12:30 pm - Çarşamba Eylül 17, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Askeri Liselere Başvuru Tarihleri 2014

Salı, 11 Şubat 2014, 13:07 | Genel | 0 Yorum
by tayyar
Sponsorlu bağlantılar

Askeri liselere giriş, askeri liselere başvuru, askeri liselere başvuru tarihleri, askeri liselere giriş puanı kaç 2014

Askeri Liselere Giriş Sınavı (ALS) başvuruları 10 Şubat tarihi itibarıyla başladı. Başvurular 7 Mart 2014’e kadar devam edecek. ÖSYM sınava başvuruyla ilgili hazırladığı kılavuzu geçtiğimiz gün yayınladı. Başvurular kılavuzda belirlenen yöntemlere göre yapılacak ve kılavuzda belirlenen prosedüre uymayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Askeri Liselere Giriş Sınavı’yla birlikte kara, hava, deniz ve bando okullarına harp okulu ve harp akademilerine doğrudan giriş hakkı tanıyan askeri liselere giriş imkanı sağlanıyor. Adayları yazılı sınavın ardından spor sınavı ve sözlü sınav gibi zorlu süreçler bekliyor. Adayların başvuru için izleyeceği yolları gösteren grafiğe BURADAN ulaşabilirsiniz.

Askeri Liselere Giriş Başvuru Formu İçin TIKLAYIN

314529

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası