Bilgi Zamanı

Bu Haftanın Olayı ve Değerlendirme

Bu Haftanın Olayı ve Değerlendirme
17 Aralık 2012 - 8:20 'de eklendi ve 1507 kez görüntülendi.

Ve yine bir haftayı geride bıraktık. Haftaya şöyle genel olarak baktığımızda göze çarpanlar Patriot füzeleri, Ahmedi Nejad’ın Konya ziyaretinin iptal olması, ABD’deki okul saldırısı ve Galatasaray Fenerbahçe derbisi … Bu haftanın en çok konuşulan gündem başlıkları bunlar idi.

Patriot füzeleri haber bültenlerinin yine ilk haber olma özelliğini korudu. Başbakan, Konya ziyaretine İran Cumhurbaşkanı Ahmedi Nejad ile katılacaktı son anda iptal oldu ve yalnız gitmek zorunda kaldı başbakan. Öte yandan ABD’den üzücü bir haber geldi ve maalesef 20’ye yakın çocuk saldırıda hayatını kaybetti. Bunlar düşündürücü ve üzücü haberler idi.

Hiç şüphesiz haftanın son olayı olması münasebetiyle en çok konuşulan olan Galatasaray Fenerbahçe derbisi oldu ve bu hafta da konuşulmaya devam edecek. Galatasaray ile Fenerbahçe 2014 yılının son derbisinde karşılaştılar, maçı 2-1 skorla Galatasaray kazandı. İzleyenlerin ve spor otoritelerinin ortak yorumu her iki takımında vasat bir futbol ortaya koyduğu. Birkaç hafta önceden konuşulmaya başlanan ve taraftarları bu kadar heyecanlandıran bir maçın seyir zevkinin standartların altında kalması eminiz ki beni olduğu gibi birçok taraftarı da hayal kırıklığına uğratmıştır. maçın sonucunu pozitif olarak değerlendirirsek görünen tablo çok net : Galatasaray liderliğini, puan farkı atarak korumayı başardı.

Bu hafta genel anlamda bu olaylarla sona erdi. Şimdiki hafta neler getirir bilemiyoruz. Ancak, gündeme bakıldığında çok ekstra bir durum olmadığı sürece; patriot füzeleri , 21 Aralık Maya Takvimi iddiaları, Yılbaşı hazırlıkları gündemin ve medyanın ana malzemeleri olmaya hazır konumdalar. Çok üzücü bir durum olmasın da , varsın gündem maddelerimiz bunlar olsun diyorum. Bu haftanın değerlendirmesini de böylelikle noktalıyorum …

bilgizamani.net editörü Hakan Yılmaz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • sınem ;

    bu haftann hatta bu yılın bombası fb lı bekırın attıgı kafa goluydu :)

    17 Aralık 2012 14:55