Bilgi Zamanı

Çocuklarınızı Olduğu Gibi Kabul Edin

Çocuklarınızı Olduğu Gibi Kabul Edin
26 Şubat 2016 - 0:48 'de eklendi ve 1135 kez görüntülendi.

Her anne ve baba çocuklarını çok sever ve onların her zaman iyiliklerini ister. Fakat bazen çocuğu çok sevdiği için kendi yaptığı hataları göremeyen ebevenyler oluyor. Anne ve babaların kaçı çocuklarını olduğu gibi kabul ediyor? Kaçı değiştirmeye ya da kendi istedikleri şekile sokmaya çalışmıyor? İşte bu soruların cevabı biraz karmaşık. Bu karmaşıklığı çözebilmek adına sizler için hazırlamış olduğumuz bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Hangi anne ya da babaya çocuklarını sevip sevmediği sorulursa sorulsun, her biri ayrı tepki verse dahi çocuklarını çok sevdiklerini söylerler. Hatta kimi anne ve babalar bu soruyu saçma bulabilir ve çocuğun bir anne baba için en önemli şey olduğunu belirtirler. Peki bir çocuğu sevmek yetiyor mu? Elbette sevgi çok önemli bir duygudur. Özellikle bir çocuk için anne ve babasından duyduğu sevgi hayatı boyunca çok büyük anlam ifade etmektedir. Fakat çocuğu sevmenin dışında anne ve babaların yapması gereken bir şey daha vardır. O da çocukları olduğu gibi kabullenmeye özen göstermektir.

Bir insanı kabul etmek için ise bazı kriterler bulunmaktadır. Kişiyi olduğu gibi kabul etmek gerekir. Kişinin yapmış olduğu bir davranış hemen yargılanmamalı, önce o kişiyi anlamaya çalışılmalıdır. Kişinin, özellikle de çocukların karakterlerinin belirlenmesi için bu durum çok önemli olmaktadır. Bu yüzden her aile çocuğunu sevmeli ama onun üzerinde aşırı bir baskı kurmaya çalışmamalıdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER