Bilgi Zamanı

Çalışmanın Önemi İle İlgili Atasözleri

Çalışmanın Önemi İle İlgili Atasözleri
25 Şubat 2014 - 10:16 'de eklendi ve 1407 kez görüntülendi.

Çalışmanın önemi ile ilgili atasözü ve deyim örnekleri, çalışmanın önemiyle ilgili deyimler, çalışmanın önemiyle ilgili atasözü ve deyimler açıklamaları.

24037

Açın Gözü Ekmek Teknesindedir: İnsanın öncelikli hedefi açlığını doyurmak olduğu için aç insan bir şekilde açlığını bastırmanın yollarını arar.

Akan Su Yosun Tutmaz: Akan su kendini sürekli temiz tutar, içindeki pislikleri alıp götürür ve her zaman duru bir şekilde akmaya devam eder. Bu atasözünde anlatılmak istenen şey tıpkı hareket eden suyun pislik tutmayacağı gibi çalışan insanın da erdemli ve sağlıklı bir hayat süreceğidir.

İşleyen Demir Pas Tutmaz: Yukarıdaki atasözüyle aynı anlamdadır. Çalışan insan hastalanmaz ve sürekli dinç kalır. Çalışmak vücudu daha genç tutar. Tabi ki buradaki kıstasımız çalışırken kendimizi yıpratmadan çalışmaktır.

Aç Ayı Oynamaz: Bu deyimde anlatılmak istenen şey bir insanı çalıştırmak için ona çalışmasının karşılığını vermektir. Ancak bundan sonra insan istediğiniz işleri yapacaktır.

Emek Olmadan Yemek Olmaz: İyi bir kazanç sağlamak, tok bir şekilde yaşamak ve gelir elde edebilmek için mutlaka çalışmak gerekir. Çalışmadan kimse bir şey elde edemez.

Açık Ağız Aç Kalmaz: İnsan durumu kötüyse bunu mutlaka çevresindekilere bildirmelidir. Çünkü insan konuşmadan karşısındaki kişinin onu anlaması mümkün değildir. Konuşarak ve çalışarak insan bütün sorunlarının üstesinden gelebilir.

Çalışmanın Önemi Hakkında Atasözleriyle İlgili Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER