Bilgi Zamanı

Denizde Yüzmek Zayıflatır mı

Denizde Yüzmek Zayıflatır mı
04 Mayıs 2013 - 9:19 'de eklendi ve 1674 kez görüntülendi.

Yüzmek Kilo Verdirir mi ? Bu soruyu şöyle sormak daha yerinde denizde yüzmek zayıflatır mı ? Hemen açıklayalım.

Deniz ve Spor

Sıhhatli bir zayıflamada yaz mev­siminden büyük ölçüde yararlanmak gerekir. Ancak denize girmeyi bir spor değil bir zevk olarak benimseyenler ço­ğunluktadır. Bütün bir gün deniz ke­narında evrile çevrile güneşin yakıcı te­sirinden faydalanıp kararmak insana estetik bir görünüm kazandırsa da tam spor değildir.

zayiflama456

 

Bilhassa kilo vermek, vücudunun diri kalmasını, derilerinin sarkmamasını vücutlarındaki ağrıların azalıp kaybolmasını isteyenler başka türlü bir tutum içinde olmalıdırlar. Şunları daima hatırda tutmak gerekir.

1. Deniz; eğlenerek spor yapmak­tır.

2. Vücudun bütün adalelerini ça­lıştırmaktır.

3. Açık hava ve bol güneşten za­rarsız bir şekilde faydalanmaktır.

Bu bakımdan vücuda en faydalı şe­kilde bu spordan faydalanmalıdır. Mümkün olduğu kadar bol denize gi­riniz. Denize girdiğiniz gün 5-10 daki­ka denizde, 10-15 dakika da kenarda kalmak suretiyle günde 5-10 defa de­nize girip çıkmak vücudu denizin so­ğuk, dışarının sıcaklığına ani olarak bırakmak en iyi jimnastiktir. Hem de­ri, hem adale ve en önemlisi damarlar için en iyi jimnastik budur.

Sahile çıktığınız zaman yatıp uza­nacak yerde yürüyünüz. Hem kuru­muş, hem ısınmış, hem dinlenmiş hem de spor yapmış olursunuz.

Bu şekilde bir saat denize ayrılmış zamanınız olursa en az 800 kalori sarfetmiş bütün adalelerinizi hareket et­tirmiş vücudunuzu diri ve sıhhatli tut­muş olursunuz.

Saatlerce deniz kenarında kalıp 5-10 dakika denize girmek ve sadece yanmak vücuda hiçbir fayda sağla­maz. özellikle adale derisinde pörsüme, sarkma istidadı olanlar adale ve mafsal hareketsizliğinden dolayı sırt, bacak, boyun ve baş ağrılarından şi­kâyet edenler, denizi özellikle bu an- latığımız şekilde bir spor haline getir­melidirler. Birbiri ardından denize gir­mek, sahilde ya da kumda yürüyüp kurulanmak.

Güneşte en çok dikkat etmeniz ge­reken yer başınızdır. Denizde mutla­ka başınızı ıslatmalı, karada bir deniz şapkasını mutlaka başınıza geçirmeli­siniz. O halde denize girmek eğlenerek ve serinleyerek spor yapmaktır. Deni­ze girme fırsatını hiç kaçırmamak ge­rekir. Deniz hem zayıflamada hem de zayıflama ihtiyacı olmayanların zinde ve sıhhatli kalmasında çok önemli rol oynayan bir spordur. Denize giren in­san vücudu soğuğu yenmek için bütün damarlarını ve kan dolaşımını hareke­te geçirir. En uzak hücreler dahi bu eg­zersizden ve kamçılanmış kan dolaşı­mından bol bol faydalanır. Yüzmek zayıflatır mı, denize girmek kilo verdirir mi zayıflatır mı konusunu açıkladık.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER