Bilgi Zamanı

Başkan Macit ÖZCAN: ” Mersin Bir Spor Kentidir “

Başkan Macit ÖZCAN: ” Mersin Bir Spor Kentidir “
04 Aralık 2012 - 21:32 'de eklendi ve 1793 kez görüntülendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin’in sportif anlamda hak ettiği değere hızla yaklaştığını ifade etti.

Mersin’in gerek coğrafi konumu gerekse potansiyeli açısından, spor anlamında gelecek vaat eden kentlerden birisi olduğunu kaydeden Özcan, “Kentimiz spor alanında hak ettiği konuma büyük bir hızla yaklaşmaktadır. Bir dönem kulüp başkanlığını büyük bir onurla yaptığım ve 12 yıldır hiç aksatmadan maddi ve manevi destek verdiğimiz Mersin İdman Yurdu’nun Süper Lig’e çıkması, bütün yorgunluğumuzu unutturdu. Takımımızın Süper Lig’e çıkmasında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de büyük pay sahibi olması, bizleri ayrıca sevindirmektedir. Bundan sonra da her türlü desteği arttırarak vereceğimiz Mersin İdman Yurdu’nun, Süper Lig’de de kalıcı başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.

2013 yılında Mersin’de yapılacak olan Akdeniz Oyunları’nın kentimizde gerçekleşmesi için Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak büyük çaba harcadıklarını ifade eden Özcan, “Oyunların kentimizde yapılmasının, Mersin’deki spor ve sosyal tesis yatırımlarını arttıracağını ve gerek kentimizin gerekse de ülkemizin tanıtımında büyük bir rol oynayacağını biliyorduk. Bu sebeple Akdeniz Oyunları’nı Mersin’e kazandırmak için birçok delege ülkeye giderek görüşmeler yaptık, dil döktük ve sonuç itibariyle oyunları kentimize kazandırdık. 2 yıl sonra yapılacak Akdeniz Oyunları her anlamda Mersin’e çok şey kazandıracaktır” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren amatör spor dallarında binlerce lisanslı sporcunun mücadele ettiğinin altını çizen Başkan Özcan, şöyle devam etti; “Amatör spora katkımız her zaman devam etmekte ve gençlerimizin yetenekli olduğu branşlarda ilerlemelerini sağlamaktayız. Bu bağlamda faaliyet gösteren basketbol okullarımızda yetişen çocuklarımız, ilerleyen yıllarda 1. Lig’de mücadele eden bayan ve erkek basketbol takımlarımızın temelini oluşturmaktadır.”

Kuzey Mersin’de faaliyet gösteren ve içerisinde birçok üniteyi barındıran Macit Özcan Spor Tesisleri’nin, özellikle 2013 Akdeniz Oyunları’nda tesis anlamında büyük bir boşluğu dolduracağını söyleyen Özcan, “Mersin’de tesisleşme anlamında da önümüzdeki 2 yıl çok büyük gelişmeler yaşanacak. Mersin’e yakışır 35 bin kişilik bir stadyum 2 yıl içinde hizmete girecek” dedi.

Yaz sporlarına da büyük önem verdiklerini ve her yıl düzenledikleri yüzme kursu eğitimine bu yıl da devam ettiklerini kaydeden Özcan, “Bugüne kadar verdiğimiz eğitimle 20 binin üzerinde insanımız yüzmeyi öğrendi. Bundan sonraki süreçte de bu kurslarımız artarak devam edecek, çünkü Mersin’in bir spor kenti olduğu gerçeği bizim daima temel felsefemiz olacaktır” ifadelerini kullandı.

4 Ağustos 2013
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER