Bilgi Zamanı

Çocuklar İçin Göz Sağlığı

Çocuklar İçin Göz Sağlığı
28 Şubat 2016 - 17:19 'de eklendi ve 874 kez görüntülendi.

Bir insanın hayatında sahip olduğu en önemli değer sağlıktır. Sağlık problemlerinin yaşanmaması için her insan kendisine ve çocuklarına dikkat etmelidir. Bu duruma örnek olarak çocuklarda göz sağlığının öneminin çok büyük olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay çocuklara ve onların ailelerine bazı tavsiyelerde bulunarak gerekli açıklamalarda bulundu. Göz sağlığı için dikkat edilmesi unsurlar nelerdir? Bu sorunun cevabına ve Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay’ın bu konuya ilişkin yaptığı açıklamalara ulaşmak istiyorsanız, sizleri bilgilendirmek adına hazırlamış olduğumuz bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bir çocuğun anne karnında bulunduğu zaman süresince en son gelişen duyu sisteminin görme duyusu olduğunu belirterek bu konu hakkında bilgi veren Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay, görme duyusunun 25. haftadan itibaren daha çok arttığını söyledi. Bu haftadan itibaren bebeklerin, görsel uyarılara önemli tepkiler verdikleri belirtiliyor.

Bebeğin göz kapaklarının ise 26. haftadan önceki dönemde kapalı olduğunu söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay, rahim içinin karanlık olmamasından dolayı bebeğin gece ile gündüzü farkedebileceğini söylüyor. Fakat dışarıdaki ışık anne karnında bulunan bebeğe yüzde bir şeklinde ulaşmaktadır. Çok erken zamanlardan itibaren bebeklerin duyularının gelişmeye başladığını ifade eden Göz Hastalıkları Uzmanı olan Op. Dr. Şeyda Atabay, bu durumda ses, ışık, dokunma ve buna benzer bir takım uyarıların ölçülü bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER