Bilgi Zamanı

Ayrılık Acısından Kurtulmanın Yolları

Ayrılık Acısından Kurtulmanın Yolları
18 Aralık 2013 - 11:00 'de eklendi ve 1107 kez görüntülendi.

Ayrılık Acısından Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Ayrılık acısı nasıl unutulur? Ayrılık acısı nasıl diner? Detaylar haberimizde.

Ayrılık acısından kurtulmanın ipucu yine ayrılık kelimesinin içinde gizli. İnsanlar ayrıldıktan sonra bunun nedenlerini sorgular, sinirlenir ve sık sık ağlama krizlerine girer. Ayrılık acısını unutmak için içine kapanır, insanlardan uzaklaşmak ister. Ayrılık kelimesinin şifresel çözümünü size sunuyoruz. İşte ayrılık acısından kurtulmanın yolları:

A- Acı: Her ayrılık peşinden acı getirir. Günlerce ağlayıp kendinizi harap edeceğinize ona olan duygularınızı yazıya dökerek rahatlayabilir ve acı çekmekten kurtulabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiden ayrıldıktan sonra barışmama ihtimaline ve ayrılığa alışmanız gerekir. Bunun için bir süre sonra kendinizi yakın çevreniz ve arkadaşlarınıza ayrıldığınızı anlatmanız yine sizi rahatlatacak ve acı çekmenizi önleyecektir.

Y- Yalnızlık: Siz ayrılsanız bile yalnız kalmayacaksınız. Çünkü hayatınızın merkezinde de olsa sevdiğiniz kişiden başka sizi seven insanlar da var. Mesela aileniz ve yakın arkadaşlarınız. Bunu düşünerek acı çekmemeye ve kendinizi yalnız hissetmemeye çalışın. Rahatladığınızı fark edeceksiniz.

R- Rekabet: Ayrıldıktan sonra karşı tarafın sizi niye terk ettiğini düşünerek hep kendinizin kötü ve olumsuz yanlarını arayacaksınız. Sık sık bu yüzden kendinize olan saygınız kalmayacak. Kendinize olan özsaygınızı asla yitirmeyin. Siz bu dünyada kişisel özelliğiniz ve karakterinizle teksiniz. Sizin eşiniz veya benzeriniz olmayacak. Kendinizi dinleyin ve kendinize güvenin. Siz, o hayatınıza girmeden önce de yaşıyordunuz ve o hayatınızdan çıktıktan sonra da yaşamaya devam edeceksiniz. Bir gün ruh ikiziniz sizi mutlaka bulacak ve ondan asla ayrılmayacaksınız.

I- Izdırap: Ayrıldıktan sonra her baktığınız yerde, her baktığınız eşyada ondan bir parça, bir hatıra bulacaksınız. Bu yüzden daha çok acı çekecek ve onu unutmakta zorluk çekeceksiniz. Size tavsiyemiz onu hatırlatan bütün maddi eşyalardan kurtulmanız olacak. O hayatınızdan gittiğine göre ona ait olan şeyler de gitmeli ki siz de yolunuza devam edebilesiniz. Ayrıca bundan sonra mümkün olduğunca o kişiyi konuşmamaya, o kişiden uzak durmaya çalışın. Arkadaşlarınızı da bu konuyu açmama konusunda uyarın. Bir süre sonra onu gerçekten unuttuğunuzu fark edeceksiniz. İnsanoğlu istediği her şeyi başarabilecek kabiliyette yaratılmıştır. Bunu unutmayın.

L- Gereksiz yemek yeme, içki tüketimi: Ayrıldıktan sonra insanlar kendilerini mutlaka kaybeder ve çok yemek yemeye başlarlar. Ayrılık acısını unutmak için çözümü alkolde ararlar. Belki de her gün zil zurna sarhoş eve gelirler. Ancak hiçbir alkol onu unutturacak kadar etkili değildir. Çünkü alkolün etkisi geçicidir. Vücudunuz alkolden kurtulduğu an yaşam fonksiyonlarınız ve zihniniz onun hatıralarını yeniden canlandıracak ve eski acılı gününüze geri döneceksiniz. Unutmanın formülünü alkolde değil yeni bir hayatta arayın. Tarzınızı değiştirin. Saçınızı değiştirin. Yeni kıyafetler alın. Mümkünse evinizi, işinizi bile değiştirebilirsiniz. Dış görünüşünüzü daha iyi yapmak için spor salonuna yazılabilir. Bol bol egzersiz yapabilirsiniz. Yorulmak, koşmak, spor yapmak insan zihnini yoracağı için bir süre sonra bu tempoya ayak uydurarak zihninizden onun düşüncesini silebilirsiniz.

I- Israrla arkadaş olmayı istemek: Sevdiğiniz kişiyle yolları ayırsanız bile belki hala küçük bir sevgi kırıntısı barındırabilirsiniz yüreğinizde. Bu yüzden onunla arkadaş kalmayı isteyebilirsiniz. Bu hoş temenni daha çok acı çekmenizi önleyecek, arkanızda kırık bir kalp; bırakmamış olacaktır. Belki bu kararı almadan önce uzun bir süre düşünmenizde yarar var. Çünkü bu kararı ayrılığın hemen ertesinde almak risklidir. Geçmişi hatırlatır ve sizi yeniden üzebilir.

K- Kararlılık: Zamanla her şeyin düzeleceğine inanarak çalışmalarınıza devam edin. Bir süre sonra fark edeceksiniz ki altı ay önceki halinizden hiçbir eser kalmamış. Yeniden mutlu ve huzurlu hayatınıza dönmüşsünüz. Her şey geride kalmış ve siz artık daha mutlu daha başarılı bir kişi olmuşsunuzdur. Kararlılıkla yola devam etmek, azmetmek, yeni birini bulurum düşüncesini beyninizde tutmak sizi daha başarılı yapacaktır.

acicekme1

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER