Bilgi Zamanı

Çankaya Milli Eğitim Müdürü Hakkında Şok İddia!

Çankaya milli eğitim müdürünün ihalelerle usulsüzlük yaptığı Sayıştay raporlarına yansıdır. Müdürün mal varlığı ise dikkat çekici boyutlarda…

Çankaya Milli Eğitim Müdürü Hakkında Şok İddia!
18 Nisan 2016 - 12:57 'de eklendi ve 420 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Ankara’nın iki ilçesinde 6.2 milyon liralık ihale usulsüzlüğü yapıldığı ortaya çıktı.

Ankara’nın nüfus bakımından en büyük ilçelerinden Yenimahalle ve Çankaya’nın İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nde geçen yaz yapılan ihalelerin tamamı 4 şirkete verildi.

Odatv sitesinde yer alan habere göre; İhalelere yönelik Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün söz konusu ihalelerde 2 komisyon üyesine yasal olmamasına rağmen birebir görüşmelerde şirketler lehine baskı yaptığı ileri sürülürken, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Y.’nin ihalede usulsüzlük yaptığı Sayıştay raporuyla saptandı.

Ticaret sicil kayıtlarına göre, usulsüzlük saptanan ihalelere giren Çağefe, Karsel, Bartunç ve Çetinkaya Limited Şirketleri’nin sahiplerinin birbirinin kardeşi ve eşlerinden olduğu anlaşıldı.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Y. hakkındaki iddialar ise daha ciddi boyutlarda. Sayıştay, M.Y.’nin uygulamaları hakkında geçen sene “Milli Eğitim Bakanlığı’ndan inceleme ve soruşturma yapılması talep edilmiştir” ifadeleriyle rapor hazırladı. Ancak bu rapor da sümen altı edildiği iddia ediliyor. Henüz bir soruşturma başlatılmadı.

Ayrıca M.Y.’nin, Çankaya Yıldızevler’de bulunan 5 bin 173 metrekarelik yerleşke üzerindeki Gökay İmam Hatip Ortaokulu’nun kapatılarak kiralanması, yerleşkenin bir bölümünün de BİLFEN Eğitim Kurumları‘na özel okul yapılması için de çalıştığı iddia ediliyor. Bu durum Maarif Müfettişlerinin İnceleme Raporu’yla ortaya çıkıyor. Raporda, “Gökay İmam Hatip Ortaokulunu’nun BİLFEN Eğitim Kurumları’na kiralanması uygun görülmemiştir” ifadelerine yer veriliyor.

Öte yandan M.Y.‘ın ve eşinin mal varlığı dikkat çekecek şekilde hareketli bir hal alıyor. İlgili tapu kayıtlarına göre Yılmaz, eşiyle birlikte Yenimahalle ve Etimesgut’taki ev ve rezidanslardaki doğrudan üzerlerine kayıtlı bürolar satın alıyor. Bazı satın almalar aynı gün gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu gayrimenkulleri alırken diğer yandan da Mercedes, Audi ve Volvo marka lüks sınıf arabalar satın alınıyor.

Tüm bu yapılan hukuksuzluklar ihbar mektupları, raporlar, tapu kayıtları, ihale kayıt numaraları, ticaret sicil kayıtlarıyla da örtüşüyor. Bakanlık’tan yaklaşık 9 aydır bu konularda herhangi bir soruşturma yapılmıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER