Bilgi Zamanı

Derbi Maçlarda Sevinci Abartıyoruz

Derbi Maçlarda Sevinci Abartıyoruz
15 Aralık 2012 - 20:05 'de eklendi ve 1460 kez görüntülendi.

Bu hafta yine önemli bir maç var. Galatasaray Fenerbahçe derbisi pazar günü oynanacak. Medyada ve çeşitli yayın organlarında her ne kadar şiddete hayır, huzur içerisinde maç izleyelim nidaları yükselse de biz biliyoruz ki, yine olaylar çıkacak. Düşünün ki, bir Galatasaray Fenerbahçe derbisinden söz ediyoruz. Yüz yıllık bir ezeli rekabetin yanı sıra son zamanlarda iki camia arasında geçen sert diyaloglar ve olaylar …

Yazımı yazmamdaki amaç, tabloyu kötü göstermek değil, sadece görünenleri bir kere daha göstermek. Maça saatler kaldı. Sokakta, kahvehanede, otobüslerde,lokantalarda her tarafta bu haftanın sohbet konusu Fenerbahçe Galatasaray maçı kaç kaç biter ?

Kendimizi o kadar kaptırmışız ki, ülkenin siyasi gidişatı,savaş, açlık , zamlar vs. hiçbir şey umrumuzda değil. Böylesine kendimizi kaptırdığımız ve gönül veridğimiz takımın maçta yenildiğini düşünsenize, tepkinizi nasıl olurdu ? Belki siz, mağlubiyeti gayet normal karşılar ve rakibi tebrik edebilirsiniz. Ancak, birçok kişi bu fazileti sergileyemiyor maalesef. Onlar için takımlarının yenilmiş olması başlı başına facia. Her tarafın yıkılıp dökülmesi, önüne gelen rakip takım taraftarının dövülmesi gerekir. Evet birçoklarının futbol anlayışı maalesef böyle. Peki, normal olanı bu mu ? Elbette ki bu değil !

Futbol oyununda üç sonuç var. Ya yenileceksin ya  kazanacaksın, ya da berabere bitecek. Başka bir sonucun çıkmasının mümkünü olmadığına göre, sonucu kabullenmemiz gerekir. Futbol demek, erdem, saygı, centilmenlik demektir. Öyleyse yapmamız gerekenler ortada : Gayet sakin bir kafayla maçımızı izleyeceğiz. Kaybettik ya da kazandık, bunun dünyanın sonu olmadığını bileceğiz.

bilgizamani.net ( Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • hasan ;

  fenerbahçe yenecekk o lider olacak o kupayı alacak kimse onun önüne geçemicek

  16 Aralık 2012 12:44
  • hasan ;

   evet

   16 Aralık 2012 12:45