Bilgi Zamanı

Damlaya Damlaya Göl Olur İle İlgili Kısa Hikaye

Damlaya Damlaya Göl Olur İle İlgili Kısa Hikaye
20 Şubat 2016 - 10:48 'de eklendi ve 3062 kez görüntülendi.

Damlaya damlaya göl olur atasözünün açıklaması, bu yazımızda damlaya damlaya göl olur atasözüyle ilgili kısa hikaye paylaşacağız.

Bir zamanlar Ahmet ve Ayşe isimli iki kardeş varmış. Bu kardeşlerden Pelin çok çalışkanmış ve derslerinde çok iyiymiş. Ama maalesef Pelin ve Ahmet’in ailesinin maddi geliri iyi olmadığı için Pelin’e yeni kıyafetler alamıyormuş. Kıyafetleri sökülünce yamayıp tekrar giydiriyorlarmış. Ayakkabısı da oldukça eskiymiş. Sınıftaki arkadaşları yepyeni kıyafetlerle gelirken o her zaman aynı ayakkabı ve gömleklerle geliyormuş. Bu duruma Pelin kadar Ahmet de çok üzülüyormuş. Kardeşinin bu üzüntüsünü gidermeye karar vermiş.

Abisi Ahmet derslerden sonra çalışmak için dışarı çıkar ve su, mendil gibi küçük şeyler satarak ailesinin geçimine katkıda bulunurmuş. Bir gün tamirhaneye giderek burada çalışıp daha fazla kazanarak kazancının bir kısmını biriktirmeye karar vermiş. Birkaç ay boyunca çalışarak parasını biriktirmiş. Okulda da fazla harcama yapmaktan kaçınıyormuş. Tutumluluğu sayesinde kısa zamanda para biriktirerek kardeşine yeni bir ayakkabı almış. Bu durum hem ailesini hem de kardeşini çok sevindirmiş. Kardeşi Ayşe ona ayakkabı parasını nasıl bulduğunu sorduğu zaman ona şu cevabı vermiş: Damlaya damlaya göl olur. Biriktirdim ve başardım.

Kısacası siz de birikim yaparak hayallerinize ulaşabilirsiniz. Yeter ki bunun için istekli olun.

damlaya-damlaya-gol-olur

Damlaya Damlaya Göl Olur İle İlgili Kısa Hikaye Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • bilgesu ;

    süpersin arkadaşım

    18 Şubat 2016 15:38
  • bilgesu ;

    süpersin

    18 Şubat 2016 15:37