Bilgi Zamanı

Baykal: AKP Karşıtlığıyla Ülke Menfaati Karıştırılmamalı

Baykal: AKP Karşıtlığıyla Ülke Menfaati Karıştırılmamalı
25 Şubat 2016 - 23:34 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.

Son dönemde yaşanan gelişmeler üzerine toplanan CHP’nin kapalı durum toplantısında, Deniz Baykal gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Baykal, Suriye noktasında yaşanan gelişmelerin kritik gelişmeler olduğunu ifade ederek, böyle bir durumda AKP karşıtlığıyla ülke menfaatlerinin karıştırılmaması gerektiğini, Türkiye’nin bugün için bölgede uygun ve olması gerektiği gibi bir strateji sürdürdüğünü ifade etti.

 

CHP, Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığında, basına kapalı bir şekilde grup toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda, ülkenin içinde bulunduğu durum, Ortadoğudaki durum ve cuma günü başlayacak Genel Kurul’la ilgili başlıklar ele alındı. Toplantıda ayrıca bütçe ve dış politika konularıyla ilgili görüşmeler ve sunumlar yapıldı.

Deniz Baykal, toplantıda Kılıçdaroğlu yönetimine ve bu yönetimin uyguladığı politikalara bazı eleştirilerde bulundu. Baykal, bununla birlikte Suriye’de yaşanan durum ile ilgili de bazı açıklamalar yaptığı öğrenildi. Baykal, partisinin Suriye politikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Suriye konusuna bakışın mezhepsel biçimde olmaması gerektiğine değinen Baykal, Türkiye’nin Azez’i savunma hakkının bulunduğunu, bu noktada atılan adımların doğru adımlar olduğunu ifade etti. Kamuoyunda savaş çıktığına dair yanlış bir algı oluştuğunu ancak ABD-Rusya arasında alınan ateşkes kararının bu algının yanlış olduğunu kanıtladığını ifade eden Baykal, ”Doğru bildiğimi söylemeye devam edeceğim. AKP karşıtlığıyla ülke menfaatini karıştırmamamız gerekir” ifadelerini kullandı.

Suriye’deki durumla ilgili açıklamalarda bulunan bir diğer milletvekili Dursun Çiçek ise, Suriye’deki kürtlerinin bulundukları konumda kalmalarını ve bu bölgede huzur içinde yaşamasını istediklerini söyledi. Ancak Kürt gruplarının Akdeniz’e doğru topraklarını genişleterek Türkiye’nin Ortadoğu ile bağlantısının kesilmesi durumunun Türkiye tarafından kesinlikle kabul edilemez olduğunu, o yüzden Türkiye’nin hamlelerinin doğru ve yerinde hamleler olduğunu ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER