Bilgi Zamanı

Dershaneler Ne Zaman Kapanacak Son Durum

Dershaneler Ne Zaman Kapanacak Son Durum
16 Mart 2014 - 17:25 'de eklendi ve 799 kez görüntülendi.

Dersaneler ne zaman kapatılacak, dersane kanunu kabul edildi mi, dersaneler kapanacak son durum hakkında bilgi veriyoruz.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dersane düzenlemesiyle ilgili yasayı onlaylamasının ardından dersanelerin dönüşüm süreci resmen başladı. Bundan sonraki iki yıl içerisinde dersaneler ya kapatılacak ya da özel okula dönüştürülecek. Artık ortaöğretim ve üniversiteye hazırlık alanlarında dersane açılamayacak. Dersaneler 1 Eylül 2015 tarihine kadar faaliyetlerine devam edecek. Daha sonra ruhsatları iptal edilecek. Ayrıca emniyetten sonra milli eğitimde de yer değişiklikleri başladı. 2 talim terbiye kurulu üyesi görevden alındı. İki daire başkanının görev yeri değiştirildi. Destek Hizmetleri Genel Müdürü Yusuf Esener de görevden alınanlar arasında. Ayrıca Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt getirildi.

Yasanın ardından MEB’de yeni yapılanmaya gidildi. Yurtdışı Öğrenim Genel Müdürlüğü ve Ölçme Değerlendirme Sınav Müdürlüğü gibi alt kollar kuruldu. Yurtdışında okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sorunlarının çözülmesi amacıyla kurulan Yurtdışı Öğrenim Genel Müdürlüğü YÖK ile yurtdışında okuyan öğrenciler arasındaki diploma denkliği problemini çözecek. Ayrıca sınav ölçme ve değerlendirme müdürlüğü çatısı altında MEB’in yaptığı bütün sınavların şeffaf bir şekilde değerlendirilmesi sağlanacak.

indir

Dersaneler Ne Zaman Kapatılıyor Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER