Bilgi Zamanı

Canlıların Hayatlarını Sürdürmek İçin Nelere İhtiyacı Vardır

Canlıların Hayatlarını Sürdürmek İçin Nelere İhtiyacı Vardır
23 Mayıs 2014 - 14:41 'de eklendi ve 2528 kez görüntülendi.

Canlıların hayatta kalması için gerekenler, bu yazımızda insanların hayatta kalmak için ihtiyacı olan şeyler hakkında bilgi vereceğiz.

Canlıların yaşamını devam ettirebilmek için gereken en önemli şey kuşkusuz ki temiz havadır. Yani oksijendir. İnsan ve hayvanlar oksijen olmadan yaşayamaz. Bunun yanı sıra bitkilerin hayatta kalabilmesi için fotosentez yapması gerekir. Bunun içinse gündüzleri güneş karbondioksit ve su, geceleri ise oksijene ihtiyaçları vardır.

Tüm canlıların hayatta kalabilmek için ihtiyaç duyduğu en önemli yaşamsal içecek ise sudur. Su olmadan canlılık olmaz. Çünkü canlıların büyük bir bölümünü su oluşturur. Su hem insan vücudunda hem hayvan ve bitkilerde gerekli düzenlemeleri yapan en önemli yaşamsal kaynaktır. Su olmadan yaşam olmaz.

Ayrıca güneş de bizim için en önemli kaynaktır. Çünkü Güneş hem bitkiler için fotosentez kaynağı hem de insanlar için D vitamini kaynağıdır. D vitamini bitkilerden ve besinlerden karşılanamaz. Tek karşılandığı yer güneş ışığıdır ve güneş ışığı olmadan hayatımızı sürdüremeyiz.

bebek_4

Canlılar Hayatta Kalmak İçin Nelere İhtiyaç Duyar Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • sait ;

    çok güzel cevaplar

    02 Haziran 2014 19:11
  • samet ;

    bu çok güzel kim yazmışsa artık bilmiyik

    27 Mayıs 2014 19:09