Bilgi Zamanı

Bursa’nın Doğal Güzellikleri

Bursa’nın Doğal Güzellikleri
02 Şubat 2015 - 14:07 'de eklendi ve 567 kez görüntülendi.

Bursa’nın doğal güzellikleri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bursa Kükürtlü Kaplıcası: Erkek ve kadınlar için iki ayrı hamamdan meydana gelmektedir. Bu hamamın erkekler kısmı I. Murat Hüdavendigar zamanında, kadınlar kısmı ise II. Beyazıt zamanında yapılmıştır.

Bursa Oylat Kaplıcaları: İnegöl ilçesinden 26 km uzaklıkta yer almaktadır. Oylat kaplıcaları özellikleri bakımından dünyada ikinci kaplıca niteliğindedir. Oylat kaplıcalarının suyu  oligometalik, hipertermal, radyoaktif özelliktedir.

Bursa Uludağ Milli Parkı: Uludağ’a eski çağlarda Olympos adı verilmekteydi. Osmanlı Devleti döneminde ise Uludağ Keşiş Dağı olarak biliniyordu. Bu durumun nedeni ise Bursa’ya bakan yamaçlarda din çatışmalarından kaçan keşişlerin yaşamasıydı. Uludağ ismi ise 1925 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır.

Bursa Uluabat Kuş Cenneti: Bursa’nın Uluabat köyünde bulunmaktadır. Bu kuş cenneti 10 dönümlük bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bir doğaseveri olan Mustafa Bilgiç tarafından yapılan bu Uluabat kuş cennetine kuş bilimciler sık sık inceleme yapmaya gelmektedir.

Bursa’nın Doğal Güzellikleri Hakkında Bilgi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER