Bilgi Zamanı

Cilt Bakımı ve Sağlığı

Cilt Bakımı ve Sağlığı
07 Ocak 2013 - 6:38 'de eklendi ve 985 kez görüntülendi.

Artık birçok kadın ve erkek cildinin temizlenmesi ve günde 2 kez çeşitli ürünler ile birlikte ciltlerinin günün tozu ve kirinden arındırması gerektiğini bilmektedirler. Cilt bakımı yapılırken kullanılacak ürünlerin neler olduğu oldukça önemlidir. Cilt yapınıza uygun ürünlerin seçimi cilt yapınızı bozmadan sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar ve cilt sağlığınızı gerçekleştirir. Yağlı ciltler özellikle yağdan arındıran temizleme jelleri, arındırma tonikleri ve yağsız nemlendiricileri tercih etmelidirler. Bu durumda piyasada bulunan birçok bakım kreminden ve cilt ürününden faydalanabilirler. Karma ciltlerde ise özellikle burun ve alın kısmı yağlı yanaklar kuru olmaktadır.

ciltbakimi

Cildin yağ dengesini eşitleyecek ve sorunlu bölgelerdeki yağı nazikçe temizleyen yüz temizleme jelleri tercih edilebilir ve tonikler ile cilt yağdan arındırılır. Cildin yapısı gereği yağlanmaya müsait bir cilt yapısı olmasından dolayı yağlı nemlendiriciler tercih edilmemeli dengeleyici nemlendirici türleri tercih edilmelidir. Özellikle hassas ciltlerde ise kaşıntı kuruma pullanma kızarma gibi şikayetler meydana gelebilir. Hassas ciltlerin ise cilt bakımı ve cilt sağlığı konusunda oldukça özenli olmaları ve önem vermeleri gereken konulardan biride alkollü ürünlerin kullanılmamasıdır. Alkollü ürünler hassas ciltlerin yapısını bozarak çeşitli renk farklılıkların oluşmasını sağlar.

ciltbakimi2

Hassas ciltler için özel üretilmiş tonikler kullanılabilir ve yüz yıkama jeli yerine yüz temizleme sütlerinden yararlanabilir. Yüz temizleme sütleri özellikle cildin kızarmasını engeller ve kolaylıkla temizleyerek reaksiyon oluşumunu engeller. Kılcal damar yapısı yüzde özellikle hassas kişilerde sıklıkla gözükmekte olup kılcal damarların yüz derisinin ince olmasından dolayı yüzde görünmesi de hoş olmayan kızarık bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu durumda da bir uzman ile görüşülmeli ve cilt bakımı ve cilt sağlığı konusunda yapılabilecekler konusunda destek alınmalıdır.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER