Bilgi Zamanı

Ayak Kokusuna Son

Ayak Kokusuna Son
30 Ocak 2014 - 21:30 'de eklendi ve 1338 kez görüntülendi.

Ayak Kokusuna Kesin Çözüm, Ayak Kokusu Nasıl Geçer? Cevabı haberimizde.

Özellikle yaz aylarında havaların nemli olmasından kaynaklı ayak kokusunu hepimiz çok çekeriz. Ancak bazı kişilerde ayak kokusu kronik bir sorun haline gelmiştir ve bu durum hem kendilerini hem de yakın çevrelerini olumsuz yönde etkiler. Ayak kokusuyla mücadele etmek imkansız değil. Şimdi size ayak kokusunun tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Ayak kokusunun nedeni bakterilerdir. Sararmış tırnaklar, pul pul olmuş ayak derisi, kaşıntı, kızarıklık ve ayak derisindeki solgunluk bu bakterilerin ayakta biriktiğinin bir işaretidir. Zamanla bunlar birikerek ayakta koku yapan mantarlara dönüşecek ve sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.

Yukarıdak bahsettiğimiz durumlarla karşı karşıya kalmanız durumunda hemen doktorunuza müracaat edin. Doktorunuz sizin için en uygun krem ve ilaçları yazacaktır. Tedaviye hemen başlanırsa kısa zamanda olumlu sonuçlar alınması mümkün.

Ayak kokusunun başlıcı nedenlerinden biri aşırı nem ve kirliliktir. Ayaklar ayakkabının üzerinde durduğu zaman karanlık ve nemli bir ortamda uzun bir süre bekler. Bu da bakterilerin ayakta birikmesi için en uygun ortamın sağlanması demektir. Ayaklarınızın kokmasını istemiyorsanız ayaklarınızı fazla kapalı tutmamaya çalışın. Uzun süre ayakkabı giymeyin, kalın çoraplar kullanmayın.

Ayak temizliğine önem verin. Her akşam yatmadan önce ayaklarınızı yıkayın. Ayrıca çoraplarınızı da gün aşırı değiştirin. Aynı çorabı iki günden fazla kullanmayın. Sentetik çorap ve ayakkabılar kullanmayın. Bunlar deride tahrişe, nemliliğe ve dolayısıyla bakteri birikmesine neden olacaktır. Doğal kumaştan yapılan çoraplar tercih edin. Ayakkabınızın içine nemlenmeyi ve bakteri oluşumunu önleyecek ayakkabı spreyleri sıkabilirsiniz. Bu basit önlemler ayak kokusunu önleyecek ve ayak sağlığınızı koruyacaktır. Ayak sağlığı her şeyin başıdır. Vücudumuzun ağırlığını taşıyan ayaklarımızdır ve ayak sağlığını korumak her şeyden önce gelmelidir.

fft99_mf734517

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER