Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Cristiano Ronaldo Golleri

Sponsorlu bağlantılar

Cristiano Ronaldo Golleri İzle / Video :

Topa feleğini şaşırtan adam! RonaldoKimilerine göre o bir insan değil. Portekizli yıldız ve Real Madrid’in futbolcusu Cristiano Ronaldo’dan bahsediyoruz. Öylesine golleri var ki izlemeye doyamayacaksınız. 2014 Cristiano Ronaldo Golleri bu sayfada. Cristiano Ronaldo ‘nun en güzel frikik ve diğer gollerini sizler için bir araya getirdik. İşte Real Madrid’in yıldızı Cristiano Ronaldo’nun jeneriklik en güzel 53 golü ve diğer bilgiler :

Futbol üzerine bilimsel araştırmalar yapan Castrol EDGE uzmanları RealMadrid’in süper yıldızı Cristiano Ronaldo’yu inceledi. Ronaldo’nunteknikleri masaya yatırıldı…

Toplara tam ortasından vurup, onları dümdüz bir yörüngeye sokuyor. Top dik bir eksende gittiği için üstündeki dikişler rüzgardan direkt etkileniyor, bu da topun aniden yön değiştirmesine yol açıyor

Dünya, Real Madridli Cristiano Ronaldo’nun önceki akşam Atletico Madrid’e uzak mesafeden attığı golleri konuşuyor. Hat-trick yapan Portekizli yıldızın, biri frikikten olmak üzere uzak mesafeden kaydettiği iki gol, gerçekten akıllara zarardı. Atletico Madrid’in Belçikalı kalecisi Thibaut Curtois, serbest atıştan gelen ilk golde topu sadece seyrederken, ikincisinde uçtu ama topun kaleye girmesine engel olamadı.

Futbol üzerine bilimsel araştırmalar yapan Castrol EDGE uzmanları, son olarak önceki gün Atletico Madrid’e uzak mesafeden iki inanılmaz gol atan Cristiano Ronaldo’nun şutlarının sırrını araştırdı. Yapılan ölçümler, Portekizli yıldızın, dünyada başka hiçbir futbolcuda olmayan bir vuruş tekniğine sahip olduğunu ortaya koydu.

 İşte o özellikler:

Topa tam ortasından vurup, onu neredeyse hiç döndürmeden, dümdüz bir yörüngeye sokuyor. Ama top son anda yön değiştiriyor. Top dik bir eksende gidip, ardından normal düz yörüngesini 3 metreden fazla aşıp yön değişiriyor. Böyle olmasının tamamen aerodinamik. Daha açık bir anlatımla; topun üstündeki dikişler. Top hızla dönerek gittiği zaman üzerindeki dikişlerin bir etkisi olmuyor. Ama Ronaldo’nun şutlarında oludğu gibi, top dönmeyince dikişler sadece bir tek yönden rüzgara yakalanıyor. Bu da topu yolundan saptırıyor.

Son derece yağsız, iyi yapılanmış bir kas sistemine sahip. Bir süper modelden yüzde 3 daha az vücut yağı var.

Bacak çevresi tam 61.7 santimetre (ortalamanın çok üstünde). İlginç biçimde sol bacağı, sağından daha geniş.

Bir sprinterin uzun bacaklarına; orta mesafe koşucusunun zayıf vücuduna ve bir yüksek atlayıcının bacaklarına sahip.

İki eli açık iken 78 santimetre sıçrıyor. Bu, ortalama bir basketbolcunun sıçrayabileceğinden daha yüksek bir mesafe.

Oynadığı sırada, duyularının aşağı yukarı hepsini kullanıyor. Ama verilerin %80 ila 90’ını gözleri vasıtası ile topluyor.

Rakibin nasıl hareket ettiğine bakıyor, nereye gidebileceğini tahmin ediyor ve bir sonraki hamlesine karar veriyor.

Şutlarında top saatte ortalama 128 kilometre hıza ulaşıyor. Top saniyede tam 35 metre katediyor.

Şut esnasında ayağının uyguladığı güç yaklaşık 190 kilo. Normal bir insan olsaydı, bu güçle kemikleri kırılırdı.

www.bilgizamani.net

 

Kategori: Yaşam

1 Yorum Yapılmış.

  1. frat diyor ki:

    niye acılmıyor


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası