Bilgi Zamanı

Başkanlık Sistemi Ülkeyi Hedeflerine Ulaştıracak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin onay verdiği anayasa değişikliği, Meclis’imizin temsil kabiliyetini artırmış, kuvvetler ayrılığını perçinlemiş, milli iradenin üzerindeki vesayet kalıntılarını bertaraf etmiştir

Başkanlık Sistemi Ülkeyi Hedeflerine Ulaştıracak
23 Nisan 2017 - 13:21 'de eklendi ve 441 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehit ve gazileri rahmet ve minnetle yad eden Erdoğan mesajında şunları söyledi:

23 Nisan 1920, vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin, silkinişinin, şahlanışının timsalidir. Milli iradenin tecelligahı, İstiklal Harbi’mizin karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, aynı zamanda bağımsızlığımızın sembolüdür. İşte bu anlayışla bizler de, milli iradeye musallat olan güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesini veriyoruz. 16 Nisan tarihinde gerçekleşen halk oylamasında kabul edilen anayasa değişikliği, hem demokrasimiz hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz açısından bir dönüm noktasıdır.

Milletimizin büyük bir teveccühle onay verdiği bu anayasa değişikliği, Meclis’imizin temsil kabiliyetini artırmış, kuvvetler ayrılığını perçinlemiş, milli iradenin üzerindeki vesayet kalıntılarını bertaraf etmiştir. Ülkemizdeki istikrar ve güven ortamını anayasal garanti altına alan bu değişiklikle birlikte Türkiye, hedeflerine ulaşma konusunda çok daha kararlı ve süratli hareket edebilme imkanına kavuşmuştur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, artık daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar. Kendi evlatlarımızla birlikte bölgemizin ve dünyanın tüm çocuklarına huzurlu ve müreffeh bir gelecek bırakmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.”

ÇOCUKLAR ÜLKEMİZİN GELECEĞİ VE UMUDU

TBMM Başkanıİsmail Kahraman:”Milletimizin seçilmiştemsilcileri olarakgörevimiz, dünolduğu gibi bugünve yarın da bu çatıaltında milletimizinhuzuru, refahı,güvenliği ve saadeti için çalışmak.Milletimizin hiçbir temsilcisi, bu gaye vehedefler dışında olamayacaktır.”

Başbakan BinaliYıldırım: “23 NisanUlusal Egemenlik veÇocuk Bayramı, milletçeçocuklara verdiğimizdeğeri ve duyduğumuzgüveni en güzelşekilde ortaya koymaktadır.Sizler, ülkemizinbugünü, geleceği, biricikumudusunuz. Türkiye’yi aydınlık yarınlara sizlertaşıyacaksınız. Her hizmetimiz siz çocuklarımıziçindir. Hepinizi çok seviyor ve sizlere çokgüveniyorum.”

Milli Eğitim Bakanı İsmetYılmaz: “Geleceğini,yetişmekte olan çocuklarınave gençlerineemanet etme cesaretinive yüceliğini gösterebilen,kayıtsız şartsız güvenenileri görüşlü bir lideresahip olan milletimiz, buanlamlı günde değişik coğrafyalardangelen çocuklarla bu özel gününü paylaşarakve el ele vererek farklılıkların zenginliğini aynıyürekte tek kalp atışıyla sergilemektedir.”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: “Milli iradenintecelligahı olarak 97 yıldır dimdikayakta duran Gazi Meclis’imiz,kurulduğu günden bu yanaçocuklarımıza, gençlerimize vemilletimize daha müreffeh birülke sunmak için çalışmakta.Dünyanın geleceğini teslim edeceğimizevlatlarımızı, kötülüğünyıkıcı kuvvetinden uzak tutabileceğimizgünlere ulaşacağız.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER