Bilgi Zamanı

Bakterilerin Neden Olduğu Hastalıklar

Bakterilerin Neden Olduğu Hastalıklar
22 Mart 2015 - 14:53 'de eklendi ve 846 kez görüntülendi.

Bakterilerin neden olduğu hastalıklar nelerdir, bakterilerin neden olduğu hastalıklar nelerdir vikipedi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bakterilerin neden olduğu hastalıklar;

Menenjit: Beyni çevreleyen zarlarda oluşan iltihaba menenjit adı verilir. Bu iltihaplar bakteriler yüzünden meydana gelmektedir. Menenjit hastalığı geçiren bir çok hasta tamamen kurtulabilir ancak bazen de menenjit hastaları hayatını kaybedebilir ya da sakat kalabilir.

Orta Kulak İltihabı: Kulak zarının arkasındaki kulak boşluğunda oluşan iltihaptır. Orta kulak iltihabı, ilaç tedavisi ile tedavi edilir ve böylece orta kulaktaki sıvı dağılır ve işitme duyusu böylece sağlıklı bir hal alır.

Zatürre: Bir ya da birden fazla akciğer iltihabının meydana getirdiği bir hastalıktır. Bu iltihaplar virüs, bakteri ve mikroorganizmalar sonucunda meydana gelmektedir. Alkol, uyuşturucu, sigara gibi kötü alışkanlıklar da zatürreye zemin hazırlamaktadır.

Yukarıda saydığımız hastalıklar dışında;

Boğmaca
Bruselloz
Cüzzam
Difteri
Helicobacter pylori
Kedi tırmığı hastalığı
Klamidya (hastalık)
Kolera
Kolit
Lejyoner hastalığı
Lejyoner virüsü
Patojenik Piyemi
Pnömokok
Salmonelloz
Tifo
Tularemi
Şarbon
Şigelloz gibi hastalıklar da bakterilerin neden olduğu hastalıklar arasındadır.

Bakterilerin Neden Olduğu Hastalıklar Nelerdir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER