Bilgi Zamanı

Dengeli ve Düzenli Beslenme Alışkanlıkları Kazanmak Neden Önemlidir

Dengeli ve Düzenli Beslenme Alışkanlıkları Kazanmak Neden Önemlidir
23 Mayıs 2014 - 12:35 'de eklendi ve 1137 kez görüntülendi.

dengeli beslenmenin önemi, bu yazımızda sizlere düzenli beslenmek neden önemli hakkında bilgi vereceğiz.

Sağlıklı beslenmenin esası dengeli ve düzenli beslenmekten geçer. Dengeli beslenme, vücudun günlük faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmesi için gerekli enerji miktarını besin olarak alınmasıdır. Açlık, yetersiz beslenmeye demektir. Beslenme, vücudun gelişimi, normal ve sağlıklı faaliyet göstermesi amacıyla ihtiyacı olan besin maddelerinin, yiyecekler sayesinde sağlanmasıdır.

Sağlıklı gelişim için; dengeli ve düzenli Beslenme hayat arz eder. Hızlı gelişmesi için çocukları fazla yedirmek, yemek aralarında çeşitli gıdalar yedirmek oldukça yanlış bir harekettir. Yemek seçilmesi de oldukça yanlıştır. Tek çeşit beslenme değil de, dengeli ve her vitaminden vücuda kazandırmak önemlidir. Tüm çocuk ve velilere Dengeli ve Düzenli Beslenme eğitimi verilmelidir.

Sağlıklı bir yaşam için mutlaka düzenli ve dengeli beslenmek gereklidir. Düzensiz yemek yiyerek ve yemek saatlerimizi düzgün bir şekilde ayarlamayarak geleceğimize zarar veririz. Sağlığımızın erken yaşlarda bozulmasına ve erken yaşlarda hasta olmamıza sebep oluruz. Bu nedenle hayatın koşuşturmacasına rağmen dengeli beslenmekten vazgeçmemeliyiz.

indir

Dengeli ve Sağlıklı Beslenmenin Önemi Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER