Bilgi Zamanı

CEBIT’in açılışında serbest kıyafet konuşuldu

CEBIT’in açılışında serbest kıyafet konuşuldu
08 Aralık 2012 - 22:05 'de eklendi ve 1152 kez görüntülendi.

Her yıl bir yenisi düzenlenen CEBIT Bilişim Fuarlarında bu sene İletişim, Öğrenim, Bilişim ve daha bir çok alanda bilgiler yer alacak. Fuarların açılışını Milli Eğitim Bakanı Dinçer yapıyor.

Fuarın açılışında Milli Eğitim Bakanı’na öğrencilere serbest  kıyafet uygulaması getiren yasa ile ilgili yöneltilen soruya cevap veren Dinçer şunları söyledi: ” Öğrencilerin aynı tür kıyafetleri giymesi öğrenciler üzerinde otorite sağlamaktan çok onların kendilerini varolan yeteneklerine vermelerini sağlar.” Ayrıca Ömer Dinçer, serbest kıyafet uygulamasının öğrencilerin kendilerini psikolojik yönden daha rahat hissetmelerini sağlayacaklarını ve öğrencilerin yeteneklerini daha iyi ortaya koyabileceklerini düşündüğünü belirtti.

Okullarda belirlenen tek tip forma giymenin maddi durumu kötü olan aileleri her sene ciddi oranda zorluğa soktuğunu belirten Dinçer, özellikle çocuk sayısı fazla olan ailelerin daha da zorda kaldığını belitti. Serbest kıyafet getirilmesinin bu aileleri rahatlatacağını savunan Dinçer,  herkesin kendi kıyafetleriyle gelmesinin aileleri forma ya da önlük gibi masraflardan kurtaracağını söyledi. Ayrıca Dinçer’in ” Çok zengin olanlarla çok fakir olanların aynı okullara gittiklerini mi sanıyorsunuz? Lütfen bunları da düşünün” sözleri de dikkatleri üzerine çekti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER