mu? Belirtmekteki amacım kişisel değildir. Kim olursa olsun imam ezanı böyke okumamalı.

  10 Ekim 2017 20:14
 • hamiyet tekin ;

  Elmadağ Müftülüğünde neler oluyor?
  İbrahim Halil Er

  Ankara’nın Elmadağ ilçesinde Mehmet Ali Ataman isimli bir hayırsever tarafından kız Kur’an kursu yaptırılır. Dönemin ilçe müftüsü Faruk Turhan Hoca’nın da desteği ve gayretiyle çalışma biter. Hocanın tavsiyesiyle Kur’an kursuna o dönemde yeni vefat eden Türkiye’nin saygın âlimlerinden “Muhammed Emin Er Hoca’nın” ismi verilir.

  Fakat Faruk Turhan Beyin tayinin çıkması ve yerine Metin Aracıklıoğlu’nun gelmesi ile sorunlar başlar. Yeni müftü adeta hayırsever Mehmet Ali Beyi pişman ettirmekte ve sürekli idari sorunlar çıkartmaya çalışmaktadır. Müftünün ilk tepkisi Kur’an kursunun adına yönelik olmuştur. Neden bu ismi verdiniz “Kürt” değil mi? Diyerek bir din adamına yakışmayacak ırkçı bir tavır takınır.

  30 öğrencinin yatılı eğitim gördüğü kız Kur’an kursunun tüm masraflarının da hayırseverlerce karşılanmasına rağmen müftü memnun değildir. Hâlbuki yan taraftaki arsada bir yurt yapmayı da planlayan M. Ali Bey’e idari baskılar uygulanır. Ardından müftü, çeşitli bahanelerle kursta görev yapan hocaları uzaklaştırır ve daha sonra kursun başına kendi hanımını getirir. Üstelik yanına kurs hocalığı yeterliliği olmayan birkaç kişiyi görevlendirir. Ücretleri öğrenci velilerinden tahsil edilir. Müftünün hanımı olan kurs müdiresi, müftülüğün resmi aracıyla kursa gelip gidince şikâyet edilir. Bunun üzerine müftülük de kursu kapatır.

  Elmadağ’da meydana gelen bu müftülük zulmünü bizzat olayı yaşayan ve Kur’an kursunu yaptıran Mehmet Ali Ataman Bey tarafından bize iletilir. Diyanet’teki dostlarımıza bildirmemize rağmen ilgilenen olmaz. Biz de olayı kamuoyuna duyurmak için burada gündeme getirdik.

  Gerçekten de bu büyük bir cinayet. Bir hayırseverin gayreti ödüllendirilmesi gerekirken çeşitli eften püften bahanelerle buradaki çalışma baltalanmak isteniyorsa Diyanet’in acilen olaya el koyması gerekir. Bu arada hayırsever Mehmet Ali Bey’in burayı hangi fedakârlıklarla yaptığını hiç kimse düşünmemekte ve yardımcı olacaklarına engel çıkarmaktadırlar.

  Bu Kur’an kursu, meşhur köy enstitülerinin olduğu Hasanoğlan’daki ve Elmadağ’daki ilk hafızlık kursudur. Mehmet Ali Bey, o kursu eğitim dönemine yetiştirmek için ölüm döşeğindeki babasının bile yanına gidemeyerek canla başla çalışmasına rağmen ona böyle engel çıkartılması insanı hayretlere düşürüyor ve ister istemez bu davranışlarının arkasında başka sebepler aramaktan kendisini alamıyor.

  Bizim bu yazıyı yazmamızın amacı yetkilileri bu konu hakkında uyarmak ve böyle hizmetlerin teşvik edilmesini sağlamaktır. Ayrıca, Diyanet bünyesinde bu tür zihniyete sahip insanların da deşifre edilmelerini sağlamaktır.
  Diyanet islerini goreve cagiroyprum

  01 Ekim 2017 20:43
 • YASİR BAŞTÜRK ;

  Sayın müftüler sizler neden Allah’ın dinini şeriat ini
  İstemlerinizi neden herhangi bir medyada cami hocalarınız dan Cumhurbaşkanı nin dan istediklerinizi
  Biz Müslüman ümmetin haklarını isdediginiz bir yerde rast gelmiyoruz yok sa diyanet le ilgilenip de Müslüman degilmisiniz

  29 Eylül 2017 22:42
 • Ali keser izmir ;

  Sayın yetkililer cami minarelerindeki baz istasyonları mahkeme kararıyla kaldırılacağı yayınlanmış olup halen İzmir dikili müftülüğü tarafından şirketlere satılmaktadır bunun takibi yapılıyormuş acaba duyarlı bir vatandaş olarak duyarlılığınızı bekliyorum

  19 Eylül 2017 22:07
 • fatma şen ;

  Ben mersin tecedeki kızkurankursunun bitişiginde kalan bazı hocalardan şikayetçiyim.Nusret adındaki hoca oğluma iftira atti.Gozuyle gormediği bir olay uzerine gormuş gibi anlatıp direk yuzdeyuz oğlumu suclamıştı.Halbuki olay hocanin anlattiği gibi değil bambaşka sekilde şekullenmişti ama sırf meslektaşinin çocugunu korumak adina olaydan yuzdeyuz oğlumu suclamisti girmedigi halde gormüş gibi anlatark.Normalde o çocugu kulagindan asip yere caktigini ama oğlun şansli oyle bi sey yapmadim dedi .Boyle zararli çocugu da al kendinle gotur diyerek ozel hayatimiza mudahalede bulunmuştur.Ogluma hep birlikte diğer bikaç hocayla birlikte iftira atilip kendi meslektaslarinin çocugu korunmuştur.Halbuki olay meslektaslarinin çocugu yuzjnden gerçekleşmiştir.Oğluma hem iftira atilip hem surekli lojmandan uzaklaştilmiş kendi cocuklarina da ayni seyi empoze ettiklerinden çocuklari da babalari gibi davranmaktalar.Lojmandaki hocalardan biri oğlumla arkadaşinin arasina giriyor birlikte oynamalarini engelliyor.Oglum lojmandaki hocalardan dolayi camiye gitmez oldu Çunku cami bizim lojman bizim bizim borumuz oter camiye bile iatediğimiz adamlar gelebilir diye hem çocuklarinda hem de kendilerinde boyle bir tavir var.Onlar yuzunden oglum camiden sogudu hocalardan tiksiniyor.Çocugu lojmandan kovuyorlar iftira atiyorlar .Tecede çoğu insan burdaki hocaları sevmiyor.Biz halk olarak davranış klarak ornek merhametli dini sevdiren korkulan degil sevilen hocalar istiyoruz.Mesleğini para icin değil gerçekten her davranisiyla icra eden hocalar istiyoruz.Bunlarin burdan gonderilip yerlerine baskalarinin gelmelerini istiyoruz.Ayrica binamiz lojmana yakın oldugu icin gece gece komşumla konuşurken sozlu tacizde bulunuluyor.Gece gece lojmandan sozlu saldiri geliyor binamiza.Biz hareketleri konuşmalari dinle bağdaşmayan din gorevlileri istemiyoruz.Gercekten bu isi hakkiyla yapan davranişiyla sozuyle ornek dini camiyi sevdiren hocalar istiyoruz.Çsvremizde bu işi sırf para icin yapan din gorevlileri istemiyoruz.Benim oğlum bu tip hocalar yuzunden camiden soğumamali.Bu hocalarin yerine bu isi layikiyla yapan çoluğumuzu çocuğumuzu rahatlikla camiye gonderebilecegimiz kendisi cocugumuz için bir tehdit olmayan hem iftira atip hem kulaktan asip kesen yere carparim deyip çolugumuzu çocuğumuzu korkutan çoluğumuz çocugumuz için tehdit oluşturacak hocalar istemiyoruz,onlarin yerine işini layikiyla yapan dini sevdiren Camiyi sevdiren merhametli davranişlariyla sozleriyle ornek hocalar istiyoruz.

  22 Ağustos 2017 01:18
  • sezgin sertvurur ;

   Ne yani buraya yazınca düzeliyormu anlamadım adam haber hakkında görüş belirt demiş alayınız salak saçma şikayetler yazmış be gerizekalılar 190 arıyacaksınız şikayet edeceksiniz tabi hepiniz burda sate isimelrle şiaet ediyorsunuz orda gercek adınızı kullanacaksınzı yemiyo dimi

   30 Eylül 2017 16:22
 • Necip Duman ;

  Ezan sesleri aşırı derecede yüksek çok fazla gereksiz yere uzatılıyor. Detone bir sesle okunuyor. Bu konuda etrafımda çok şikayet dinledim. İlgilenirseniz sevinirim. Ankara için bu değerlendirmeler….

  21 Ağustos 2017 22:13
 • savaş koç ;

  ankara-keçiören-karargahtepe mahallesinde bulunan çamaltı camisinin hocası ezan okurken çok sesli okuyor.ezan güzel ama ses çok fazla olunca küçük çocuklarımızı rahatsız ediyor.mahalle sakinlerinden sohbet ettiklerimde bu konuda rahatsızlar.olmayanlarda var ama bence normal ses neyse olması gerekende o olmalı.ilgilenirseniz sevnirim.

  12 Ağustos 2017 20:14
 • S ozdil ;

  İyi günler ben akbukte msj gonderiyorum gerçekten sabahları uyuyamıyorum cami sesi çok fazla actilar yaz günü herkes kapı pencere açık lütfen bişeyler yapılsın desibel fazla kimse buna bakmıyor mi kontroleri filan yok mu.

  12 Ağustos 2017 10:20
 • ahmet ;

  bilali habeş cami cemaettinden mehmet dede ben turunuyum dedem camideki müezzinden mezzzinden şikayetci

  05 Ağustos 2017 14:15
 • veli ;

  konya dumlupınar bilali habeş caminde görev yapan müezzinali ihsan tugyan görme engelli olduğu için camiye git gel esnasında zorluk yaşıyor ve önüne gelen engeller için her gün zabıtaya şikayet ediyor ali ihsan hocamızı daha uygun bir camie alırsanız daha uygun olur hem onun için hem bizim için, şikayette bulundugu için camiye sürekli zabıtalar filan geliyor cemaat tetirgin. ilgilenmezsseniz daha üst makamlara şikayet te bulunucaz.

  05 Ağustos 2017 14:13
 • fatma şen ;

  Dfg

  05 Ağustos 2017 08:59
 • Ayşe ;

  Kayseri bilal habeşi kuran kursuna kızımı gönderiyordum kayıt ücreti 200 tl di verdiğim halde hoca beni aradı vermediniz dedi üslübu çok kötüydü ben verdim ama çocuğum dini eğitiminden oldu göndermeyin o zaman dedi 200 tl kendi anlaşmalı servisleri vardı onuda vermiştim 600 tl para gitti kızım çok hevesle gidiyordu ayşegül hoca 2 sınıf hocası çok bağıŕip çağırdı tlfnda yardımcı olunursa çok seviniriz

  29 Temmuz 2017 21:48
 • Ahmet kabasakal ;

  Gaziosmanpaşa çifte minare camisinin önünden geçtim bugün yıkıldıgında yenisi yapılıcak yazıyodu ama bugün gördümki rezidanslar yapılıyor

  25 Temmuz 2017 21:53
 • Ahmet kabasakal ;

  Gaziosmanpaşa çifte minare camisinin önünden geçtim bugün yıkıldıgında yenisi yapılıcak yazıyodu ama bugün gördümki rezidanslar yapılıyo

  25 Temmuz 2017 21:52
 • merve ;

  Selamın aleyküm. Bugün sabah namazimiz gecmemesi icin Burdur’un yaka köyü insuyu camisine namaz kılmak için girdik. Ve sabah olunca hava soğuktu yolcuyuz kac km yoldan geldik ve devam edicez. Namazdan sonra biraz Rabbim in evidir diyip dinlenmek istedik 1 saat kadar. Sonrasinda isinmak icin biraz klimayi açtık ve biraz uzandik hic bir yere zarar vermeden uyumusuz insuyu cami imamı görünümlü adam birden iceri girip soyledigi söz Allah sizin belanizi versin biz o sesle uyandik. Direk klimayi kapatip hakaret ederek cikip gitti. Ve biz yanina gidip siz neden bela okuyorsunuz klima ne kadar yakmissak ucretini birakiriz dedik ve hakarete devam etti diyip. Böyle bir iman olamaz lise mezunu cahillik diz boyu. Oncelikke gelip düzgün bir sekilde soylemesi gerekmezmiydi ? Lutfen dikkate alınmasını istiyoruz. Boyle kendini Allah’in c.c sozlerinin adi altinda cami imami gibi gorunen insanlari istemiyiruz. Ve insuyu cami imami görünümlü Arif Coşkun bey den sikayetciyiz. Dikkatte alinmasini arz ediyoruz. Teşekkür ederiz. Allah razi olsun inşallah ilgilenirseniz.

  16 Temmuz 2017 22:58
 • Harun kocabay ;

  Benim şikayetim yapracik toki de bulunan yunus emre camii muezzini ibrahim denen şahıs içindir ne dogru dürüst camiye geliyor nede muezzinlik yapıyor böyle din adamı yaparsa cemaat neyapmaz haramdan bahsedebilirmi yapamaz çünkü kendi haram yiyor aldığı maaş haram iklim olsun böyle din adamları olduğu müddetçe bu ülke adam olmaz ilgililer size sesleniyorum böyle haramzadeleri tuttuğunuz hiç bir işlem yapmazsanız ahirette iki elim yazınızda bilesiniz etimesgut müftüsü nede kaç kez şikayet ettim hiç sonuç yok bilgilerinize

  15 Temmuz 2017 06:11
  • ahmet haydar ;

   kardeş bi yazmayı öğren önce be

   13 Eylül 2017 19:31
 • Feyza tüfekçi ;

  Benim şikayetim hac kuraları ile annem babam on sendir bekliyor çıkmadı yaşları 60tı 70 oldular kuralarda birazda yaşa baksanız sonra türk hacılar yaşlı diyorsunuz ssizden ricam kura çekerken hem sene hemde yaş gözetin umarım şikayetimi dikkate alırsınız

  02 Temmuz 2017 15:42
 • Olcay ürem ;

  Kurban bayramında diyarbakır merkezde,Ramazan bayramında bismil ilçesinde aynı sıkıntı.Devletin resmi imamları vaazları kürtçe veriyor,hiçbişey anlamıyoruz.bu nedir kardeşim,hangi ülkede yaşıyoruz.niye böyle yapiyosunuz diyoruz,cemaat türkçe bilmiyor gibi saçma sapan bir yalanla karşılaşıyoruz.bu bölücülük faaliyetinin diyanet camilerinde olması çok elzem.gerekli uyarının yapıl.asını talep ediyoruz,tabii bu mesajları okuyan varsa

  25 Haziran 2017 06:21
 • mustafa yılmaz ;

  merhaba dün 33 yaşında FERİDUN NURİ ERGÜL elektronik mühendisi olan halamın torunu kalp krizi geçirdi ve vefat etti acımız büyüktü cenazemizi araca koyduk fındıkzadeye helallik almak için evin önüne getirdik cami ile ev yan yana görevli hoca araban iner inmez hadi çabuk olun dedi hocam bayanlar 5 kattan iniyorlar dedik beklemeden duaya başladı hemen yan tarafa musalla taşına aldırdı namazını kıldık araç topkapı mezarlığına hareket etti bizde arkasından, hareket ettik cemaat çok kalabalık vefat eden aselsanda mühendis bütün arkadaşları mezarlığa hareket ettiler trafik rahattı 10 dakikada mezarlıga geldik tabutu önce gelenler mezarının yanına taşıdık cemaat arkadan geliyor babası kardeşi daha gelemediler imam açın tabutu dedi hemen hocam cemaat gelsin ailesi daha gelemedi dedik asık bir suratla cenaze beklemez dedi ama cemaat hocam şimdi gelirler dedi ve 8-10 dakika bekledik o sırada yağmur başladı ve babası kardeşleri geldi defnettik taputu araca getirin dedi ben ve bir kaç kişi tabutu taşıyoruz imamda biraz ilerimizde araca doğru yürürken bu adama hakkımı helal etmiyorum gibi kelimeler kullandı ben şok oldum bir imam bu kelimeyi nasıl kullanır insanlıktan ders almamış olan bu imam hakkında acilen hesap sorulmasını istiyorum .adını bilmiyorum 15-06- 2017 perşembe öğle görev yapan imam bunun peşini bırakmayacagız en yüksek şikayet mercii neresi ise sonuna kadar gidecegim bir yetkili ilgilenir ve aramak isterse telefonum 5333624678 mustafa yılmaz

  16 Haziran 2017 05:21
 • Şeyda Dağ ;

  Alo diyanet fetva hattını saatlerdir aramama rağmen niçin meşgul olduğunu bir türlü analayamadım.Bir de başakşehir 5. Etap İmamı Azam camiinde de doğru düzgün huşu içinde ne zaman ezan dinleyebileceğiz merak ediyorum.Eline mikrofonu geçiren usul bilmeden kafasına göre ezan okuyor bu durumdan semt sakinleri olarak çok muzdaribiz.İlgileneceğinizi umuyorum.Hayırlı ramazanlar

  15 Haziran 2017 16:09
 • esra yilmaz ;

  Selamunaleykum istanbul buyukcekmece ihramcizade kiz kuran kursu kis donemi kapanmasina ragmen hala kursu kapatmamis ogrencileri kursta tutmaktadur ve ogrencilerine kaba ve bir hatada hemen silici bir yapiyla yaklasmaktadir ogrenci ayrimida yapmaktadirlar gereginin yapilmasini arz ediyorum.

  15 Haziran 2017 04:10
 • Osman uluçay ;

  Muhterem yetkililer mübarek ramazan ayında camilerimizde ezanı müezzin okumuyor namaz tesbihatını müezzin yapmıyor genelde şevk olsun diye cemaatten birileri bu vazifeleri yapıyor ama ne makam var ne ses var en azından ramazan ayında hoş bir ezan ve kuran dinleyemeyecekmiyiz.

  14 Haziran 2017 03:35
 • Medine Bayram ;

  Kayseri kocasinan Cırgalan Yeni Cami’ye yeni gelen hoca çocuklara kur’an öğretmek amaciyla ders veriyor lafta. Çocuklara döverek mi ders verilir. Evde dayak yemeyen çocuklar camide mi yiyecek ? Bu yorumu dikkate alıp gereğini yapılmasını arz ederim. Bütün anne babalar bu yönden şikayetçi. Döve döve ne ögretebilecek bu imam ? Bu çocuklar o korkuyla nasıl gitmek isteyecek bir daha oraya ?

  13 Haziran 2017 12:15
 • Uğur çelik ;

  İstanbul Küçükçekmece Fatih Mahallesi Korkmaz Camisi Cami Dernek üyesi ve aynı zamanda tuvalet görevlisi Kadir Bey den şikayetçiyim şikayetçiyim çocuklarımızı camiye alıştıra cakları yerde daha çok camiden soğutuyorlar ses yapıyor gerekçesiyle azarlayıp dışarı atıyorlar gereğinin yapılmasını rica ediyorum

  12 Haziran 2017 03:52
 • mahmut saglam ;

  düzce müftülügü hersene mevlana caminin imamını ümreye gönderiliyor hakmı torpilmi yoksa hic gitmeyenleri nicin göndermiyo müftülük saygılarımla.güvenimiz azalıyo bunları göz önünde görünce

  11 Haziran 2017 15:20
 • Elif eken ;

  Selamün aleyküm Ankara da ikamet etmekteyim içime dert oldu,oğluma yaz için bir tane Kuran kursu bulamadım yazları camilere gidiyor fakat yatılı bi kurs olsun adabı muaşeretten tutun, ibadet alışkanlığı kazansın Kuranı talimle mahreci tecvidiyle öğrensin diye yatılı kurslarla görüştük maalesef hafızlığı düşünürse kışa da gelirse öyle alabiliriz diye reddedildik bu hizmeti almak için illa hafızlık mı yapılması gerekiyor çocuğun kabiliyeti isteği nerede kalıyor soruyorum yetkililere aynı zamanda diyanet güvenli diye yönelmek istiyoruz çocuğumuzu emanet etmek istiyoruz . Kocaman kurslar külliyeler yapılıyor sadece hafızlık üzerine halbuki elinizden koca bir nesil ortaokul evresi gençlik kayba uğruyor o kursların bünyesinde bi tarafı na da ilim almak isteyen rehberliğe ihtiyaç duyan hem okuluna gitsin hem istifade etsin rehberlik hocalarından ders takviyeleri etütler vb. Hizmetler bunkar neden bizim diyanet gibi teşekküllü ehliyetli kurumlarımızda verilmiyor bizler bu sahalara inmedikçe o boşluğu birileri muhakkak dolduracaktır benim de evladım var ben de olmak üzere emsallerimiz yarın yakanıza yapışıp hesabını soracağız elbet evet bu yaz reddedildik şimdi gidiyorum başka bir gruba çocuğumu emanet etmek durumundayım ama bizler böyle pasif olursak malesef bir arpa boyu yol alamayız yetkililerden cevap bekliyorum Allah’a emanet olun

  11 Haziran 2017 11:06
 • Alpay Çakır ;

  Selamün aleyküm ben İstanbul ili Pendik ilçesi Yenişehir mah.de oturmaktayım buradaki Camimizin yani Yenişehir Petekkent Camisinden bahsediyorum haparlörü yaklaşık 5 senedir patlak ve okunan ezanlardan kimse bir şey anlayamadığı gibi kulakları yırtarcasına bir cızırtı ve sanki motor çalışırcasına bir ses yaymaktadır bunu Pendik müftülüğüne defalarca arayıp bildirmeme rağmen nedense bu konuyla ilgili kimse bir duyarlılık göstermedi ve son olarak bende sizlere yazmak zorunda kaldım sizlerden de bir netice alamaz isem bu konuyu sayın Cumhurbaşkanımıza kadar bildirmeyi düşünüyorum biz insanlara namazı kuranı ezanı sevdirmeye çalışırken bu güzel dinimizi ve ezanımızı bu kadar insanları kulaklarını yırtarcasına bir sesle okumanın anlam ve manasını çözebilmiş deyilim ve bu konudan çok sayıda komşumuzda rahatsızdır ben kendim bir imamhatip mezunu olarak buna bir anlam veremiyorum komşulara da bir açıklama yapamıyorum bundan sonraki vebal size aittir

  10 Haziran 2017 17:42
 • Sadık Baştuğ ;

  İnternetten bir kaç kez kuranı kerim indirdim her defasında kaldırmak zorunda kkaldım .Yahu vatandaş okumsın öögrenmesin diyemi yaptınız bu programı kkoskoca bir kurum bu kadar acizmi ya programın düzgün çalışmadığını yorumlarda herkesin belirtiği halde çlş ma yapılmadı.sürüm 5 üstüne cıkamadı.

  10 Haziran 2017 15:36
 • Özlem ADIGÜZEL ;

  Selamün aleyküm rahatsız olduğum bu durumu dile getirmek istiyorum.biz çocuklarımızı camiye alıştırmak için uğraşırken müezzinler çocukları camiden çıkarıp üzerine kapıyı kapatıyorlar o kadar açıklama yapılıyor çocuklarin dokunulmazlığı var diye ama hiçççççç daha çok soğutulması çalışılıyor bu gidişe bi dur demezseniz çocuklarımız camilerden soğuyacak

  07 Haziran 2017 23:05
 • Rabia Türk ;

  denizlide oturan bir vatandas olarak merkezi sistemle okunan ezan beni hic memnun etmiyor okuyan muezzin hic de guzel ezan okumuyor ben bunun icin cok uzuluyorum oysaki okadar guzel ezan okuyan muezzinimiz vardir diye dusunuyorum yetkililerin ilgilenmesini istiyorum simdiden tesekur ederim

  03 Haziran 2017 17:13
 • Mustafa Arslan ;

  Hocam Teravih Namazları Niçin 2 rekat olarak olarak niçin camilere diretiliyor? Acaba Yoksa İnsanlar Teraviden soğutulup Camilerden uzaklaştırmakmı Amaç 4 rekak kılınınca olmuyormu? Size örnek verebilirim cemaatin nasıl azaldığını Kutahya Merkez ulu camiinde İlk gün ful dolu olan cami şimdi yarıya indi 3 5 gün sonra 3 5 safa düşecek görünüyor ramazan sonunda ise imamlar ve en arkada bayanlar olacak herhalde Bu konu bana biraz önemli gibi geldiği için yazma ihtiyacı duydum bu konuyu iyi araştırın anketmi yapacaksınız cemaati mi gözleyeceksiniz bilmiyorum Biraz çekici kararlar alın itici kararlar almayın

  29 Mayıs 2017 14:38
 • Mehmet colak ;

  Sayin yetkililer ben şoförüm yıllardır gezmedigim memleket azdır haliyle konaklama yerim benim cami yakınlarına ikamet ediyorum maleşef defalarca şikayet etmeme ragmen ya Tuvaletler kapalı ya sadirvani kapalı yada cami kapalı şimdi ben size soruyorum ben Allahın evine misafir geliyorum sizlerin beni madur etmeye hakkınız varmı yeter artık usandim sizler insanı islamdan soğutan tek mercisiniz ya siz imamlari denetleyecek memurlarının yokmu camileri babalarının mali gibi kullanmalarına nasıl izin verirsiniz sizi pes Allaha hav ele ediyorum

  28 Mayıs 2017 23:35
 • Yunus emre ak ;

  Sayın yetkililer yada sorumlular.dinimizde hükmü bulunmayan camilerdeki tabura sandalye v.b. metaryaller sizin de yasaklamanıza rağmen hala kullanılmaktadır.lütfen ilgileniniz.

  19 Mayıs 2017 12:43
 • idris yüksel ;

  iki yildir üst üste ditib almanya ile umreye gittik (elhamdülillah)basimiza sözüm ona sözde görevlileri kim niye nasil hangi kriterlere göre yapilir bilmem bildigim tek sey devletimi ve Diyanetimi bukadar kücük düsürmeye kimin hakki var niye umreden sonra umreye gidenlerin adreslerine bir mektub gönderip anket yapilabilir hocalarimiz arabca bilmiyor program yok ilgi alaka hic her kafilede enfazla bir hoca canla basla ötekileri tirt anlamadigim burda bize cezami verilmek isteniyor almanya 6.Kafile ostern tatilinde 6.tur nisan ayinda hocalar insanlari isyan noktasina kadar getirdi hele birde kafilebaskani masallah düsmanbasina yazik yazik utanin üzerine gidip takipcisi olmassaniz vebali günahi tüm sorumlularindir otellerimiz bes yildiz yemeklerimiz köpekyali kivaminda maasallah diyanet isleri görevlileri size sesleniyorum her cuma hutbeden ALLAH adaeleti emreder diyenler adaleti en cok ihlal ediyor ve incitiyor

  11 Mayıs 2017 00:51
 • Mehmet demir ;

  Sultanbeyli Abdurrahmangazi mah. Orman cad. De bulunduğumuz bölgeye en az 4-5 farklı hoparlörden ezan sesi geliyor ve küçük çocuklara ezan okutturuluyor. Bir Müslüman vatandaş olarak ben bu konudan çok rahatsızım. Dinlemeyi sevdiğimiz ezanı rahatsız edici hale geliyor. İmamların okumadığı bariz şekilde ortada ve en az 6 dakika gibi sürede sonlanıyor.Sadece ben değil bir çok komşum aynı dertten muzdarip. Umarım kısa zamanda çözülür bu sorun.

  07 Mayıs 2017 17:08
 • Aslan pekdemir ;

  Kahramanmaraş ili 12subat ilçesi abdulhamithan camii görevlileri sifatlarina yakışmayacak davranışlar ve işler yapıyorlar birilerinin buna dur demesi gerekiyor.bu camii görevlilerinin soruşturulması malvarliklarinin nasıl kazanıldığını göreceksiniz.

  07 Mayıs 2017 13:16
 • Herhamgi biri ;

  Degerli kardeslerim.Acaba camileri ne kadar denetliyorsunuz?Camiler ticarethanemidir ki tuvaletlerinden para aliyorsuniz.Kimi yerlerde 50 krs kimi yerlerde 1 tl yani 1 ekmek parasi.Parasi olan var olmayan varInsan rabbinin rizasi icin namaza dururken abdesini tutarak mi kilacak namazini.Eger ki temizlik icin aliniyor derseniz sunu sorarim tuvaletleri deterjanlami yikiyorsunuz les gibi cogu tuvalet ve para lazimsa her cami cuma gunu para topluyor nereye gidiyor bu paralar.Allah her seyi bilendir.

  05 Mayıs 2017 12:29
 • Ahmet tas ;

  Yenimahalle demetevler 5cadde merkez camii muezininden cemaat çok şikayetçi herkese küfür hakaret nefret ediyor böyle hoca olmaz halende görev yapıyor yazıklar olsun böyle hocaya adı Levent karaağaç Çankırılı ırkçılık yapıyorlar bir hocaya asla yakışmaz

  04 Mayıs 2017 17:25
 • Süleyman Yücer ;

  Pendik Kavakpınar Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Akşam ve yatsı ezanını balkon dan dinliyorum hiç bir ezanını n okunuşunu beğenmiyorum.kimi ezanı okuyanı sanki zorla okutuyor muş gibi gönülsüz ,yorgun makamsız okundu desinler cesine okuyorlar, Ezanını canı gönülden makamı insanı mutlu eden cami için teşvik edici olmalıdır, lütfen eğer bu söylediklerimi dikkate alınırsa daha güzel olur.

  02 Mayıs 2017 22:01
 • Bülent korkut ;

  Alibeyköy Güzeltepe hz.ali camiinde ezan okuyan müezzin mi vatandaş mı bilmiyorum ama camiinin hocası olmadigini biliyorum ezan hiç anlaşılır değil bütün vakitlerde aynı uzunlukta okuyor akşam ezanı kısa yatsı uzun okunur beş vakit aynı okuyor ve hiçbirşey anlaşılmıyor eleştirip günaha giriyoruz ilgilenmenizi rica ediyorum

  01 Mayıs 2017 17:15
 • Ertuğrul kasarcı ;

  Umre ziyareti sırasında medineden hurma aldık kargo yapmak için diyanetin ofisine gittik ödemeyi sadece riyal ile yapabileceğimizi söylediler oysaki medinede ve mekkede bütün esnaf ve taksiciler dahil türk lirası olarak ödeme alabiliyordu lütfen sizlerde TL olarak da ödeme alın teşekkürler

  28 Nisan 2017 06:38
 • Zehra Başkut ;

  Yine sizin uygulamaya koymuş olduğunuz kuran kerimi indirdim..ancak ondan okuyorum Allah razı olsun..dinlemek istediğimde biraz yavaş geliyor…bir çok hafız arkadaşımında Seri bir kuran kerim uygulaması olsa , yüzünün güleceğini ve çok dua edeceklerini hissedebiliyorum…çalışmslarınızda başarılar muvaffakiyetler diliyorum 🌺 miraç geceniz mübarek olsun 🌹

  23 Nisan 2017 19:06
 • Zehra Başkut ;

  Lütfen Hafızlar için; sesli ve seri okuyan bir kuran uygulaması gelsin

  23 Nisan 2017 19:01
 • Esra toklucu ;

  Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye de yapılan bütün din işlerinin ehli sünnet vel cemaatin kusursuz yolunda yapılmasını arz ediyorum Cübbeli Ahmet Hocamızı dinleyin Cübbeli Ahmet Hocam ne derse Kesinlikle doğru söylüyor ayrıca şu kafir fetonun kutlu Doğum Haftası programını türkiyeden kaldırın kafir vehhabi akımına kafir şia akımına karşı gelin kafir şia ve kafir vehhabi akımını durdurun siz bu kafir vehhabi ve kafir şia akımına karşı çıkmadığınız müddetçe onlara fırsat veriyorsunuz bunun vebalini odeyemezsiniz milletimizi kafir vehhabi akımının ve kafir şia akımının yanlış olduğunu söyleyin ayrıca Kesinlikle Cübbeli Ahmet Hocamızı dinleyin ve onun dedikleri doğrultusunda islerinizi yapın Cübbeli Ahmet Hocam asla kendi nefsinden konuşmaz Cübbeli Ahmet Hocam Kurân Ehli sünnet vel cemaatin kusursuz yolundadır Cübbeli Ahmet Hocamızı dinleyin ve bütün din işlerini Cübbeli Ahmet Hocamızın dedikleriyle yapın

  23 Nisan 2017 14:33
 • avnı akyıldız ;

  selamun aleykumben rıze kalkandere tatlı su kurankursunda 30 sene gorevlı hoca vermıssınız ama 30 seneden berı hafız yetıstırıyo ama kendı hafız deyıl bu nasıl kurankursunde gorev yapabılıyo oysa kanunda hafız olmuyan kurta hocalık yapamaz bu nasılıs sızden rıcam bu hoca orda herseyı tıcarette dokmus kadrolu baska bır hoca var ana on vermıyo ama o hafız benım rıcam bu kursu bır ınceleyın apluka altına almıslar kursu ıkı kadrolu hoca var ucde farı hoca var hafızlarımız bıtırmıs hala kurta kalıyolar bu nasıl bırıskurtan sılınmısler bekletıyo kalabalık gozuksun dıye olmaz boyle bırsey bırde oglunu almıs kantın acmıs zararlı seylerı cocuklara yedırıyolarama bırzat ılgılenmenız lazım bu kurankursu hıc hafız yetıstırmemıs duzen yok hersey lakayıt bırde muftu hocaların arkadası torbılle oglunu camıye alıyo allah belalarını versın bu yavuz hoca seytandır allah ınsanları bunun serındem korusun amın

  22 Nisan 2017 21:23
 • ahmet yılmaz ;

  s.a tahtakale tımurtas camıı hocası engın hoca sureklı camıde siyaset yapıyor bız vaazlerde kuranı kerımın ılmını öğrenmek ve namazımızı kılmak ıstıyoruz sureklı sıyaset konusuyor bugunku vaazde hayır oyu kullananlar şeytandır seytana tapan ınsanlardır hayır oyu kullananlar camıyı terk etsın dedı onlar seytandır seytana oy verende seytandır dıye hakaretlerde bulundu.allahın evınden kımse kımseyı kovamaz gorusü ne olursa olsun hepımız muslumanız kardesız.

  14 Nisan 2017 17:00
 • MUHSİN SEVEN ;

  ATAŞEHİR KAYIŞDAĞI SELÇUKLULAR CAMİİNDE GELEN GİDEN EZAN OKUYOR BU NE KARDEŞİM ÇOCIK OYUNCAĞIMI EZAN MI SELA MI MAKALE Mİ NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL YETER ARTIK HER SEFERNİDE MEAİŞ ATIYYORUM…BANA DİYORLAR ONLAR SEÇİLMİŞ MÜEZİNLER BU CAHİL HALİMLE DAHA GÜZEL EZAN OKURUM…İLGİLENİN ARTIK

  06 Nisan 2017 17:02
 • sadettin yıldız ;

  İstanbul Küçükçekmece ikitelli hacı Mustafa Güllü yeni Mahalle camisinde bulunan muezzini lutfen ezan okuma dersini öğretin lutfen hiç güzel okuyamiyor birde onune gelen ezan okuyor çok rahaatsiz edici ezanlan okunuyor lutfen bi mudahale ediniz

  31 Mart 2017 16:59
 • Aydın demiroz ;

  Selamin aleyküm hayırlı cumalar kardeşim balmumcuda bulunan hoca hayri camindeki halida bulunan figurler anladim kadariyla size bildirilmiş aama biz hâlâ o şeytani figurlere secde ediyoruz degistirmenizi rica ediyorum

  31 Mart 2017 14:38
 • Musa t ;

  Kumru eskiagcaalan mahallesindeki sözde imam denilen zat çalışmaktan caminin yolunu unutuyor aklına ve işine gelirse bir ezan okunuşu var tövbe o nebicim ses insan bir ders alır mahallede akrabası olunca kimsenin seside çıkmıyor aldığı maaş kesinlikle haram yaptığı görev yüzde seksen.yok.bahceyle meşgul neden denetleme görevden uzaklaştırma verilmiyor nasıl bir sistem

  30 Mart 2017 10:37
 • Mehmet Polat ;

  Benim eşim 6 aylık hamile ve karabasandan bir türlü kurtulamadık duamız eksik değil akşamları kuran okuyoruz yatınca duamızı eksik etmiyoruz ve eşim gece de gündüzde gördüğünü söylüyor ve uyanamıyor her gözünü kapandığında geliyorlar diyo ve ben bu konuda çok rahatsızım lütfen yapılması gereken neyse bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen sizden ricam

  27 Mart 2017 23:33
 • Leyla bayram ;

  İyi günler istanbul pendik doğu mah irşad camisi kadınlar için gelen hoca camide dersin çoğunu ganodan bahsediyor dersleri çoğunlukla gano dan bahsederk geçiiriyor ve talebelerde bu durumdan çok memnun deyil uyarılmasını istiyoruz öğrenciler olarak bile söyleyemiyoruz sizin söylemenizi istiyoruz ve ismimizin verilmesini istemiyoruz ders günlerinden ayrı hafta sonlarıda toplantı yapıyorlar orda gano toplantısı yardımcı olursanız seviniriz

  24 Mart 2017 00:34
 • Hüseyin Taşan ;

  Yüce dinimizde ezanın ayrı bir önemi vardır kendi bulunduğum ilde Ben mahallemde bozuk hoparlör ve bozuk kıraat ile okunan bir ezanın nasıl inanabilirim insanda bir rahatsızlık olabileceğini Sizlerde herhal düşünebilirsiniz lütfen bozuk hoparlörlere ve bozuk kıraatli okunan ezanlarla dikkat edelim teşekkürler

  22 Mart 2017 12:49
 • kurbetci ;

  Selamünaleyküm. Agcaalanlazlar mh imamını lütfen değiştirin. Zat bahçeden çıktığı yok ezanları küçücük torunu okuyor hep yanlış sadece yatsıyı okuyor muhtarda akrabası çiftlik gibi kullanıyor İslami yaymak böylemi peygamberimizi anlatmak bumu ahirette hesabını nasıl verilecek yıllardan beri ses aynı çok kötü lütfen bunlara kurs verin.ne.ezan var.ne sela elektrik yok vaaz bile vermiyor.lutfen bu işin takipcisi olun o zatın işi gücü bahçe mahkemeler.lutfen emekli veya değiştirin. Selamünaleyküm kumru köy

  13 Mart 2017 10:31
 • Raşit Örkün ;

  Samsun 8.grum Umreye geldik,; taşımalı sistem berbat ve tehlikeli şekilde, günaha giriliyor. Otobüs manevra alanları için düzenlenen sisteme uygun hareket edilmelidir. Her an izdiham yaratılması ve sık sık yer ve otobüs değiştirmek işin cabası. Lütfen acil el atıldım. Buradaki görevliler duyarsız. Turnike sistemi ve numara sistemi acil çözüm olacaktır. Otobüs manevra alanına yolcular giriyor ayıp, ayıp, ayıp lütfen kasten yapılamıyorsa bana bilgi verin. Teşekkürler

  05 Mart 2017 06:59
 • Sinan ;

  Hac icin sirkete kayit olmak istedim olamadim kendi sirketime bu nasil oluyor.sat 9da bilgisayardan kayit yapamiyorum.kimin hakki yeniliyor. Kimlere peskes cekiliyor.kimler feto olmayolunda.diyanette hainler kim

  03 Mart 2017 21:58
 • Mehmet turhan ;

  Sene 2008-2017 tam 10 yıldır haccım çıkmıyor ilk sene yazılana çıkıyor bu sizce neditr biz daha neyinize güvenelim allah bu dün yada da çıkarsın bu yaptıklarınızı ve o bir dünyada yapışcam allaha havale ediyorum

  26 Şubat 2017 20:00
 • atakan utku ;

  diyanette disiplin sıfır mesela ist çağlayan çarşı cami imamı neml suresi 80. ayeti kerimeyi ölüler sizi işitmeze getiriyo.halbuki ordaki mana kafirlerin kalpleri ölüdür.bedirden sonra resulullahın ölülere seslendiği meşhur hadisi şerifi herkes bilir. ulen değil ehli sünnet ibni teymye bile bu hadisi inkar edememiş,ümmetin icmaı olan bi meselenin inkarı küfür olmuyomu.. benim sorasım geliyo diyanet acaba camide hocaların müslüman olup olmadığını denetliyomu.mesela bi yahudi nasara ateist şia kamu görevi diye imam olabilirnamazda kıldırabilir.peki o zaman camiye gitmeyen insanları neyle suçlayacaksınız…

  25 Şubat 2017 23:54
 • Bayram Ali Köktürk ;

  2008 yılında haçca yazıldım halen çikmadı bizlere neden öncelik tanınmıyor önceki kurasız sistemi neden bozduğunuzu anlamıyorum

  25 Şubat 2017 13:07
 • Züleyha İçyüz ;

  Ben eşim ,görümcem ve kayın validem 9 senedir kayıtlıyız her sene büyük bir heyecanla çıkmasını bekliyoruz hersene bize büyük bir hüsran yaşatıyosunuz bu sene yine bize çıkmadı bize de yazık değilmi geçen sene katılanlara çıktı biz hala bekliyoruz bu kul hakkı değilmidir.Burda bir haksızlık olduğunu düşünüyorum kul hakkıyla ibadet olmaz bunu siz benden daha iyi bilyorsunuz eğer haksızlık varsa ben helel etsem bile helal omaz

  25 Şubat 2017 12:22
 • Büşra aksoy ;

  Annnem ananem dedem 6 yıldır bekliylor 6 ay önce yazılanları önünüze geleni göndürüyorsunuz ananem gelmiş 70 yaşında 90 yaşında götürüp orda defnetmeyimi düşünüyorsunuz. Ananem ne ümitlerle bekledi üzüntüden. Gece hastaneye kaldırıldı siz torpillilerimi gencleri erken yazılanları alıyorsunuz adalet bumu ya. Bu dünyada hak hukuk var eğer hakkımıza giriliyorsa ne annem ne ananem ne de dedem ediyor Allaha havale ediyorum…….

  25 Şubat 2017 10:38
 • musa bektas ;

  Bu nasil sistem. elimizdeki haci adaylarini eritmek icin yeni kayit almiyoruz diyorssunuz eski adaylar bitmeden yeni aday alip eski adaylarida kuraya tabi tutuyorsunuz. 9 sene oldu annem haca basvurali hala bekliyoruz. Omurleri yetmeyen haci adaylarinin mezarini arabistana defnetme hizmetini yapmayi dusunuyormusunuz. Diyanete guvenim sarsildi ayrica hakkimizi helal etmiyoruz.

  25 Şubat 2017 09:55
 • Melek armagan ;

  2008dan beriha. Sirasi beklemekteyim yeni yazilanlari kuraya ekleyip onlari kurada cikaripgonderiyorsunuz bizi yillarca beklettiniz sizden onceki yazilanlar gidecek diye illaki ibtiyarlayincami bizi gotureceksiniz sonra millete donupsesleniyorsunuz yasiniz. Gencken gidin doye 28yasinda yazildim suan 38yasim bitti hala bekliyorum Allaha havele ediyorum sizleri berbatsisteminizi degistirin eskiden kayit yapilanlari kurasiz gonderin Allahaskina yapmayin bu haksizligi ben hakkimi helal etmiyorum hakkimi gidip muftuluktedesavunacam ve dolara bagliyken fiyatlar daha iyiyditlyegecis bizim hakkimizda iyi olmadi 14000tl ne demek ya sanki kral dairesinde yasatacaksiniz milleti orda isin rengi degismis malesef yaziklar olsun

  25 Şubat 2017 07:42
 • melih mutlu ;

  ben diyanet işleri başk lığının kendisinden şikayetçiyim.!9 yıldır hac kurası çıkmayan eşimin psikolojik durumundan dolayı en direk kurumu sorumlu ve suçlu görüyorum .!ALLAH’cc indinde ve gerçekten hakkıyla kurası çıkmadığına beni ikna edin.Aksi halde Kurumunuz başkanı ve tüm sorumlularına hakkımızı helal etmiyoruz ..!inşallah siz beni mahçup edersiniz .Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum .!

  25 Şubat 2017 02:38
 • Yunus Gümüş ;

  Bazı tv programlarından şikayetçiyiz biz evlilik programlarından bahsediyorum bu tür programları kapatmanizi rica ediyorum islam ahlakına aykırı davranışlarda bulunmalar var lütfen abi bir müslüman ülkesinde olunmaması gerekn programlar bunlar kapatılsın abi

  14 Şubat 2017 00:10
 • Halil celik ;

  Selâmün aleyküm sevgili okuyucu benim sıkıntım seferi ile kuranda nisa 101 102 de seferinde diyorki kafirler sizi öldürmeye gelirler se biraziniz nöbet tutsun biraziniz namaz kilsin tehlike hissedersiniz namazı kisatmanizda bi sakinca görülmüyor diyor yani tehlike yoksa kisaltmayin diyor bugün diyanet in bunu düzeltmesi gerekiyor insanlar köylerine bile giderken namazları ni kisaltiyorlar gelene kadarda seferiyim diyor tehlike bunun neresinde herkez diyaneti suçluyor diyanet bunu düzeltmeli Namazda Allah la beraber olmak için kılınır insanlar ve diyanet bunu unutmuş bir durumda en büyük suç sizin bunu duzeltmediginiz sürece oruç için birsey demiyorum namaz için olan ayet gayet açık insanların hakkına giriyorsunuz duzeltilmezse

  06 Şubat 2017 20:59
 • Yılmaz Bicak ;

  Yine ben.Yanlışa susan olmak istemem.Allah için yazıyorum.İstanbul un bazı belediyeleri camii temizlik ekipleri kurmuşlar.Her cuma öncesi insanın imreneceği temizlik le cumaya camiyi hazırlıyorlar.Mademki camii görevlisi bu hizmeti tam manasıyla yapmıyor.Mesela Urfa belediyeleri bunu haftada bir yaparak abidin içine sinen,midesi bulanöadan Allaha kulluk yapması daha hoş olmaz mı?Saygılarımla…Aeo.

  03 Şubat 2017 14:15
 • tahsin kahraman ;

  Bursa il merkezinde perşembe akşamları sala verliliyor. Yatsı ezanından 15 dakika önce . Bu uygulama karışıklığa neden oluyor. Bugün ben yatsı namazını 15 dakika önce kıldım. Bu uygulamayı bırakması hususunda Bursa müftülüğü’ne gerekli emrin verilmesini arz ederim.

  02 Şubat 2017 20:08
 • yılmaz bicak ;

  Cemaatten bazıları ayakkabılarını halının üstüne koyarak necaseti camiye taşıyor.ŞUrfa Karaköprü müftüsü hutbe öncesi siyasetle karışık vaaz edeceğine temizlik konusuna ivedilikle değinmeli

  20 Ocak 2017 18:51
 • Asiye arli ;

  Merhaba şuan esenler kemer mahallesinde misafirlikteyiz .. kemer mah turan camisinde selalar verilmeye başlandi dusunduk cuma aksami deyil biz darbe geçirmiş bir millet olarak kapilara camlara döküldük selanin bitmesini bekledik ve bitti hoca efendi ne diycek diye bekledik yureklerimz agzimizda çorumlu osman abi öldü diye soyledi Allaha sükrettik darbe veya herhangi bir durum yokmuş diye böyle bi hakki oldugunu düsunmuyorum bizi halki tedirgin etti nerde duyulmuş saat 21 45 rica ediyorum busekilde bzi ayaklandirmaya hakki yok lutfen konuyla ilgili geri donuş yaparsanz sevinirm ben şişlide oturiyorum evime çocuklarima nasil gidecegimi duşundum bir anne olarak hangi devlet kurumuna nasil gidecegiz diye fikir alişverisi yaptik sela bitene kdar lütfen konuyla ilgilenin biz bilirizki savaş gibi cok önemli durumlarda sela verilir bu saat veya herhangi bir saat … bunasil bir duyarsizlik şu karişik zamandan gecerken …

  14 Ocak 2017 21:50
 • Orhan çiçek ;

  Esenyurt akçaburgaz mahallesi Fabrikalar arası yeni yapılan cami Ezanlara özen göstermiyor Ezanı beşvakit okumuyor lütfen buna çare bulun Ezansız camimi olur okumıcaksa hiç yapmasınlar daha iyi

  14 Ocak 2017 18:55
 • Muhammet özkan ;

  Rami kışla caddesi,ortaklar sanayi sitesi topcular eyüp istanbulda bir çalışanım.site üzerinde bulunan üç memedler cami imamı cuma namazını yarım saat kgeç kıldırıyor,bir çalışan olarak zor durumda kalıyoruz

  10 Ocak 2017 13:35
 • isa çiçek ;

  keçiören papaz deresi selçulu cad eyubi cami cematre inanılmaz düşüş var cami içi pis imam hiç bir cenaze duamıza etkınlığimize katılmıyor

  09 Ocak 2017 12:02
 • Emine Şahin ;

  Değerli diyanet yetkilileri. Malesef yurt genelinde camilerimizin lavabolari,abdesthaneleri çok çok çok kötü durumda. Lütfen bu temizliker için de birşeyler yapın. Günlük temizlikeri yapılsın. Buna ayıracak bütçeniz vardır. Selam ve dua ile.

  08 Ocak 2017 22:48
 • Koray Faydacı ;

  Camide namaz kılanların bazıları namazın sonuna kadar durmuyor ve insanlara çarparak camiden çıkıyorlar bu kişiler arka saflarda namaz kılmalı.Gençler düşük bel pantolonlar camiye gelmemeli.Bunlar vaazlar da duyrulmalı çünki namazlarımız sorunlu oluyor.

  08 Ocak 2017 12:59
 • aslı kuzu ;

  2017 hac da görev alacak saglıkcılar bransına , umre deneyimi olan islami ilim yapmış ve bransında işin ehli olan fizik tedavi teknikerinin ve cevre saglık teknikerlerinin de alınması bir şans verilmesini brans dagılımındaki bu adaletsiliğin ortadan kalkmasını isitoyruz

  03 Ocak 2017 12:44
 • aslı kuzu ;

  2017 hac da görev alacak saglıkcılar bransına , umre deneyimi olan islami ilim yapmış ve bransında işin ehli olan fizik tedavi teknikerinin ve cevre saglık teknikerlerinin de alınması bir şans verilmesini brans dagılımındaki bu adaletsiliğin ortdan kalmasını isitoyruz

  03 Ocak 2017 12:42
 • Yılma bayram ;

  Sayın büyüklerım sızden rıcamız ezenlerın her camıden okunmasını istıyoruz nedenı cok etkılenıyoruz merkezı sıstemde ezenı unuttuk duymuyoruz bırde cuma hutbelerını cok uzun gönderıyorsunuz kımse pek şey anlamıyor eskiden daha ıyıdı imamlar öz ve anlaşılır okuyorlardı saygılar

  31 Aralık 2016 00:34
 • Erdem ACAR ;

  Ehli sünnet hocaları na yasak getiren zevatları allah şikayet ediyorum ihsan şenocak osmanlı camii imamı yasin hoca neden yasaklandı ehli sünnet i savunup şiirlerin pis itikat leşini topluma anlattığı için mi yüce yaradan sizlerden hesap soracaktır

  22 Aralık 2016 22:44
 • abdullah köe ;

  Sayın başkanım ben adıyamandan oturuyorum ben bir şikayete bulunacam adıyaman nüfus müdürlüğünde çalışan ramazan bozkurt bütün ailesi fetoçudur çocuğu darbeden önce lise mezunu bile olmadan mersinde torpille imam oldu bunların araştırılmasını sizden rica ederim devletin bböyle kişilere emanet etmeyin saygılarımla

  15 Aralık 2016 00:58
 • erol polat ;

  selamunaleyküm hayırlı günler benim toplanan yardım paralarıyla alakalı sizlere bir iki sorum olacak cami önünde yardım toplayan bazı şahısların yardım paralarını çaldıkları defalarca kameralara yakalanmasına rağmen neden hala yardımlar açık kutuya para atılarak toplanıyor kilitli şeffaf kutular var neden camiilere onlardan alınarak yardım paraları bunların içine atılmıyor gerçi bizim camide bu şeffa kilitli kutudan var ama ne yazıkki yardımı toplayan şahıs paraları bu kutuya attıtmayıp para bozma bahanesiyle kendi eline alıyor çoğu vatandaş bu durumlardan şikayetçi olduğu halde nende bu konuya düzenli bir uygulama getirmiyorsunuz açıkçası para verirken korkarak veriyoruz aslında çok basit bi olay daha sonra bu kutu dörtve ya beş kişi tarafından hep beraber açılsa daha güvenli olmazmı yada ne yapalım olmazsa bi çözüm bulunmazsa biz mahalle olarak konuyu daha üst kurumlara başbakanlığa falanmı iletelim zaten camiilerde bir çok sıkıntı var bazı hocalar sabah namazında cemaat gelmiyor diye camiyi açmıyor sen camiyi açmazsan cemaat tabiiki gelmez bazı hocalar camiye haftada iki veya üç gün geliyor yerine bi çocuk bırakıyor neden bunları denetlemiyorsunuz benim daha öncede kağıthane müftülüğüne bu konularada şikayetlerim olmuştu yani bazı hocalar camileri kendi dükkanı gibi kullanıyor imamların asli görevi camide cemaate namaz kıldırmak değilmidir neyse inşaallah bu konulara bi çözüm bulursunuz cevabınız acele bekliyorum hayırlı günler

  .

  birde web sitenizde öneri ve şikayet bölümü uokmu ben bulamadım

  12 Aralık 2016 23:45
 • Evren ;

  Diyanet umre ödemelerini Türk Lirasına çevirirken çıkardığı fiyat şimdiye kadar dolar gördüğü en yüksek seviyenin üzerinde bir fiyati neye göre çıkartıyor. Doların yükselmesi ile zaten fakirlesiyoruz diyanet gibi dini bir kurum bunu kendine bir fırsat olarak nasıl görüyor. Bunun adı fırsatcilik deyilmi. Yazıklar olsun.

  08 Aralık 2016 19:29
 • perihan maden ;

  Sayın başkanım
  Ben İstanbul/Fatih te ikamet etmekteyim.
  Hırka I şerif.mah.keçeciler cad.de bulunan hürrem çavuş camiinde hem çocuklarımı gònderiyorum hemde kendim gidiyorum.dışardan bakıldığında çok aktif gibi görünen fakat iş namaz kılmaya gelince çocuk okutmaya gelince sürekli raporlu ve hasta bir gòrevli var.Madem namaz dahi kıldıramıyor neden hala gòrevli gibi camii işkal ediyor sòzde çocuklara kuran dersleti başlatıyor ama kendi yok ona buna okutuyor onun buna iş yaptırtıyor. Onlarda cocuklara cok kaba davranıyor kulak çekme arkadaşlarn içinde bağırıp ceza verme vs. Çocuğum artk camiye gitmek istemiyor onun başka camiye de gònderemiyorum artk lütfrn doğru dürüst gerçekten gòrev yapabilcek bir gòrevli atayın artk hem gòrev yapmıyor hemde maaş +hav umre vs. Organizeleri yapp para alıyor namaz dahi kıldıramıyan birine bu tür organizelere nedrn gòrevlendirihorsunuz.

  01 Aralık 2016 22:54
 • Mehmet Koç ;

  Mahalle cami imamını nereye şikayet edebilirim

  28 Kasım 2016 20:08
  • atakan utku ;

   ben çok denedim hiçbiyere şikayet edemezsin bu yeni nesil hocalar b akıllı kendilerini sanıyo kuranı kerimede istedikleri gibi mana verirler kütübü sittede geçen hadisi şeriflerin bile işine gelmeyenleri uydurma derler iyileri vardır tabii ama adi bi hocanın verdiği tahribatı 10 tane ehli sünnet alim zor düzeltir.malum yıkmak kolaydır yapmak zordur…

   26 Şubat 2017 00:02
 • Havva Yolcu ;

  Kkö. Alımında sadece ilahiyat mezunlari alinmasinin sebebi ne?
  İmamhatip mezunu olup da 100 puan almiş olan bir hoca adayinin ilahiyat mezunu 50 puan almiş bir hoca adayindan eksik yani ne olabilir..
  Diyanet binde bir hoca alimi yapiyor onda da adalet diye bişey yok
  Güya da dînî bir kurum😡😡😡

  18 Kasım 2016 16:49
 • Şener AYAR ;

  Hayırlı akşamlar ben bagcilar goztepe de oikamet ediyorum goztepe merkez caminin muezzini ezani hic guzel okumuyor. Hayir güzel okuyamiyorsanda hic olmazssa uzatmamasi gerekir muezzinin sesinden rahatsiz oluyoruz artik buna bir çözüm bulunursa sevinirim.

  15 Kasım 2016 20:00
 • Ayşe kağnıcıoğlu ;

  Hayırlı günler ben konya Karataydan yazıyorum benim kızım 6. Sınıfa geçti bu sene çocuğumu yatılı kuran kursuna gönderdim fakat yüzüne okuyan çocuklar Okula devam etsin hafız olanlar kursta kalsin diye bi açıklama yapıldı okullar açılali bir ayıigeçti bu çocuklar Okulami adapte olsun yoksa kursamı soruyorum size benim çocuğum yeni kurana geçti çok hevesli iken hafız olmaya neden bu uygulama ortaya çıktı şimdi okula gitti dün çocuğum sınavları başladı hiç ders görmediği için afalladi hastalandı sıkıntı ediyor elimden neden bu imkan alındı ben hafız olacaktım diye bu şikayetim göz önüne alınmaz ise gerekirse Başbakanlıga kadar gidecek neden devlet böyle bi uygulamayı bize sunmuş iken bu imkan bizden alınıyor soruyorum zor şartlar altında ben çocuğumun eğitimi için uğraşırken Diyanetin bu uygulamasıni kınıyorum

  08 Kasım 2016 17:14
 • Salih Atik ;

  Yeni yayinlanan Hz.MUHAMMED adli filmi seyretmedim fakat eslerimiz ve kuan kurslarindaki bayanlarin peygamber efendimize hakaret ediyor dediklri. Filmin yayindan kaldirilmasini rica ediyoruz.

  08 Kasım 2016 16:03
 • duran sakin ;

  Müftülüklerin cumartesi-pazar günleri kapalı olmasına çok şaşırdım. Çalışanlar nasıl hizmet alacak . Devlet dairesimi yoksa din hizmeti vermesi gereken bir kurummu ? Kapıların komple kilitli olması yerine en azından bir görevlinin yardımcı olmasının uygun olacağını değerlendirmekteyim.

  05 Kasım 2016 20:28
 • Hülya sen ;

  Sivas’in kangal ilcesinde pazar gunu ikindi ezanini 7,8yaslarinda bir cocuga okuttular ezan husuyla dinlenmeli ve namaz oncesi insana huzur vermeli yavrucagin sesi yetmedigi icin ciglik atiyordu hem cocuk hemde onu dinlemek durumunda kalan ben icin cok uzuldum insanlarin bukonularda daha mantinli davranmalarini ve onune gelenin degil bu isin gercek ehli sahiplerinin yapmasi gerektigine inaniyorum ricam gerekli uyarilarin yapilmasi hayirli gunler.

  30 Ekim 2016 15:20
 • Guldane ;

  Ankara ovecler kandil camide kres öğretmeni olan zuleyha hanımdan şikayetçiyim bu ogretmenin oryantasyon eğitimi aldığından şüpheliyim sınıfta kendi kızında bulunmakta ve kendi kızının yaptığı tüm yaramazliklari benim çocuğumun üzerine hoca direkten kendi atıyor buna iki kere şahit oldum ozur dinleyeceği yerde halkla çocuğumun üzerine gidiyor normal çocuklara herkez eğitim verir benim çocuğumun özel durumu var (benim uzun süren rahatsızlığın ) sebebiyle psikolojisin bozuldu tedavi görüyor ayrıca hiperaktif şu 2 ay içinde 1000 kere anlattığım halde çocuğumu sabah okulla bırakırken ve öğlen alırken sürekli şikayet ediyor ve çocuğuma eliyle durterek saskinmisin sen vb sözlerle çocuğumu rencide ediyor oglum daha önce başka kresede gitti ordaki öğretmenlerini çok seviyor ve çok başarılıydı birgun bile sikayet duymadim bu hoca yüzünden gitmek istemiyor ben çocuğumun sorunlari var diye dini eğitim almayacakmi babasi da bende bıktık artık ne yapmam gerekiyor bilemiyorum kadina allah bir çene vermiş kimseyi dinlemiyor bile lutfen yardımcı olun çok doldum birgun fena halde patlican ondan korkuyorum simdiden tesekkurler iyi calismalar

  30 Ekim 2016 15:20
 • Yuksel ;

  Istanbul esenyurt pinar mahallesi pinar cami imami darbe gecesi camiye hic gelmedi ve 1 gün sonra aksam meydana cikti gereginin yapilmasini istiyorum bu güne kadar nereye sikayet efecegimi bilemedim

  29 Ekim 2016 19:52
 • Ali Okumuş ;

  Rizenın ardeşen ilçesine bağlı halime hatun camii imami yanımda çalişan elemanıma akarak şeklindeki atişmasından sonra imamla muhatap olmaması konusunda uyarımı yaparken ,tekrar bana yoneltığı atışma sonrasında 4 sefer üstüme elini beline atarak beni olay karşisinda tahrıkte bulunmuştur. Benım olay karşısında fevrı harekette bulunmamam olayın büyük teklıkelere yol açmasını engellemiş olup :bu olayı ardeşen müftülüğüne aynen aktardım fakat verdıklerı cvp “hoca yapmadım dıyor ben ne yapabılırkm dıyor”bende diyorum kı ne olur artık kızgınlığım aklımın onunde vebalı sızın diyorum. Gereken yapılmalı ,dıkkate alınmalı.
  Yalancı bir imamin cemaate verebileceği bir şey yoktur
  Saygılar

  25 Ekim 2016 12:23
 • Ezgi çakmak ;

  06 turnem turuzim seyehat acentası hac umre işiyle ilgileniyolar ankara kocatepede olan bu acenta saklı belgelerle kaçak işlerle dolanrıcılıklarla dıyaneti ve tursabı dolndırmaktadır ofıste birauru flaş bellek var ve hepsınde işlerinin nasıl yürütüldüğü kayıtları var eger bi baskın yaparsanız hersey ortaya cıkacaktır lütfen sizi kandırılmasına izin vermeyın gidin o acentayı basın bana gguvenın haklı cıkıcam ellerınde dolandırıcılıkla ılgılı bırsuru bılgı var sıze ulaşamadım burdan yazdım umarım dıkkate alırsınız benı

  22 Ekim 2016 23:14
 • Mustafa şen ;

  İznik elbeyli mah.merkez camii imamı mustafa topcu uygunsuz ve kadınlarla cinsel birleşmesi olmuştur bu konuyu iznik müftüsü dikkate almıyor sizden ricam araştırın bu olayı

  15 Ekim 2016 16:59
 • Emine acikel ;

  ben almanya düsseldorf dan yaziyorum cami hocaci mehmet zeki tosun cocuklari kur.an dersinde dövüyor böyle hoca istemiyorux

  11 Ekim 2016 23:54
 • kadir balcı ;

  slm 4 b sözleşmeli imamlık sınavına girdim kazandım 70 aldım baraj puanı 70 di 80 cıkardılar ikinci kezz girdim 15 temmuz cuma günü cok güzel gecti en az 90 puan bekliyordum sorulan her soruyu bildim akşam darbe oldu sınavı iptal ettiler son 25 eylül girdim fetöcüler var die vaaz ve egitim görevlileri sınav yapıyordu son girdigim sınavda baktım ki müftüler olmuş ilk 3 . sırada idim bakın diyanetin sahtekarlıgına içeri girdim slm verdim v.s ne iş yapıyorsun ufak bi sohbet ettiler son hafızlık nasıl dedi müftü efendi hocam zayıf dedim bana direk o zaman neye geldin buraya dedi ve şaşırdım acaba yanlış sınavamı giriyorum die düşündüm sanki ben hafızlık sınavına giriyorum zayıf dememe ragmen 6 yerden sordu bir veya ikisiini okuyabildim 16 yıl olmuş sonra siyerden fıkıhtan sordu hepsiini bildim ve cıkabilirsin dedi müfradata hiç uymadı ve 62 almışım yüzüne okutturmas lazım belli ezberler sorması gerekiyor hiç birşey sormadı adı diyanet saadece torpil baska birşey degil ben hakkımı helal etmiyorum bunlara

  10 Ekim 2016 21:38
 • Mehmet Tayfur anlar ;

  Gaziantep sehitkamil ilcesi arıl kasabası yukarı camii de camii ‘nin önüne hayvanları biriktiriyorlar keçi koyun vs onun pisliginden dolayı CAMİİ Yİ BİT PİRE SARDI camii ye giden herkesin üzerinde PİRE evlere kadar geliyor DEFALARCA SÖYLENMESİNE RAGMEN BIR ÖNLEM alınmadı sizden ricamız buranın düzeltilmesi teşekkürler

  08 Ekim 2016 22:59
 • murat baklan ;

  esenyurt albayrak camısıne her cuma gıdıyorum ust kattakı hoporlorler calışmıyor bu yuzden ust katta herkes konuşuyor ve hhocayı kimse dınleyemıyor.ivedilikle yapılmasını istıyorum ilgileniraeniz cok tesekkurler

  07 Ekim 2016 12:56
 • Faruk eraslan ;

  nevşehirin acıgöl ilçesine bağlı tepeköy akabe camisi imamı CİHAN (soyadını bilmiyorum) keyfi hareketleriyle cemaati iyice yıldırdı çok zaman ezan okumuyor namaza gelmiyor vatandaşlardan para toplayıp kafasına göre harcıyor kendi lojmanının kömür ve odun parasını bu halktan topladığı parayla karşılayor. ilgililere duyrulur.

  27 Eylül 2016 07:36
 • Yelda ozyan ;

  Izmir Karşiyaka’nın Şemikler mahallesinde oturuyorum. Elhamdülillah müslümanım fakat son zamanlarda iyice ses debisi yükselen ezanlar ssesinden mahalle olarak çok şikayetciğiz. Bebeklerimiz korkuyor hastalarimiz uyuyamiyor yaşlilarımız rahatsız oluyor. Sesin normal seviyeye düşürülmesini istiyoruz.
  Saygılarımızla

  16 Eylül 2016 08:23
 • SEVGI YILMAZ ;

  Sızde ne musluman dın adamı dıyanetmıs bos hepsı ben muslumadım ama sımdı degılım sızlerın sayesınde bu hayvanları koruma adına ne yapıyorsunuz kedı kopeklere devletın beledıyesı zehırlesın barınaklar ıskence evlerı kurban dıye hayvanı callat gıbı ayakta dograsınlar bu kurbanlıkmı oldu kasaplar ıskeceyle kesıyorlar sokaklarda hayvan ıskencesı sen sımdı dın adamıyım de bana yazıklar olsun sıze aldgınız her kurus haram olsun sızlere neymıs ınsanlarda ıskece yasıyorlar cevamız bu olur sızde gelecek cevap sızın dınınız gıbı dınsız olur

  15 Eylül 2016 05:30
  • Hasan Ünal ;

   Bu din düşmanlığı nereden geliyo sevgi hanim insan hiç gereksiz yere islam gibi bir dinden vazgeçermi

   19 Eylül 2016 20:17
 • fatma haliloglu ;

  Ben hac farizasını yerine getirmek için başvuran ve bu başvuruda yedinci yılını tamamlayan bir vatandaşım.Kontenjan sınırlamasından dolayı yedi yıldır kurada çıkmıyor.Ben ve benim gibi bir çok vatandaş farz ibadetini yapabilmek için beklerken devletin bazı kurumlarında rektör ,milletvekili vb kamu çalışanları kontenjan sınırlamasına takılmadan istedikleri zaman KAÇINCI DEFA GİTTİKLERİ SORGULANMADAN TEKRAR TEKRAR HACCA GİDİYORLAR.HEMDE PROTOKOL OLARAK.bunun adaletli olmadığını düşünüyorum.Bunlara bu hakkı verenlerede bu haktan faydalananlarada HAKKIMI  HELAL ETMİYORUM.

  01 Eylül 2016 00:33
 • hamiyet tekin ;

  Türkiye’deki ‘Kur’an Müslümanlığı’ veyahut Kur’aniyyun akımının büyük tahribatı
  BüyütKüçült
  Türkiye’deki Kur’an Müslümanlığı veyahut Kur’aniyyun akımının büyük

  Türkiye’deki ‘Kur’an Müslümanlığı’ veyahut Kur’aniyyun akımının büyük tahribatı
  HABER: MEDYA TİMES

  Türkiye’de Müslümanların zihinlerinde İslam’ın kırmızıçizgilerini oluşturan Allah inancı (İslam İtikadı) hakkında bulanık bir tablo oluşturmak isteyen bir takım çevreler kendini ortaya dökmüştür.

  Bu çevreler, özellikle toplumun beynini darmadağın haline getirmek için dinamit gibi fikirler ortaya atıp ve kalplerde Allah inancını zedeleyici görüşleri ile dikkatleri çekmeye devam ediyor.

  Kuran-i Kerim ayetleri üzerinden kendilerinin çarpık anlayışları ve görüşleri ile yorumlayarak sapık görüşlerini öne süren bu kimseler, Yahudi ve Hıristiyanların kendi kitaplarını tahrif etmesi gibi, İslam inancı üzerinden tahribat hareketleri oluşturmaktadır.

  Bu çevrelerin iddiaları arasında, Hz. Adem (a.s) babası olması, Kader kaza mevzusundaki İslam dışı fikirleri, Kafirlerin cehennemde Müminlerin de cennette ebedi olarak kalmama görüşü, Hz Adem (a.s)’in ilk olarak değil de, bir çok insanla beraber yaratılması, Allah (c.c) geleceği bilmemesi gibi bir çok asılsız, saçma sapan iddiaları yer alıyor.

  Türkiye’deki “Kur’an Müslümanlığı” veyahut Kur’aniyyun akımının temsilcilerinden biri olarak bilinen Mustafa İslamoğlu ve beraberindeki hareketin verdiği zararlar, İslamoğlu’nun söylediklerinden, anlattıklarından veya Akabe Vakfı’nın yurtiçindeki çalışmalarından ibaret değil.

  Haber merkezimize ulaşan bir bilgi, yukarıda anlatılan hareketin ortaya döktüğü vahim tabloyu gözler önüne sermektedir.

  Haber merkezimize ulaşan olayı sizlere aktarıyoruz.

  “ “Bağcılar’da Enes Bin Malik camisi var. Geçtiğimiz aylardan birinde bu camiinin avlusundaki çay bahçesinde oturuyordum. İkindiden sonra siyahî Afrikalı bir bacımız elinde çantası ile camiinin avlusunda hemen bitişikteki kız Kur’an kursunun kapısını çaldı. Uzun bir müddet kapıyı açan olmayınca beklerken ayakta kalmasın diye kendisini oturduğumuz yere davet ettim ve çay söyledim.

  Bu sırada merakımdan dolayı kendisini tanımak için birkaç soru sormaya başladım. Türkçe de biliyordu biraz. Bana Moritanya’dan geldiğini, burada eğitim gördüğünü ve bir müddet sonra orada açılacak olan bir yetimhanede hocalık için geri döneceğini anlattı.

  Önce maşallah dedim yine de biraz şaşırmıştım. Neden eğitimini Moritanya’da değil de ta gelip burada aldığını ve yurdu kimlerin yaptırdığını sordum.

  Bana Yardımeli derneğinden bahsetti. Bu ismi duyunca ister istemez irkildim çünkü kimlere ait olduğunu biliyordum. Meğerse Yardımeli Derneği yurtdışında yaptırdığı yetimhanelerde hocalık etmesi için o yöreden kızları topluyor ve Türkiye’de Akabe Vakfı’na bağlı olan kız Kur’an kurslarında okutuyormuş!

  İşin garibi bunu yaparken kendilerine tahsis edilen mekânlardan biri Diyanet’e bağlı bir Kur’an kursu! Bacımıza kursta öğrendiklerinde hiç garip şeyler buldun mu mesela Moritanya’da görmediğin diye de sordum.

  Bana verdiği cevap şu: “Kadınlar kendi aralarında cemaat yapıyorlar namaz vakitlerinde bunu ilk defa gördüm. Bir de abdestsiz kur’an a dokunabilirsiniz diyorlar. Bunun gibi şeyler” dedi…

  Daha sonra içeriden kapıyı açan olunca selam verip kalktı.

  Anlayacağınız Ehl-i sünnet Müslümanların verdiği vergilerle açılan ve desteklenen bir yerde ümmetin evlatlarının kafası İslamoğlu merkezli bir “indirilen din” safsatası ile bulandırılıyor!

  Türkiye’de halkın aklını ve imanını bulandırmaları yetmiyormuş gibi bir de ümmetin diğer topraklarına yaymaya çalışıyorlar kirli fikirlerini!

  Allah rızası için bu meseleyi gündem edin ve ulaşması gereken yerlere ulaştırın!”

  23 Ağustos 2016 19:35
 • buse terim ;

  İstanbul Avrupa yakası Maltepe Kuran kursu yöneticisi Gülten Şeyma akkuş hocadan şikayetçiyiz derslere girilmiyor

  21 Ağustos 2016 19:56
 • Uhud ;

  İstanbul akşemsettin camii sefaköy inönü mahallesi
  Camii dernek yönetimi araştırılmalı
  Halkın paraları nereye gidiyor.
  Neden elektrikler kesildiğinde jenarator elektrigi ni kasden kesiyorlar. Kamera sistemi kurmak isteyen ekibe kaba kuvvet ve kameralarn ın kurulmasını neden istemiyorlar. Birşeyler döndüğü kesin. Bu paralar herhangi bir örgüte mi gidiyor. Neler oluyor cözümlenmeli
  Dernekten atılması gerekenler var.
  Araştırılsın

  21 Ağustos 2016 01:13
 • Öztürk burcu ;

  A101marketler zincirinin bu ay ki kampanyalı Ürünlerin naylon tabak çanakların arasına dahil edilmiş kutsal kitabımız KURAN I KERİM ‘İN de olması ve özensizce bir markette yer alıyor olmasını kınıyorum.bu şikayet benim vicdanıma bborcum dur.. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ediyorum.

  18 Ağustos 2016 13:11
 • Hamza özdemir ;

  Memleketimiz bu zor günlerden geçerken 12 ağustos cuma günü bursa ulu camiinde bursa eski müftüsü güncel olmayan bir konu olan hac ibadetini gündeme alarak adeda gündem degistirme taktiği uygulamıştır onu prostesto edip paralel olmasından şüphe ediyorum gereğinin yapılmasının yapımcısı olacağız.

  17 Ağustos 2016 23:42
 • Arzuu ;

  Ankara da cami için toplanan yardımlarla cami hocasi lojman olarak kullandığı evini yaptırdı kendi lüksü için hiç gereği olmayan yerlere paraların harcamasını yapıyor onun yerini inşaat olan cami için kullanilmali gerekli incelemelerin yapılmasını istiyorum

  17 Ağustos 2016 17:40
 • Mustafa ;

  Kul hakkını kurandan diyanetmi kaldirdi bizim bildigimiz kuran da kul hakkı var ama siz de haklisiniz din tüccarlara kaldi

  16 Ağustos 2016 03:05
 • Alper çağlar ;

  Ankara ilahiyatta feto yandaşi evlerinde yillardir kalmis ve ablaligini yapmiş şu anda ise teline dahi ulaşılmayan isimler var.bunlardan biriside ümmügülsüm keleşdir.devletimiz in menfati icin gereğinin yapilmasını istiyoruz.

  14 Ağustos 2016 03:54
 • hüseyin çukur ;

  düyün salonu camiye yakın namaz kılarken düğün sesiyle namaz kılıyoruz ilgilenirseniz sevinirim balıkesir susurluk karapürcek mahallesi

  14 Ağustos 2016 00:54
 • Faruk Özcelik ;

  Güzel yayla caminin ezan sesini d uyarıyoruz gereğinin yapılmasını ricaederim

  12 Ağustos 2016 23:11
 • Banu guler ;

  Beykoz Kavacik Otagtepe yeni cami de sela ve cumalari okuyan sahis cok kotu okuyor. Sanki zorla oadama okutuyorlar gibi. Ses makam usul hicbirsey yok cok detone. Cok korkunc bir sesi var. Okumaya baslayinca butun camlari kapatiyoruz. Acil ilgilenilmesini istiyoruz. Tesekkurler mahalle halki..

  12 Ağustos 2016 12:34
 • Şenay Aksoy ;

  Avcı’lar Tahtakale Mah 1stanbul evlerine takılan hoparlör aylardır bize güzelim ezan sesini işkenceye çevirtiyor acilen tamir edilmesi gereği rica olunur

  11 Ağustos 2016 22:38
 • murat agan ;

  Selamün aleyküm
  Ben avusturyada yaşayan but müslüman Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım bu son yaşanan darbe girişiminden sonra bunu but vatandaşlık görevi olarak gördüm ve siz değerli devlet büyüklerimize axe ediyorum bundan iki sene önce yukarı avusturyada görev yapan ve cemiyeti nerdeyse bölünme haline getiren fetö aşığı sözde din görevlisi şuan Bursa Mustafakemalpaşada yaşıyor facebook hesabı Muhammed Rıdvan Korkut bu personelin derhal soruşturulmasını arz ve rica ediyorum
  Selam ve Dua ile

  06 Ağustos 2016 16:37
 • tulin yilmaz ;

  ben ankara akdere 50. yil mah. oturuyorum burada bulunan fazilet camiinin hoparlorunden hoca ezan okurken degisik bir yanki sesi geliyor bos bir demir boriya vurdugunuzda cikan yanki sesi gibi onceden zaten hocanin sesi guzel degil bu kadar yuksek seste ezan sesini ve o boru sesi gibi yankiyi siz dusunun calistigim yerdede camii var ezan sesi gayet normal gurultu gelmiyor fazilet camii hocamiz desibelini yukseltmis galiba hayirli gunler

  04 Ağustos 2016 17:03
 • ESRA YILMAZ ;

  S.alykm GUNGOREN GENCOSMAN MH.NUR AHMET CAMISINE cocugumu kuran kursuna kayıt yaptırmak ıcın gittim .cocuklarımı gonul rahatlıgı ile bıraktım.kurstan oglen donduklerınde kucuk oglumda bır gergınlık,sınırlılık.bagırma . Ablasına bana hakaret dolu kelımelerle konustugunda anladım.agbısı hocasını sıkayet etmeye baslayınca kucuk oğlumda anlatmaya basladı.BEN COCUKLARIMI GONDERMIYORUM.KURAN OGRENIRLERKEN COCUKLARA DAHA SABIRLI TATLI DILLI .BIR HARFI BILEMEDIGINDE O COCUGA MAL.G.ZEKALI VE SOYLEMEK ISTEMEDIGIM HAKARETLERI KONUSMAYAN GOREVLILERIn getırılmelerını yada takıbe alınmalarını ıstıyorum.boyle insanlar yuzunden cocuklarımız camılerden uzaklaşmasın lutfen .saygılarımla

  02 Ağustos 2016 22:26
 • Sibel kocak ;

  S.a Pendik dumankaya camiye yatsı namazı için gittik çocuklarımızda vardı.akşam 23.00 tu saat.abdest alırken cami görevlileri bağıra bağıra ustumuze kilitlediler ne olduğunu anlamadım.üst kata namaz kılarken aynı şekilde bağırarak çocuklarımızı dışarı çıkarttılar.nasıl namaz kıldı anlamadım bu şekilde muamele edilemez Allahın evinde.isimlerini sordum soylemediler gerekli mercilere sesleniyorum Allahın evinden bu şekilde korkutularak çocuklarımızı ağlayarak kovamazlar gereğini en kısa zamanda yapılmasını arz ederim

  26 Temmuz 2016 23:28
 • Sinan uysal ;

  Selamun aleykum
  Öncelikle herkeze kolay gelsin. Bu gün cuma namazı için ankara bahçelievler aşkabat caddesindeki camiye gittim. Namaz öncesi abdest almak için tuvalet kısmında ki abdesthaneye indim. Orada abdest alırken bir vatandaş geldi ve tuvalet sorumlusuna 1 lira olan tuvalete abdest öncesi girebilmek için 50 kurusu olduğunu ve girip giremeyeceğini sordu. Görevli giremezsin dedi ve etraftan tepki almasına rağmen vatandaşı almadı .
  Bu konuda yetkililerin gereğini yapmasını rica ediyorum. Kanımca camilerimiz kimsenin rant veya gelir kaynağı olmamalıdır. Lütfen birileri bu küstah ca yapilan harekete dur desin.
  Saygılarımla
  Sinan UYSAL

  22 Temmuz 2016 16:45
 • ALİ KAYA ;

  BALIKESİR MERKEZDE MEYDANDA 2-3 GUN EVVEL GECE MİLLETE ABDESTSİZ GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINIR DİYİP MİLLETE ABDESTSİZ CENAZE NAMAZI KILDIRAN İMAMDAN ŞİKAYETCİYİZ…KİMSE BU İMAM HAKKINDA İŞLEM YAPILSIN LÜTFEN.BU DİN KİMSENİN ELİNDE OYUNCAK DEĞİL

  22 Temmuz 2016 11:37
 • NURAY NOYAN ;

  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI NA
  BİR YILDIR NE ÇEKTİİİMİ BİR ALLAH BİLİR. İKİ TANE HAFIZ KIZIM VAR.EKİMDE DHBS SINAVINA GİRECEK.KARADENİZ MAH. YUNUSEMRE CAMİ Sİ VE GOP MÜFTÜLÜĞÜ BERBAT. CAMİ DERNEĞİ DAHADA BERBAT.ADAMLAR CAMİ TERÖRÜ ESTİRİYOR.SANKİ CAMİ KENDİLERİNİN HALKIN DEĞİL.İMAMDA BIKMIŞ ELLERİNDEN. CAMİNİN ÖNÜNDE KADINLARI SAYIYORLAR DAHA KURANAMI GELİYOR. ÖĞRENMEDİMİ. DİYE BUNLAR MİLLETİ CAMİDEN SOĞUTMUŞ.DURUMUMU ANLATTIM KIZLAR HOCALARA YARDIMCI OLSUN DİYE HAÇLIK VERİN DİYE YÜZÜME ÇEMKİRDİLER UTAMNMADAN.CAMİ SORUMLU HOCASI FATMA SUBAŞI BENİ İHTİYACIM VAR DEDİ SONRA İNKAR ETTİ
  CAMİ DERNEĞİNDEN KORKUYOR. BANENE DEDİLER.HAFIZ YETŞTİRMEK KOLAYMI.BRN ŞAHİDİM KAÇ CAMİDE BÖYLE HAFIZ KIZLARIMIZ VAR. CaMİ İMAMI DERNEKLER HOCALLAR SAHİB ÇIKIYOR. GOP MÜFTÜSÜ DERDİMİ ANLATTIĞIM HALDE YÜZÜME BAKMADI NURSUZ. BU NASIL DİYANET MÜFTÜSÜ İNSAN SIFATINDAN KORKUYOR. DİYANETTE ÇOĞU HOCALAR EHLİ SÜNNET DEĞİL.ÇOĞU VAHHABİ ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.AHİRETTE İKİ ELİM YAKANIZDA OLACAK.HAFIZ YETİŞTİRMEK KOLAYMI.SİZLERİ ALLAH A HAVEL EDİYORUM

  20 Temmuz 2016 22:37
 • Fahri ;

  Adana Ceyhan sağkayaa ilçesinde görev yapan Bekir Koç ismindeki imam parelelcidir görevden alın

  20 Temmuz 2016 09:47
 • Nalan guner ;

  Size fetoya hizmet Eden bir muezzini sikayet ediyorum gerci beni ciddiye alirmisiniz biliyorum muezzin izmir yesil yurt ulu camiide muezzini nuri zarar siz onun iki oglu paralel ya pining vesilesiyle su anda ikisi de komiser oldu sizi uyarmak ADINA yazdim allahtan baska kimseden korkuyorum iki oglu anneler in in deyim le abi lerinin yani fetonun ogrrncilerinin yaninda yetistilermi ve komiser oldu lar biz nuri zarar siz denizen adama 14 yil ayni bina da oturduk esim imam oda muezzindi ama hayatim boyunca onun kadar pislik ve asagilik bir insan tanimadim vatan haini bir adam

  20 Temmuz 2016 03:25
 • ziyaretci ;

  istanbul sultangazi hacisukru camii imamı feto terör örgütü abilerinden selam ve dua ile

  19 Temmuz 2016 22:25
 • binnaz kandemir ;

  Kocaeli hayırsevenler camii inde erkek çocuklarına kuranı kerim dersi veren emre diye bir hoca çocuğuma çirkin laflarla ezmiş ve çocuk ağlayarak eve geldi ve Bir daha camiye gitmeyeceğim diyor biz çocuklarımızı dinini öğrensinler diye gönderiyoruz camiden soğusunlar diye değil gereğini arz ederim

  19 Temmuz 2016 17:31
 • sefer ;

  Adapazarı da bir cami imamı ahmet elçi fetocudur araştırılsın

  19 Temmuz 2016 14:37
 • Nilgün Mercan ;

  Şehitlerimize okunan selalarin merkezi sistemle daha içten ve usule uygun,gürültü kirliliğine sebep vermeden okunmasını rica ediyorum.

  18 Temmuz 2016 22:48
 • muhteşem ;

  Zonguldak ereğli yunuslu köyü avcilar camii imamı ilhan hoca nın eşi fetocudur geregini yapilmasini arz ederim tabiki hocamiz darbe oldugu gün izine ayrılmıştiır çok garip diyimi.

  18 Temmuz 2016 20:29
 • Hikmet kaya ;

  İçerenköy merkez cami hocası 16 temmuz da ögle nnamazı sonrası’ islam savaşı kazandı müslümanlar kazandı fetih gerçekleşti ‘ gibi sözler söylerek cemeati galeyane getirmeye calışmış sanki karşımızda ki askerlerimizi erlerimizi kafir ve düşman olarak lanse etmiştir. Bu tür dolduruşlar gaza getirmeler çok tehlikelidir Lütfen geregini yapın

  18 Temmuz 2016 11:16
 • Ferhat ;

  17.07.2016 da tüm Türkiye de camilerde saat 12.00 da okunan selayi İzmir Karşıyaka Dedebaşı Camii imamı okumamıştır. Bu konuda cami imaminın sorgulanmasi gerekmektedir. Yetkililere duyurulur..

  17 Temmuz 2016 13:19
 • Ferhat ;

  17.06.2016 da tüm Türkiye de camilerde saat 12.00 da okunan selayi İzmir Karşıyaka Dedebaşı Camii imamı okumamıştır. Bu konuda cami imaminın sorgulanmasi gerekmektedir. Yetkililere duyurulur..

  17 Temmuz 2016 13:17
 • Seyda ;

  Ramazan boyunca erkek ve kadınların ayrı olduğu bölmelerde kadınlardan önce erkeklerin çıkması beklenir ve sonra da kadınlar çıkar ki bu kadınların mahremine olan saygınlığından dolayı yapılır. Bizim mahalle imamımız erkeklerle beraber çıkmayıp kadınlar terliklerini, ayakkabılarını giyerken arkalarında beklemektedir ki gözgöze geldiğimiz de olmuştur. İmam deyip çok güveniyoruz burası bi köy küçük bi mahalle her yerde lafı dönüyor ama kimsenin hocaya sesi çıkmıyor. Genellikle her sabah caminin önünden otobüse yetişmek için koşarak giderim ve imamımız her zaman bi laf atma peşinde ya da dikizleme peşinde dediğimiz gibi imam olduğu için kimsenin sesi çıkmıyor. Yaklaşık 8 senedir burada ve bunun rahatlığı içinde vakit ezanları okunmuyor okunsa da tamamen gönülsüz okunuyor imam okurken biz yoruluyoruz. Bu mahalledeki bulunanların hevesli olmasına rağmen ve görüşlerini dile getirmelerine rağmen hiçbir etkinlik bulunmamakta ve ekstradan kadir gecesinde istediğimiz bi tesbih namazı için ‘zaten herkes yorgun’ deyip geçiştirdiği de oldu. Cuma hutbelerinde eline zorunlu bi şekilde kağıdı kekeme kekeme okuyup cemaatten bi işlev beklemekte. Biz kısaca ezan okunmamasından okunsa bile çok gönülsüz ve HER seferinde öksürülerek okunmasından (bi kere olur iki kere olur anlayış gösterilir ama her seferinde mikrofonu açıp öksürülmez ki) imamın bakışlarından, kızlara kadınlara çekinmeden laf atmasından, işini önemsemeyerek ve değer vermeyerek yapmasından mahallecek şikayetçiyiz gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

  12 Temmuz 2016 20:51
  • XXXXXX ;

   Konya Yenibahçe Mah, YENİ CAMİİ

   12 Temmuz 2016 20:59
 • Tayfun Elyağutu ;

  HİLÂLİ GÖRÜNCE BAYRAM ET

  “Hilâli görmedikçe başlamayınız, hilâli görmedikçe bayram etmeyiniz. Hava bulutlu olur da hilâli göremeyecek olursanız, ayı otuza tamamlayın” (Buhârî, “Savm”, 11) buyurulmuştur. Bunun için şâban ayının 29. gününden itibaren hilâli görme araştırmaları yapmak gerekmiştir. Aynı şekilde, ramazan ayının çıkıp şevval ayının girdiğini anlamak, dolayısıyla bayram günü oruç tutmuş olmamak için bu defa ramazanın 29. gününden itibaren hilâl gözetlenir ve görülmeye çalışılır. Şâban ayının yirmi dokuzunda hava bulutlu olur da ay görülemezse, kamerî aylar bazan 29 bazan 30 çektiğinden, Peygamberimiz’in direktifi doğrultusunda şâban ayının otuz çektiği farzedilerek ona göre davranmak gerekir.

  Sormak lazım diyanete bugün bayram değil çünkü dün akşam hilal gözükmedi,bunu bildiğiniz halde neden Türkiye ‘de Ramazan bayramı ilan ettiniz,ben bugün oruç tutuyorum Büyük bir ihtimalle bu akşam hilal gözükecek yarın bayram yapacak,insanların arasına nifak sokmayın Vesselam..

  05 Temmuz 2016 10:52
 • emre serbest ;

  Istanbul bayrampasa terazidere camii hocasi ramazan bayram namazini 06.23 te başlatmasi gerekirken hoca bu saatte namazi bitirmistir.onun yuzunden kac kisi magdur kalmis olup camii önünde tepkili olmuslardir.

  05 Temmuz 2016 07:26
 • Aynur Gizem ;

  İstanbul Pendik Dumankaya Camiinde ramazan ayı boyunca kıldığımız teravih namazını çocuk sesinden huşu içinde bir gece kılamadım. 3 aylık bebekleri getirip namaz boyunca ağlıyor, daha büyükleri de masalara vurarak ses çıkarıyorlar. Hocaya konuyu anlattığımızda diyanet işlerinin müsade ettiğini söyledi. Bence bu kul halkı olduğuna inandığımdan o çocukları getirenlere ve onaylayan hocaya hakkımı helal etmemekle beraber şikayetimi iletmek istiyorum. Geri gönüşünüzü bekliyorum. Bilgilerinize.

  30 Haziran 2016 00:53
  • Melek polat ;

   Diyanet helsinki camisinde gorevli hocalar aldiklari paralari hic hak etmiyor. Hic bir sekilde dini konularda insanlara yardimda bulunmuyor . Anca kari koca camiyi birakip kapi kapi geziyorlar .Bir cok kez bu kari koca hocalardan sikayetci olmustu . Lutfen dikkatte alin . Bizim adimiza aldiklari para HARAM

   01 Temmuz 2016 01:04
   • şahamettin kılıç ;

    nazilli zafer mahllede hacı osman kuyusu camide teravi namazı kıldıran hoca fatiha suresini /5/ saniyedemi okuması doğrumu namaza zararı nedir

    14 Haziran 2017 01:01