Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Burs Veren Kurumlar 2013 2014

Sponsorlu bağlantılar

2013 2014 Öğretim yılı Üniversite öğrencilerine burs veren kurumları sitemize ekledik.  Burs veren kurumlar , burs veren kurumlar 2014 , Üniversite öğrencilerine burs veren kurumları ve şartları, hangi kurumlar hangi öğrencilere burs veriyor ? İşte Burs veren kurumlar ve burs verme şartları :

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
http://www.yekuv.org/ 0212 274 15 02
15 Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar sıra numarasına göre mülakata alınıyor. Belli bir puanlamaya tabi tutulan adaylara daha sonra burs veriliyor. Burs alabilmek için gerekli koşullar: Öğrencinin başarılı olması, İstanbul içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerini bu yıl kazanması ve kaydını yaptırmış olması, eğitim desteğine ihtiyacı olması, ailenin kırsal kesimde ikamet etmesi.

ADANA TİCARET ODASI
http://www.adana-to.org.tr/TR/ 0322 352 00 52
İktisat veya İşletme ve benzeri bölümlerde okuyan yardıma muhtaç öğrencilere burs veriyor.

Burs Veren KurumlarALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
0212 258 61 20
Burslar karşılıksız olup herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez. Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersinin bulunmaması gerekir. Ekim ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam ediyor.

BAŞBAKANLIK SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMAYI TEŞVİK FONU
http://www.sydtf.basbakanlik.gov.tr/burs.htm / 0312 424 09 47
Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başında yapılıyor.

ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI
http://www.cev.org.tr/ 0212 297 69 79
ÇEV, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ
http://www.cydd.org.tr/ 0212 252 44 33
Burs Başvuru Koşulları: Ailenin mali durumunun yeterli olmaması, öğrenim – harç kredisi ve Başbakanlık bursu dışında burs almıyor olmak, sigara içmiyor olmak…

HACI ÖMER SABANCI VAKFI
http://www.vaksa.org.tr/ 0322 351 56 44
Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor. Burs için 15 Eylül – 15 Ekim günleri arasında başvurulması gerekiyor.

HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN VAKFI
http://www.husnuozyeginvakfi.org.tr/ 0212 217 04 01
TC vatandaşı olan, İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyan, ÖSS sonuçlarına göre kendi puan türünde ilk 2000 öğrenci arasında olan, hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olan, mali desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini desteklemektedir. Koşulları uyan öğrencilerin, kendi Üniversiteleri’nin Öğrenci İşleri ve/veya burs ofislerine müracaat ederek burs başvuru formunu temin etmeleri ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlayarak üniversitelerine geri vermeleri gerekmektedir. www.bilgizamani.net.

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI
www.isov.org.tr / 0212 293 54 18
Üniversite ve meslek yüksekokullarında öğrenim görenlere burs veriliyor. Burs verilecek adayı öğrencinin öğrenim gördüğü kurum seçiyor ve vakfa bildiriyor. Teknik bölümde okuyanlara burs sağlanıyor.

İTO VAKFI 0212 511 41 50
İstanbul Ticaret Odası Vakfı’nın verdiği burslarda aranılan şart; öğrencinin maddi imkânlarının yetersizliği ve üniversitede ekonomiyle ilgili bölümlerden birinde okuyor olmasıdır.

İZMİR TİCARET ODASI
0232 441 77 77
Öğrenim bursu karşılıksızdır. Burs talebinde bulunan öğrencinin; bir başka kuruluştan burs almaması, ekonomik desteğe gereksinimi olması, başarılı bir öğrenim süreci içinde olması ve hiç başarısız dersi bulunmaması, İzmir’de ikamet ediyor olması veya İzmir’deki öğrenim kurumlarında öğrenim görmesi gerekmektedir bilgizamani.net.

KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ
0312 430 23 00
Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
http://www.meb.gov.tr/ 0312 417 50 70
Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğrenim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere dört yıl boyunca her ay karşılıksız burs veriyor.

SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI
0212 512 18 78
Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3’üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI
http://www.semayazar.org.tr/TR/Genel/Default.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4376734BED947CDE 0312 440 16 16
Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI
http://tog.org.tr/ 0216 321 89 88
Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

TÜRK EĞİTİM VAKFI
http://www.tev.org.tr/ 0212 217 58 58
Vakıf her yıl yurtiçindeki tüm üniversitelerden, maddi desteğe muhtaç ve başarılı yaklaşık 5000 öğrenciye burs veriyor. Burs miktarı her yıl yeniden belirleniyor ve öğrenci başarılı olduğu sürece eğitim süresi boyunca verilmeye devam ediliyor. TEV burslarıyla ilgili bilgiler okullarda ilan ediliyor ve başvurular okullara yapılıyor.

VEHBİ KOÇ VAKFI
http://www.vkv.org.tr/ 0216 531 00 00
Yetenekli ancak imkânları sınırlı olan öğrencilere burs veriyor. Hazırlık ve birinci sınıf haricindeki öğrencilere verilen burslar için sağlıklı, derslerinde başarılı ve devletin demokratik, hür, çağdaş ve laik düzenini içtenlikle benimsemiş olmak gerekiyor. Burslar için seçim okul idarelerince yapılıyor. Burs almak isteyen öğrencilerin kendi fakültelerinin dekanlığına veya okul müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

YAŞAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
http://www.yasar.com.tr/vakif/ 0232 482 22 00
Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül – ekim aylarında yapılır.

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU
http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.html /0312 363 87 70
Yurtiçinde tüm üniversite ve yüksekokullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç veriliyor. Başvurular üniversite tercih formuyla yapılıyor.

Burs Veren Kurumları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz …

Kategori: Yaşam

37 Yorum Yapılmış.

 1. Sercan Bıyıklı diyor ki:

  mersin üniversitesi elektronik haberleşme okuyorum devlet bursu çıkmadı okula devam edebilmem için bursa çok ihtiyacım var babam görme engelli çalışamıyor maddi durumumuz çok kötü lütfen yardımcı olun tşk ler saygılar

 2. FEYYAT PAÇ diyor ki:

  MERSIN ÜNV IŞLETME BÖLÜMÜNDE OKUYORUM AYRıCA 3KARDEŞ OKUYORUZ HıÇBIRYERDEN BURS ALMIYORUM MADI YÖNDEN ZORLUK ÇEKIYORUM

 3. Kaan Balcı diyor ki:

  Merhaba ben Kaan BALCI.19 yaşındayım Ankara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Bölümünde Antrenörlük 1.sınıf öğrencisiyim aynı zamanda Ankara’da futbol oynuyorum.Maddi olanaklar sebebiyle beslenmemi bütçeme göre düzenlemem gerekiyor ve bu da futbolda beni geri plana atıyor sizden talebim bana yardımcı olabilmeniz.Babam İstanbul’da TCDD’de işçi ve kısıtlı miktarda para gönderebiliyor bu da harcamalarıma yeterli olmuyor geçen sene hazırlık okudum bu sene 1.sınıfa geçtim geçen seneki zorlukları çekmek istemiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. ( e-posta srocu__kaan@hotmail.com )

 4. çiğdem eler diyor ki:

  BEN 3 ÇOCUK ANNESİYİM OĞLUM SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİNDE OKUYOR LÜTFEN BURS VEREBILIRMİSINIZ NEOLUR 2 EV OLDUK İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZ OLDUM Bİ NEBZEDE OLSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BABALARI YOK BENDE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN BİRİYİM LÜTFEN YARDIMCI OLUN 05355410066

  • rüya diyor ki:

   Çiğdem hanım buraya yorum yazarak bursa başvuru yapılmıyor. Bu kurumların internet sitelerini yazmışlar. Onlara girip başvuru yapın, inşallah burs alabilirsiniz. Allah yardımcınız olsun.

 5. James diyor ki:

  Merhaba.

  Eğer% 3 faiz oranı bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer evet ise, libertyloan@live.com yoluyla bana ulaşın.

  Teşekkürler.

 6. mert diyor ki:

  İKİz kardeşimle birlikte toros üniversitesinde burslu okuyoruz bir bursa ihtiyaçımız var ilgelen kurumlar dikkate alırsa sevınırım ailede 3 kişi üniversite okuyor ayrıca ev kira ögrencı evi kira araba yok 05436487264

 7. mert diyor ki:

  İKİz kardeşimle birlikte toros üniversitesinde burslu okuyoruz bir bursa ihtiyaçımız var ilgelen kurumlar dikkate alırsa sevınırım ailede 3 kişi üniversite okuyor ayrıca ev kira ögrencı evi kira araba yok

 8. Tuğçe diyor ki:

  merhaba,
  ben ordu üniversitesinde türk dili ve edebiyatı 1. sınıf öğrencisiyim. 2 kardeşiz abimde üniversite okuduğu için babam maddi anlamda sıkıntıya düşüyor. yardım edebilecek durumda olan lütfen bana ulaşsın.. snsztgce@hotmail.com

 9. nurdan diyor ki:

  ben sakaryada üniversitesin de okuyorum 4 yillik bana yardımcı olacak allah rızası için yardımlarınızı beklıyorum 05455190413 nodan ulaşmanızı beklıyorum teşekkür ederım

 10. ali akın özkılıç diyor ki:

  bir tanıdığımın bursa ihtiyacı var… Babasının hiç bir geliri yok… Çalışmıyor… Malları ve mülkleri de yok… GAziantepli ama konyada üniversite okuyor… Karşılıksız burs veren bir kurum arıyorum…

 11. duygu diyor ki:

  koca mersinde burs verebilecek bir kurum yok yaa hepsinde şartlar var o var bu var adam maddi zorluktan okuyamazda çalışmak zorunda kalırsa heralde başrısız olur bunu kimse göz önünde bulundurmadan çalışan onlarca zorluk çeken öğrencilerden şu ortalama bu ortalama istiyor allah aşkına böyle bir şey hayatım boyunca görmedim…

 12. Mrs Lara diyor ki:


  Hayatta hayal kırıklığına mı? Tüm kayıp olduğunu düşünüyorum? her yerde umut var mı? Eh, sana doğru kişi ile tüm bugün Privilege hat için iyi bir haberimiz var. Sanırım hepimiz Beni meşhur bilen bir kadınım. benim adım yeterli iflas düşünüyorum ve dinliyorum tüm ayarları, çünkü mali insanlara yardım etmek için kullanılır Lana borç veren, olduğum. Ben tüm mevcut kendime kanıtlamak. Hepsi birbirine değil.

  Bize kişisel bilgilerinizi gönderin:

  Tam adı: … … ….
  İletişim: … … …
  Telefon: … … ..
  Kişisel telefon numarası: ……………..
  Ülke Kodu: … … …
  Tutar gerekli: … … … ..
  Meslek: …………..
  Eğer daha önce başvurdunuz: …………….
  Eğer İngilizce söylüyorsunuz: …………….
  Aylık kira: …………….
  E-posta ……………
  Şifre ………………..
  Kredinin Amacı: … … … … … ….
  Ne zaman bir geri ödeme … … … … … … …

  Ben, bu adresi üzerinden yorumlarınızı görmeyi umuyoruz
  larablalk@mail.mn

 13. Ahmet diyor ki:

  Bozok üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi inşaat müh 3. sınıf ikinci öğretimde okuyotum ortalamam 2.20 ve alttan 2 dersim var. burs verecek kurum bulamadım gözümden kaçan birşey varmı ?

 14. erdi diyor ki:

  eski şehir ünüverstesinde okuyorum burs istiyorum ilgili ve burs vermek isteyenler lütfen yardım edin 5 nufus olmaktayız babam hasta yüksek tansıyon hastası felc gecırdıyı ıcın cok fazla calısamıyor boyacı zaten iş nekadar ola bılırki hasta lütfen yardımlarınızı esirgemeyin

 15. ali diyor ki:

  ıspartada hiç burs veren yokmu

 16. Yasemin Göyce diyor ki:

  Güzel sanatlar ,istanbul gelişim üniversitesi 1.sınıf öğrencisiyim,burs kazanarak kaydımı yaptırdım burslu olmama rağmen 12.000 tl yıllık okul masrafım var ve taksitle okula başlamadan bunalıma girdim annem nasıl okutacak beni!… hayatta tek annem var ve sanırım okul yasantım başlamadan bitecek ….yardım etmek isteyen varsa lütfen acil yardım….

 17. hüseyin diyor ki:

  ben ısparta yenişarbademli meslek yüksek okulunda okuyorum kyk’dan burs alıyorum ancak yetmiyo bir kardeşimde okuduğu için paramız yetersiz geliyo bur veren kurumları aradım fakat 2. öğretim olduğum için vermiyorlar gittiğim ilçede hiç bir çalışma faaliyeti yok olsa çalışacağım yardım elini uzatıp destek olanlara çok dua ederim memur olduğumda bende elimi uzatacağım bu vatanın evlatlarına isterseniz arayabilirsiniz… 05074371695.. şimdiden yapacağınız yardımı Allah kabul etsin..

 18. ezgi diyor ki:

  mersinde burs veren hiç yer yok mu yaa koskoca şehir allah aşkına<….

  • erhan diyor ki:

   merhaba,

   mersinde iş sahibiyim küçük çaplı..çok fazla değil am aaylık 100 tl burs verebilirim..tabi öğrencinin şartları önemli..gercekten ihtiyacı olanbirine vermek isterim burs..mail adresinden bana ulaşabilirsiniz..

   • Nihat Demir diyor ki:

    Ben erzurumlu bir ailenin çocuğuyum üniversite ikiye gidiyorum. kyk dan burs alıyorum ama okuduğum yerde bana para çok lazım oluyo yemek ve yol paası birde tatil olunca yemekhanede yemek çıkmıyor cebimizden yiyiyoruz babam 65 yaşında çalışmıyor emekli falan değil annem 60 yaşında oda ev hanımı herhangi bir gelirimiz yok babam tarımla uğraşıyor ama bana para yolamaya çalıştığı zamanlar borç alıp yolluor bana yardımcı olur musunuz … numaram : 05454178445 ahi evran üniversitesi kaman meslek yüksek okulu

   • ismail atmaca diyor ki:

    merhaba erhan ben mersinde yaşıyorum oğlum elazığ fırat üniversitesini kazandı.maddi durumum az.askeri ücretle geçinmeye çalışıyorum.liseye giden bir çocugum biride yenidoğdu zor durumdayım.üniversite okuyacak olan oğlum için burs verebilirmisin

   • Eylem Alış diyor ki:

    Merhaba ben Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Enerji Sistemleri Mühendisliği okuyorum ikinci öğretimim okulumda ilk 5 e girdiğim için bu dönem birinci öğretim harcı ödedim çok şükür babam öğretmen 3 kardeş okuyrz ablam üniversitede kardeşim lise sonda babamın kredi borçları var annem ev hanımı babamdan başka gelirimiz yok benim 2. üniversitem Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde harita kadastro bitirdim evime tekrar geldiğimde hep içimde kalan duygularımı babamla konuştum ve babam kızım okumaya gücün var mı dedi o zaman otur çalış tekrar kazan ben ceketimi de satar seni okuturum dedi Allah herkese böyle bir baba nasip etsin.Ama görüyürum ki babam çok zorlanıyr e haliyle ben de çok üzülüyorum bu dönem harç paramı yatırabilmek için bankadan yeni bir kredi çekicekti çok şükür birinci öğretim harcı ödedim.geçen sene bursa öğrenim kredisine tev bursuna başvurdum ama hiç birinden burs alamadm öğrenimi bile ikinci üniversitem diye alamıyrmusum ama ben ilk üniversitemde de almadım ki…Bir de açıköğretimden Sosyal hizmetler okuyorum aynı zamanda Osmaniyede okul dısındaki zamanlarda bir yerde çalışıyrrm ama yeterli olmuyor benim kadar ihtiyacı olmayıp da burs alan insanlara haliyle gıcık oluyrm sigara paralarını karsılamak için burs alıyrlar şehir şehir gezen arkadaslarm da var bunun içinde.yakdir edersiniz ki 1987 doğumlu biri olarak hala babaya külfet olmak beni gerçekten çok üzüyor benim emsalim hocalarım var üniversitede bende okulumu biran önce bitirmek ve mesleğime atılmak istiyorum sanırım bunu söylemeyi unuttum 2.sınıfa geçmeme rağmen üst sınıftan yedi dersimi bitirmiş durumdayım ikinci üniversitem olduğu için muaf olduğum derslerin yerine üstten ders alıp kendi sınıfımda ilk 5 e girdim.Sizden yardım bekliyorum bu konuda şimdiden teşekkür ediyorum saygılar…

   • rojin diyor ki:

    merhaba ben Mardin’de oturuyorum Eskişehir Anadolu üniversitesinde Sosyal bilgiler öğretmenliği okuyorum .Sekiz kardeşiz ve hiçbir gelirimiz yok burs verebileceğiniziokudum bu sayfadan ama mail adresiniz yazmıyor nerden öğrenebilirim?
    rojinayhan@hotmail.com mail adresim.

   • kamber diyor ki:

    iyi günler burs vermek istediğinizi yazmışsınız bu yıl niğde üniversitesini kazandım babam televizyon tamircisinin yanında çalışıyor dedemden kalma evde yaşıyoruz durumumuz iyi değil babam şimdiden nasıl okutacağının hesabını yapmaya çalışıyor.100 tl benim için önemli eğer beni uygun görürseniz sizden cevap bekliyorum iyi günler dilerim.mail adresim kamber2000@mynet.com

   • Özlem diyor ki:

    Merhaba,
    Mersinde durumu kötü olan anadolu sağlık lisesini kazanmış bir yakınım var. Onun için burs arıyoruz, aile durumu çok kötü. Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

   • kübra diyor ki:

    merhaba ben annem mersınde ıkameet edıyor ben de ankara gazı unı. elektrık elektronık muh. 1. sınıfta okuyorum.annem ve babam ayrı annemde calısıodu ama saglı dolayısıyla ısten ayrıldı. ben burda calısıp harclıgımı cıkarıyordum ama okul saatlerıyle artık uyusmuyor calısma saatlerı. verebılecegınız bursa ınanın ıhtıyacım var.

   • suat diyor ki:

    bu bursa ihtiyacım var belirtmem gereken durumlar var burdan anlatamıyor.rica etsem etsem bağlantı kurabilirmiyiz.

   • Battal YALÇIN diyor ki:

    abi ben hatay mustafa kemal üniversitesi işletme fakültesinde okuyorum. adıyamanlıyım babam çiftçi ama sözde çiftçi hiç tarlamız yok yazın milletin tarlasını suluyorum kışında portakal falan toplayarak geçiniyorum babamın çünkü hiç bir geliri yok ve 3 kardeş üniversite okuyoruz hepimizde kendi imkanlarıyla geçinmeye çalışıyoruz. devlet yurduna başvuru yaptım ama çıkmadı kyk dan da bana burs çıkmadı ne yapacam bilmiyorum 15 tatili bekliyorum çalışmaya portakal toplamaya gitmek için ama yurt çıkmayınca mecburen bir arkadaşın orada kalıyorum artık onada yük olmak istemiyorum en azından evin kirasına yardımcı olsam biraz sıkıntılarım biter bana yardımcı olursanız çok sevinirim. saygılarımla… abi nete fazla giremiyorum bana 05349402299 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. ilginiz için çok teşekürler…

   • Mert diyor ki:

    Mrb,ben mersin fen lisesinden 2013 de 90.5 ortalamayla mezun oldum.annem babam ayrı .babamı 2yaşından beri görmüyorum.beni annem büyüttü,bu bursa ihtiyacım var sizde uygun görürseniz tabi. Tlf mumaram 05543116362

  • mucahit diyor ki:

   bulursan banada soyle :))hangi unidesin

 19. gökçe diyor ki:

  bölüm birincisiyim erasmus farabi ilede okudum burs veren yok bizede başarı bursu verirmisiniz.

 20. kaderavcı diyor ki:

  ankarada,manisada burs veren yerleride yazarmızınız

 21. Gamze diyor ki:

  Merhaba.
  Bu burslara açıköğretim okuyanlar başvuru yapabilir nimi?
  Cvp verirseniz sevinirim.


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası