Bilgi Zamanı

Bir İnsan Okumuş İnsandan Aşağıdadır Ölü İnsanın Yaşayan İnsanın Altında Olduğu Gibi

Bir İnsan Okumuş İnsandan Aşağıdadır Ölü İnsanın Yaşayan İnsanın Altında Olduğu Gibi
24 Aralık 2013 - 20:00 'de eklendi ve 1081 kez görüntülendi.

okumanın önemiyle ilgili kompozisyon, okumanın önemiyle ilgili kısa yazı. Bu yazımızda sizlere okumanın önemi ve okumuş insanla ilgili bilgi vereceğiz.

Eğitim alan insanla almayan insan arasında her zaman büyük bir fark olacaktır. Çünkü eğitim alan insan yaşamın önemini kavramış, bilgili ve ne yapması gerektiğinin farkında olan insandır. Bu nedenle her zaman daha iyi yerlere gelir. Bu durum tıpkı ölü insanın yaşayanın altında olması gibidir.

Okumuş insanlar toplumsal statü bakımından her zaman yüksektedir. Okumuş bilgili insana toplumumuz her zaman değer verir. Okumuş insanın sözü dinlenir ve değer görür. Tabi ki okumak tek başına yeterli değildir, ancak okuyan, diploma sahibi olan insanın bir mesleği her zaman vardır.

İnsanlar yaşar ve ölür. Sıradan insanların isimlerini kimse bilmez, ancak okuyan çalışan ve topluma faydalı insanlar öldükten sonra yüzyıllarca hatırlanır. Çünkü onların yaptığı hizmetler, yazdığı yazılar her zaman ayakta kalacaktır. Bunun en güzel örneğini icatlarda görebiliriz. Pek çok icat, icat edenin adıyla anılır. Mesela bir ampüle her baktığımızda aklımıza Edison gelir. Tek başına bu örnek bile okuyan insanın kalıcılığını anlatmaya yeter.

kitap-okuma-bayramina-buyuk-ilgi-kocaeli-01

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER