Bilgi Zamanı

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız
12 Mart 2014 - 11:50 'de eklendi ve 662 kez görüntülendi.

Bağışıklık sistemi nedir, bu yazımızda sizlere bağışıklık sistemini geliştirmek için neler yapmalıyız hakkında bilgi vereceğiz.

Bağışıklık sistemi dediğimiz sistem vücudumuzu dışarıdan gelebilecek hastalıklara karşı koruyan ve hastalığın vücutta yayılmasını önleyen, kısaca ifade etmek gerekirse vücudumuzun kendi polisi ve doktorudur. Vücudumuzu hem hastalıklardan korur hem de hastalığın tedavisi için çalışır. Virüsleri ve zararlı bakterileri yok ederek vücudumuzun sağlıklı bir şekilde işlevlerini devam ettirmesini sağlar.

Bağışıklık sistemini sürekli ayakta tutarak vücudumuzu hastalıklardan koruyabiliriz. Bunun için günlük dengeli ve sağlıklı beslenmemiz gerekir. Yemeklerimizi doğal bir şekilde pişirmeli, çok zararlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Ayrıca yemeklerimizi belli zaman aralıklarında tüketerek yemeklerin içinde bol bol sebze ve et kullanmalı, ayrıca vitamin deposu olarak bilinen belli başlı meyvelerden de tüketmeliyiz. Bu meyveler özellikle portakal, limon ve elma bağışıklık sistemini kuvvetlendiren vitaminlere sahiplerdir.

Bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler A, E, C ve B vitaminleridir. Ayrıca demir, çinko gibi madenler de bağışıklık sistemini güçlü tutan ve kansızlığı önleyen inorganik besinlerdir. Bu vitamin ve inorganik maddeleri içeren besinleri tüketmek vücudumuzu hastalıklardan koruyacaktır.

kanser-bagisiklik

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER