Bilgi Zamanı

Dişlerini Sevenlere Ksilitol Öneriliyor

Dişlerini Sevenlere Ksilitol Öneriliyor
26 Şubat 2016 - 2:24 'de eklendi ve 741 kez görüntülendi.

Her insan dişleri sağlıklı ve güzel gözüksün ister. Peki bunun için ne kadar çaba harcar? Malesef ki diş bakımına önem vermeyen hatta diş fırçalamayı dahi unutan birçok insan var. Halbuki diş bakımı hem diş sağlığı açısından hem de vücudun sağlığı açısından çok önemli olmaktadır. Uzmanlar ise diş çürükleri için bir öneride bulunuyor. Her yemekten sonra alınması durumunda diş çürüklerini azaltacağı belirtilen ksilitol adlı maddenin, yarım çay kaşığı şeklinde alınması gerektiği söyleniyor. Peki ksilitol nedir ve diş sağlığı için neden önemlidir? Ağzınızın içine ve sağlığınıza değer veriyorsanız, ksilitolün ağız ve diş sağlığına etkileri hakkında yazdığımız bu haberi okumalısınız.

 

Ksilitol, ağızda bir ferahlık oluşmasını sağlayarak insana şeker tadını andırır. Ksilitol maddesinin görüntüsü de benzemektedir. Fakat şeker gibi kan şekerini yükseltmez ve yüksek kalorili bir madde değildir. Birçok kişinin uyguladığı diyet listelerinde de ksilitol maddesi bulunmaktadır. Ksilitol maddesi, diş eti ile çene kemikleri üzerinde olumlu bir etki yaratarak, ağız ve diş sağlığına büyük katkılar sağlıyor. Ksilitol maddesinin sakız, pastil ve ksilitol tozları ile oluşturulduğu ve diş çürümesini ciddi derecede azalttığı belirtiliyor.

Her insan tarafından düzenli olarak kullanılması önerilen ksilitolün, kalsiyum fosfat içermesinden dolayı ağız ve diş sağlığı açısından önemli olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra birçok bakteri, bu maddeden dolayı diş çürümelerine neden olamıyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER