Bilgi Zamanı

Bel Ağrısı Çekmenize Gerek Yok

Bel Ağrısı Çekmenize Gerek Yok
26 Şubat 2016 - 13:58 'de eklendi ve 762 kez görüntülendi.

Günümüzde bel ağrıları sık karşılaşılan sağlık sorunları arasında bulunmaktadır. Birçok insan bel ağrılarından şikayet ediyor. Peki bu bel ağrılarıa iyi gelecek olan uygulamalar var mı? Varsa bu uygulamalar nelerdir? Bu ve buna benzer bir takım sorunlarınız var ise ve bu duruma bir çare arıyor iseniz ya da sağlığınıza önem veriyor ve bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilmiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberimizden bu soruların cevabını ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

 

İnsanın, hayatında sahip olduğu en önemli değer sağlık olmaktadır. Bir insanın sağlık problemleri olması durumunda, diğer sahip olduğu değerlerin pek bir anlamı kalmamaktadır. Sağlık problemleri arasından sık rastlanıldığı görülen bir problem de bel ağrıları olmaktadır. Fakat bu rastlanılan bel ağrılarını ortadan kaldırmak ya da olmaması adına önlem almak için bir takım uygulamalar yapabilirsiniz. Bazı kurallara uyulması durumunda bel ağrılarını yaşamamak mümkün olmaktadır. Medical Park Tarsus Hastanesi’nde görev yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olan Dr. Pınar Müge Sarıkaya, bu kurallardan altın kurallar olarak bahsederken, sağlığına değer vermesi gereken herkesin bu altın kurallara uyması gerektiğini belirtiyor.

Medical Park Tarsus Hastanesi’nde görev yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olan Dr. Pınar Müge Sarıkaya, kilo kontrolünün yapılmasını önerirken, alınan fazla kiloların bel üzerinde olumsuz etkileri olduğunu savunuyor. Bu yüzden her insan, düzenli olarak egzersiz yapmalıdır. Gerek tempolu yürüyüş, gerekse yüzmek bel ağrılarına iyi gelebilecek en önemli uygulamalardan sayılmaktadır. Bel ağrısının oluşmaması için oturulan koltuktaki yastığında belinize uygun olması gerekiyor. Sürekli olarak oturmak bel sağlığını tehlikeye atıyor. Bu yüzden günün belirli saatleri kalkıp dolaşmak gerekiyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER