Bilgi Zamanı

Bebekleri Öpmeden Önce Bu Yazıyı Okuyun!

Bebekleri Öpmeden Önce Bu Yazıyı Okuyun!
29 Şubat 2016 - 19:26 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.

Bebeklerin dünyadaki en masum varlıklar olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Kimseye bir zarar verebilecek güçte varlıklar olmamasından dolayıdır ki anne ve babalar ya da diğer yakınlar, onlara sevgi göstermenin bir çeşidi olarak belirtilen öpme eylemini birçok farklı şekilde yapmaktadırlar. Peki bir bebeği öpme şeklinizin onun kişilik gelişimi üzerinde büyük etkiler yaratabileceğini biliyor muydunuz? Gelin hangi öpme şeklinin hangi durumlara yol açabilmekte olduğunu birlikte inceleyelim…

Bebeklerin masum olmalarından dolayıdır ki genelde onlara hissedilen duygular da masum olarak değerlendirilir. Fakat bazı ufak şeyler, bebeğiniz üzerinde onların ileride ki hayatını etkileyecek nitelikte şeyler olabiliyor. Buna ilk örnek olarak çocukların ayaklarından öpülmemesi gerektiği belirtiliyor. Bu durum çocukta, kaybetme korkusu ya da kıskançlık gibi duygulara yol açabiliyor.

Çocukların boyunlarından öpülmemesi gerektiği ise bu duruma ikinci örnek olarak belirtiliyor. Çocukların boyunlarından öpülmesi durumu onlarda, aşırı hassasiyete sebep olabiliyor. Çocuğun dudaktan öpülmemesi gerektiği ise, nefes yolu ve ağız yolu enfeksiyonlarına davetiye çıkarmasından dolayı anne ve babalara ya da diğer yakınlara tavsiye ediliyor. Bu durumun hijyenik açıdan doğru olmadığı da belirtilmektedir. Çocuğun genital bölgesinden de öpülmesinin doğru olmadığı söylenirken, bu durumun ona mahremiyey kazandırması için önemli olduğu kaydediliyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bebeklerin ya da çocukların bazı bölgelerinden öpülmemesi gereklidir. Çocuğunuzu öpmek istiyorsanız onu alnından ya da yanaklarından öpün. Bu öpüş şekilleri ona iyi duyguları kazandırır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER