Bilgi Zamanı

Bitkilerden Gelen Şifa

Bitkilerden Gelen Şifa
06 Ocak 2013 - 23:00 'de eklendi ve 1042 kez görüntülendi.

Bitkiler birçok hastalıkta ve ilaçta aslında kullanılmakta olup tıp dünyasında da birçok bitkiden yararlanılmaktadır. Bitki dünyası oldukça geniş bir yelpaze aslında. Bitkilerin birçok durumda işe yaradığı bilinmekte olup evde kolaylıkla yapılabilen bitki karışımları ile de bazı sağlık sorunlarını aşabilirsiniz. Özellikle mide bulantıları midede yanma hissi ve midede ekşime gibi durumlarda nane limon çayı oldukça etkili bir yöntemdir. Nane limon çayını evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz gibi midenizde de oldukça rahatlama hissedeceksiniz. Mide yakınmaları olan kişiler bu çayı deneyerek rahatlayabilirler. Sağlık açısından birçok bitkiden aslında bahsedebiliriz.

geven

Kekik suyu özellikle şeker hastalığında oldukça etkili. Şeker hastalığında şekeri düşürmek amaçlı evde kullanabileceğiniz kekik suyu oldukça etkili bir yöntemdir. Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak ise özellikle antiseptik etkisi ile birlikte lapa yapılarak yaralar üzerine sürüldüğünde oldukça büyük etkisi olmaktadır. Gribal enfeksiyonlar da da oldukça etkili bir bitkidir. Anason çayının rahatlatıcı etkisi ve papatya çayının da sinirleri yatıştırıcı etkileri bulunmaktadır. Stresli bir günün ardından papatya çayı demleyerek bir iki fincan içebilir ve günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Bitkiler aslında birere mucize ancak özellikle kullanım alanlarını iyi bilmek gerekir. Bu konu ile ilgili aynı zamanda da internetten bitkilerin ayrıntılarını öğrenebilir ve bitkilerin ne işe yaradıklarını da öğrenebilirsiniz. Bitkilerden gelen sağlık ile birçok cilt bakım kremi ve cilt ürünü de elde edilmekte olup antioksidan etkisi yaratan birçok bitki de bulunmaktadır.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER