Bilgi Zamanı

AVM’de Sınırlama Yapılırsa Zararları Nelerdir

AVM’de Sınırlama Yapılırsa Zararları Nelerdir
27 Şubat 2016 - 20:10 'de eklendi ve 646 kez görüntülendi.

Alışveriş merkezleri ya da organize perakende ticaretinin neredeyse yüzde 30 luk bir kısmının, haftanın pazar günleri yapıldığı belirtiliyor. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği kısa adı ile AYD Başkanı olan Hulusi Belgü, bu durumun ortadan kaldırılması durumunda ticaretin büyük etkileneceğini belirterek, bu durumu ortadan kaldırmanın ticarette ihanet olarak adlandırılabileceğini söyledi. Peki Alışveriş Merkezleri Hakkında Yönetmelik yürürlüğe girmesi durumunda değişen ne olacak? Alışveriş merkezleri artık pazar günü kapalı mı olacak? Alışveriş merkezlerine her insanın gittiğini düşünerek, bu ve bunun gibi bir takım sorulara verilen cevapları ve bu konu ile ilgili çok daha fazlasını sizin için biraraya getirdik.

 

Alışveriş Merkezleri Hakkında Yönetmelik’in önümüzdeki bir yıl içerisinde uygulanacağı yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır. Bu yönetmelik ile gerçekleştirilecek olan alışveriş merkezlerine bir takım faaliyet alanları konulması ve acil durum butonunun olması olarak belirtiliyor. Bu yürürlüğün Resmi Gazetede yayımlanması sonucunda, kamuoyunda bir yankı söz konusu oldu. Fakat bu yönetmeliğin içerisinde bulunan her şeyin tüketicinin korunması adına gerçekleşeceği belirtilmektedir.

Konuya ilişkin olarak, pazar günü alışveriş merkezlerinin kapalı olması ve hafta içi daha erken bir saatte kapatılması konusu ise gündemde. Bu konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rekabet Kurulu Başkanı olan Ömer Torlak, bu durumun hem tüketici için hem esnaf için hem de Türkiye ekonomisi için yararlı bir durum olmadığı yönünde sözler söyledi.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER