Bilgi Zamanı

Bugünün İşini Yarına Bırakma Kompozisyon

Bugünün İşini Yarına Bırakma Kompozisyon
07 Mart 2014 - 20:03 'de eklendi ve 3088 kez görüntülendi.

Bugünün işini yarına bırakma atasözünün anlamı kısaca, bu yazımızda sizlere bugünün işini yarına bırakma atasözü hakkında kısa kompozisyon yazısı yazacağız.

Günlük hayatta yapmamız gereken bazı işler olabilir. Bu işleri günü gününe yapmamız gereklidir. Eğer günü gününe iş yapmazsak bu işler birikir ve ileride yapması daha zor işler haline dönüşür. Bunun sonucunda kafamız karışır ve işleri kaliteli bir şekilde bitiremeyiz. Bunun için yapılması gereken işleri anında yapıp bitirerek yarına bırakmamalıyız. Böylece işlerimizi bitirerek o işin kafamızda yer etmemesini ve kafa bulanıklığı yapmamasını sağlarız.

Mesela bir öğrenci hafta içinde öğretmeninin verdiği ödevin süresinin bir hafta olduğunu duyunca her gün farklı bir bahaneyle o ödevi erteledi. Bir gün arkadaşlarının yanına gitti, bir gün gezmeye. Son gün başına kötü bir olay geldi ve o gün de ödevi yapamadı. Bunun sonucunda o öğrencinin ödevi yapamama konusunda öğretmenine hiçbir bahanede bulunma hakkı yoktur. Çünkü ödev süresi bir hafta olmasına rağmen bu süre içinde çocuk ödevini geçiştirdiği için zarar görmüştür. Bu hikayeden ders alarak biz de yapmamız gereken işleri, ödevlerimizi hemen o gün yapalım ve bir gün sonrasına bırakmayalım. Çünkü hayatın insanlara neler getireceği hiç belli olmuyor.

504982695524

Bugünün İşini Yarına Bırakma Atasözünün Açıklaması Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 5 Yorum )

 • damla ;

  Çok güzel olmuş elerinize sağlık da başlık da koysaydınız daha makbule geçerdi…

  09 Mart 2015 21:14
 • necla ;

  çok teşekkür ederim yarınki Türkçe ödevime yardımcı oldu

  26 Şubat 2015 21:59
 • efe ;

  Evet,işime çok yaradı.Çok teşekkürler.

  19 Ocak 2015 20:49
 • sudem ;

  Çok güzel ama baslik yine koymadiniz

  04 Aralık 2014 19:37
 • ncksz ;

  Eywallah. İşime çok yaradı

  21 Kasım 2014 06:04
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER