Bilgi Zamanı

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon
07 Temmuz 2014 - 13:50 'de eklendi ve 1064 kez görüntülendi.

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Ne Demektir, Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Kompozisyon

Her insan yaşadığı çevrede birtakım arkadaşlıklar ve dostluklar edinir. Bu arkadaş ve dostları ise genellikle kendisiyle aynı şeyleri düşünen ve kendisiyle aynı özellikleri taşıyan kişiler arasından seçer. Bu nedenle her insanın birlikte vakit geçirdiği ve iyi anlaştığı arkadaşları kendisi ile benzer özellikleri taşımaktadır.

Çalışkan bir insan tembel insanlarla arkadaşlık yapmaktan hoşlanmaz, bunun gibi hayata pozitif bakan kişiler de hayata her zaman olumsuz yaklaşan insanlarla arkadaşlık yapmak istemez. Bu örneklerde olduğu gibi kişi her zaman kendisi ile aynı bakış açısına ve aynı davranış özelliklerine sahip kişilerle yakınlık kurar. Bu nedenle arkadaşlar ve dostlar kişinin aynası gibidir. Onların özellikleri kişinin kendi özelliklerini yansıtır.

Arkadaşlarımız bizi yakından etkilediğinden ve bizim bir yansımamız olduklarından bu kişileri seçerken dikkatli davranmak gerekir. Çünkü insan eninde sonunda yanındakilerden etkilenecek ve onun özelliklerini taşımaya başlayacaktır. Diğer insanların bizim hakkımızda olumsuz düşünmesini istemiyorsak arkadaşlarımızı doğru seçmeli ve bu şekilde hareket etmeliyiz.

 

Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER