Bilgi Zamanı

Baltayı Taşa Vurmak Deyiminin Anlamı

Baltayı Taşa Vurmak Deyiminin Anlamı
05 Şubat 2015 - 9:15 'de eklendi ve 430 kez görüntülendi.

Baltayı taşa vurmak deyiminin anlamı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İnsanlar, sosyal bir ortamda yaşayan sosyal bir varlıktır bu nedenle de sürekli çevresindeki insanlarla iletişim halindedirler. İnsanlar, çevrelerindeki insanlarla etkileşim kurarken bir çok olayların ve durumların içine girerler ve farklı duygular içine bürünürler. Bu duyguların içerisinde insanlar bir anlık duygu ve düşüncelerine yenik düşerek çevrelerindeki insanlara duygu ve düşüncelerini aktarırlar ya da herhangi bir konu ya da olay hakkında anlık olarak düşüncelerini belirtirler ancak bu yorumlarının olumlu ya da olumsuz olmasını ya da o yorumların karşısındaki kişiye nasıl bir etki edeceğini düşünemeyebilirler ve bu durum kişilere ağır sonuçlar doğurabilir çünkü kişi düşünmeden yaptığı yorumlarla ya da söylediği kelimelerle karşısında kişiye karşı kırıcı ve üzücü olabilir.

Bilmeden bir anlık ruh haliyle kişilerin düşünmeden ve pot kıracak şekilde insanlara ağır, üzücü ve kırıcı laflar söylemesi ve karşısındaki kişiyi kırması durumunda ise o kişi için “Baltayı taşa vurmak” deyimi kullanılır.

Baltayı Taşa Vurmak Deyiminin Anlamı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER