Bilgi Zamanı

Bel Ağrısı İçin Ne Yapmalıyım

Bel Ağrısı İçin Ne Yapmalıyım
12 Kasım 2013 - 17:26 'de eklendi ve 2115 kez görüntülendi.

Bel ağrısı nasıl geçer, bel ağrısına ne iyi gelir,  bel ağrısı için ne yapmalıyım

Hepimiz sürekli egzersizin sağlığımız için önemini biliyoruz ancak her zaman egzersiz için zaman ayırmak mümkün olmuyor. Bunun sonucunda, herhangi bir rahatsızlıkla ilgisi olmayan ağrıların sayısı ve şiddeti artmaktadır.

Özellikle masa başı işinde çalışanlar adına sırt ve bel ağrıları günlük hayatın bir parçası durumuna gelebilir. Bu durumda kendinize zaman ayırıp bel ağrısı için faydalı egzersizleri yaparak bu ağrıları önemli oranda azaltabilirsiniz.

bel ağrısı için ne yapmalıyım

Tabi ki bu tip basit egzersizler uzun süreli hareketsizlik, yanlış postür nedeniyle görülen ağrılar için kullanılmaktadır. Bel fıtığı ve diğer tıbbi rahatsızlıklara bağlı ağrıları geçirmek adına yapılması gereken egzersizler hakkında doktorunuza başvurabilirsiniz.

Öncelikle masa başında çalışanlara bir kaç tavsiye olarak. Otururken sırtınızın düz ve belinizin destekli olmasına özen gösterin. Eğer bel bölgesi boşlukta kaldıysa daha fazla baskıya uğrayacağından ağrılar şiddetlenebilir.

Her 50 dakikada en az bir kez masadan kalkıp hareket edin. Germe ve esnetme hareketleri kan akışını arttırdığı gibi de sürekli aynı pozisyonda kalmaktan gergin olan kasları düzgün hale getirir.

Bel Ağrısı Hakkında Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER