Bilgi Zamanı

B12 Eksikliğine Dikkat

B12 Eksikliğine Dikkat
27 Şubat 2016 - 1:00 'de eklendi ve 948 kez görüntülendi.

Her insan için en önemli değer sağlıktır. Bir insanın gün içerisinde karşılaşacağı bir takım sorunların ise b12 eksikliğine işaret edildiği belirtiliyor. Peki hangi durumlar b12 eksikliğini işaret ediyor? b12 eksikliğinin giderilmesi için nelere dikkat etmek gerekir? Eğer sağlığınızı önemsiyor ve kendinizi seviyor iseniz bu ve buna benzer bir takım soruların cevabını ve b12 eksikliğine dair bdaha fazla bilgiye bu haber sayesinde ulaşabileceğinizi bilmenizi isteriz.

 

Vitaminlerin hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu hemen hemen herkes biliyor. Bir insanın büyümesi, hücre yenilenmesi ve enerji üretiminin olması için vücudun ihtiyaç duyduğu maddeler olarak bilinen vitaminler, bir insanın dışarıdan almasının gerektiği maddeler olarak bilinmektedir. Vitamin eksikliğini gidermek için taze meyve ve sebze tüketmenin yanı sıra yeterli şekilde et ve et ürünlerinin de tüketilmesi gerekiyor.

Uzmanlar gebelik, emzirme, bağırsak üzerinde emilim bozukluğu, herhangi bir operasyon geçirme, büyüme ya da gelişme, stres, egzersiz gibi durumlarda vitamin ihtiyacının çok daha fazla olduğunu belirten açıklanmalarda bulunmaktadır. Bu durumlara kemoterapi, vücutta gerçekleşen ağır yanıklar ya da ağır enfeksiyonlar da dahil olmaktadır. B12 eksikliği kansızlığa ve daha bir takım ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. b12 eksikliğinin teşhis edilmesi durumunda gerekli takviyeler yapılarak bu durumun önüne geçilebilir ve yakalanma riski olunan hastalıkların önüne geçilebilir. Bu yüzden her insan b12 vitamini içeren besinler tüketmeye dikkat etmelidir.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER