Bilgi Zamanı

Çocuklarda da Romatizma Yaşanabilir

Çocuklarda da Romatizma Yaşanabilir
26 Şubat 2016 - 0:48 'de eklendi ve 808 kez görüntülendi.

Çocukların, hangi yaşta olurlarsa olsunlar romatizma rahatsızlığı ile karşılaşabileceği belirtiliyor. Peki çocuklarda görülebilen romatizma nasıl sonuçlara yol açar? Önlem alınması gerekir mi alınacaksa nasıl önlem alınır? Bu ve buna benzer soruların cevaplarını ve bu konuya ilişkin çok daha fazlasını, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Romatoloji Uzmanı olan Prof. Dr. Özgür Kasapçopur’un bu konu hakkında söylediklerini dikkate alarak sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Romatoloji Uzmanı olan Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, romatizma rahatsızlığının her yaştan çocukta karşımıza çıkabileceğini söylerken, bu durum için önlem alınması gerektiğini vurguladı. Her hastalık da olduğu gibi bu hastalıkda da erken tanının önemi çok büyük olmaktadır. 29 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü için gerçekleşmiş olan basın toplantısında, çocuklarda karşımıza çıkabilen romatolojik hastalıklar hakkında bilgi veren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Romatoloji Uzmanı olan Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, nadir görülen hastalıkların bir çoğunun romatoloji bilim dalı ile ilgili olduğunu belirtti.

Bu tür hastalıkların diğer vücut sisteminde de etkili olarak kalıcı ve sakat bırakmaya neden olan eklem değişikliklerini ortaya çıkartabileceğini söyleyen Prof. Dr. Özgür Kasapçopur, erken tanının her hastalıkta olduğu gibi bu gibi rahatsızlıklarda da çok büyük önem taşıdığını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER