Bilgi Zamanı

Çiftlerin Birbirlerinden Farkları Olmalı

Çiftlerin Birbirlerinden Farkları Olmalı
01 Mart 2016 - 10:42 'de eklendi ve 435 kez görüntülendi.

Günümüzde yapılan kimi evlilikler bazı yanlış davranışlar ile son bulabiliyor. Nasıl ki evlenmek çok normal bir durum ise boşanmak da o kadar normal bir durumdur. Fakat, bu durumda zarar görebilecek insan sayısı daha fazla olmakta ve böyle olmaması adına bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Evlilikte, kadın ve erkek ne kadar bir olur ve ne kadar bir duygular yaşarsa yaşasın biyokimya açısından kesinlikle aynı olmamaları gerekiyor. Birbirleriyle aynı olan çiftlerin birbirlerinden alacak bir şeyleri kalmamış olur ve paylaşımları azaltır. Bir evliliğin sürdürülebilmesi için farklı sınırlar ve farklı yaşamlar olması gereklidir. Bunun yanında farklı düşünce yapılarına sahip olmak gereklidir ki evin içerisinde çiftlerin birbirleriyle paylaşacak ve tartışacak bir konuları olabilsin.

Evliliklerde yapılan bu hatalardan daha önemlisi ise bu hataların varlığının farkında olmak ama değiştirmek için hiçbir şey yapmamaktır. Bu tavır, evliliğe gelen darbenin kabul edilmesi anlamına gelir ve iki taraftan da genellikle suçu karşı tarafa atmak tercih edilir.

Evlenmeden önce yapılan birlikteliğin evlendikten sonra da aynı devam edeceğini düşünen bireyler yanılıyorlar. Çünkü aynı evin içerisinde yaşadıkları ve sadece bu nedenden dolayı değil her insanın zaman geçtikçe değişebilme ihtimalinin yüksek olduğundan dolayı evlilik öncesi ile evlilik dönemi aynı kalmıyor. Bu değişimin normal olduğunu kabul ederek bu durumu sevmenin de birçok formulü var.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER