Bilgi Zamanı

Başa Gelmeyince Bilinmez Atasözünün Anlamı Nedir

Başa Gelmeyince Bilinmez Atasözünün Anlamı Nedir
12 Mart 2014 - 8:45 'de eklendi ve 1028 kez görüntülendi.

Başa Gelmeyince Bilinmez Atasözünün Anlamı Kısaca, Başa Gelmeyince Bilinmez Atasözünün Açıklaması, Başa Gelmeyince Bilinmez Atasözünün Hakkında Kısa Kompozisyon.

Her yaşadığımız olay bizim için iyi bir tecrübedir. Başımıza kötü bir olay geldikten sonra o olaydan ders alarak hareket edip bir daha aynı hataları yapmazsak ileride başarılı oluruz. Yaptığımız çalışmalarla çevremize o konu hakkında ne kadar tecrübeli olduğumuzu kanıtlayabiliriz.

İnsanlar bir şeyleri yaşayarak öğrendikten sonra bilgileri daha çok pekişir. İnsanlar için en iyi eğitim ve öğrenme yöntemi uygulamadır. Gerek eğitim hayatında gerek iş ve özel hayatta en önemli değer yaşadıklarımızdır. Bizler bir şeyleri anlayabilmek ve öğrenebilmek için yaşamalıyız. Bir şeyi yaşamadan öğrenmek mümkündür, ancak yaşayarak öğrenirsek yani tecrübe sahibi olursak o zaman öğrendiklerimiz daha çok pekişir. Böylece ileride yaşanabilecek sorunları çözüme kavuşuruz.

Bu atasözüyle anlatılmak istenen şey yaşadığımız hataların ve yaptığımız yanlışların bizim hayatımıza zarar vermeyeceğidir. Aksine bunlardan ders çıkarıp bir daha aynı yanlışlara düşmezsek hayatta daha başarılı olabiliriz.

images (1)

Başa Gelmeyince Bilinmez Atasözünün Anlamı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER