Bilgi Zamanı

Çağrı Merkezleri Gereksiz Yere Vatandaşı Oyalıyor

Çağrı Merkezleri Gereksiz Yere Vatandaşı Oyalıyor
27 Şubat 2016 - 21:26 'de eklendi ve 675 kez görüntülendi.

Çağrı merkezlerini aradığınızda istediğiniz işlemi yapmak çok uzun mu sürüyor? Sürekli bekletiliyor ya da sizi oyaladıklarını mı düşünüyorsunuz? O zaman çağrı merkezlerine ilişkin sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Son zamanlarda çağrı merkezlerine ilişkin şikayetlerin birçoğunun aynı olduğu belirtiliyor. Tüketiciler Derneği Genel Başkanı olan Levent Küçük, son zamanlarda bir takım firmalara ait çağrı merkezlerinin, kendilerini arayarak bilgi almak ya da işlem yapmak isteyen vatandaşları bilinçli bir şekilde oyaladığını söylemektedir. Arayan vatandaşın istediği bilgiye ulaşması için gereken bekleme süresinin çok daha fazla uzatıldığını söyleyen Tüketiciler Derneği Genel Başkanı olan Levent Küçük, reklam yapmak amacı ile birçok yayın dinlettiklerini söyledi. Vatandaşların ise şikayetlerinden belli olacağı üzere bu durumdan rahatsızlıkları gittikçe artmaktadır diyen  Tüketiciler Derneği Genel Başkanı olan Levent Küçük, tüketicilerin sorunlarına çözüm bulmak adına kurulmuş olan çağrı merkezlerinin sorun çözmekten daha çok bir takım şikayetlere sebebiyet verdiklerini belirtti.

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı olan Levent Küçük, bu şekilde bir uygulama sistemi olan çağrı merkezlerinin, kuruluş amacına yönelik hareket etmediği ve zaten bir sorun ile karşılaştıkları için kendilerini arayan vatandaşlara daha fazla sorun yaratacak şekilde davranarak şikayet etme vakalarıyla çok sık karşılaşıldığını belirten sözler söyledi Teknolojik gelişmelerden biri olarak değerlendirilen çağrı merkezlerinin, vatandaşlar üzerinde mağduriyete sebep olduğu yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır. Bu durumda vatandaşlar bıkkınlıkları üzerine şikayetlerde bulunuyor.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER