Bilgi Zamanı

Diego Rivera

Diego Rivera
08 Mart 2017 - 17:44 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Google 8 aralık 2013 tarihinde yeni bir ressam logosu ile doodleyi karşımıza çıkarttı bugün Diego Rivera ‘ nın 125. doğum günü ve bu günü google es geçmedi ve dogum gününü andı.
Diego Rivera Biyografisi ? (1886 – 1957)
Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun kocası olan Diego Rivera, özellikle duvar resimleriyle ünlü Meksikalı ressamdır. Latin Amerika’da ve ABD’de fresk sanatını yeniden canlandırdı. Duvar resmi yapmaya genç yaşta başlayan Rivera, Meksiko’da San Carlos Güzel Sanatlar Akademisi öğrencisiyken bir öğrenci eylemine katıldığı için okuldan atıldı. Öğrenimini sürdürmek için İspanya’ya giden Rivera, daha sonra Paris’e yerleşti. Orada Pablo Picasso ve Amedeo Modigliani gibi sanatçılarla dost oldu. 1920′de Rönesans dönemi fresklerini incelemek üzere İtalya’ya geziye çıktı. İtalya’da gördüklerinden çok etkilenen Rivera, ülkesinde uygulamak için taslaklarını çizdi.
1921′de Reform yanlısı Alvero Obregon’un devlet başkanı seçilmesi üzerine Meksika’ya döndü. Yakın geçmişteki Meksika Devrimi’nin umutlarını ve eylemlerini dile getiren siyasi ve toplumsal içerikli bir dizi duvar resmi yaptı. ABD’de Detroit’te Detroit Sanat Enstitüsü ve New York kentindeki Rockefeller Merkezi için de duvar resimleri yapan Rivera’nın resimleri o günlerde siyasi içeriklerinden dolayı yoğun tartışmalarla karşılaştı. Fresklerin çarpıcı renkleri, cesur, yalın ve anıtsal üslubu ABD’de ve Latin Amerika’da fresk sanatının yeniden canlanmasına yol açtı.

Diego Rivera 125. Doğum Günü , Ünlü Ressam Diego Rivera Hakkında Biyografi Bilgisi , Diego Rivera Google Doodle 8 Aralık 2013

bilgizamani.net-

canada pharmacy vicodin. online pharmacy oxycontin. mexican pharmacy. real canadian online pharmacy. trusted pharmacy

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER