Bilgi Zamanı

Çevrenizdeki Kişilere Karşı Göstermeniz Gereken Olumlu Davranışlar Nelerdir

Çevrenizdeki Kişilere Karşı Göstermeniz Gereken Olumlu Davranışlar Nelerdir
04 Mart 2014 - 10:32 'de eklendi ve 1107 kez görüntülendi.

İnsanlara karşı saygılı davranma, çevrenizdeki kişilere karşı göstermeniz gereken olumlu davranışlar hakkında bilgilendirici bir yazı paylaşıyoruz.

Her insan tek tek toplumun bir parçasıdır ve bu nedenle hepsine aynı derecede değer göstermemiz gerekir. Toplumu oluşturan bireyler arasında dil din ırk ve cinsiyet farklılıklarından kaynaklanan bir eşitsizlik söz konusu değildir. Bu nedenle her insana karşı sevgi ve saygı sınırları içinde güleryüzlü ve iyi davranışlarda bulunmalıyız.

Toplumda insanlar bir arada yaşar ve birbirine muhtaç olarak yaşar. İnsanların yetenekleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle her insan  karşısındakinin yeteneğine muhtaç olarak yaşar. Böylece toplumda barış içinde bir döngü belirir. Bu döngünün bozulmaması için insanların mutlaka birbirlerine karşı sevgi ve saygı sınırları içinde davranması gerekir. Ayrıca evrensel ahlak kuralları gereğince kimsenin birbirine incitici sözler söylememesi ve kimsenin birbirinin onurunu zedeleyecek hakaretler ve fiillerde bulunmaması gerekir. Ancak bu sayede toplumsal barışı sağlayabilir ve huzurlu bir toplumda yaşayabiliriz. Bugün Türkiye’nin en büyük sorunu insanların birbirine olan saygısının kalmamasıdır. İnsanlar her zaman egoist ve bencilce düşünerek yaşadıkları için çevrelerinde gelişen olaylara kayıtsız kalmayı ve böyle yaşamayı tercih eder. Oysa ki toplumsal yaşayışın gereği olarak insanların birbiriyle yardımlaşma içinde bulunmaları gereklidir. Ancak bu sayede toplumumuz gelişecek ve yükselecektir.

images (1)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER