Bilgi Zamanı

Artık WhatsApp İçin Ücret Talep Edilmeyecek

Artık WhatsApp İçin Ücret Talep Edilmeyecek
29 Şubat 2016 - 13:31 'de eklendi ve 529 kez görüntülendi.

Yaklaşık olarak iki yıl önce ortaya çıkmış olan ve teknoloji ve iletişim alanında bir farklılık yaratan program olan WhatsApp adlı uygulama, neredeyse akıllı telefonların hepsinde var. Facebook tarafından yaklaşık 19 milyon dolar kadar bir fiyat karşılığında alınmış olan bu program, insanların birbiriyle yazışarak haberleşmelerinin en çok kullanıldığı program haline gelmektedir.

 

WhatsApp programını kullanan insanlardan yıllık 1 dolar ücret alınacağı bilinirken, bu karar geçtiğimiz yıllarda alınmış bulunmaktaydı. Daha önce WhatsApp kullanan insanlar için ücretsiz sayılan bu uygulama, önümüzdeki günlerde de bu insanların uygulamayı ücretsiz kullanmaya devam edeceği biliniyordu. Fakat yeni kullanacak olan insanların bu ücrete olan tepkileri çok fazla olmuştur ve insanlar bu uygulamayı ücret karşılığında kullanmak istemediklerini sürekli olarak dile getirmiştir. Çok fazla yapılmış olan eleştiriler nedeniyle WhatsApp artık ücretsiz hale gelmiştir.

DLD konferansının gerçekleşmesi sırasında düşüncelerini belirten WhatsApp CEO’su Jan Koum insanların verdikleri bu fazla tepkilere karşılık WhatsApp uygulaması için ücret talep etmekten vazgeçtiklerini ve bu uygulamanın bütün insanlar için ücretsiz hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. İstenilen ücret herkesin ödeyebileceği bir ücret olarak düşünülmüş, fakat yine de alınan tepkilere bakarak bu uygulamaya bu ücreti ödemeyecek insanlar olduğu ve bu yüzden insanların bu programı kullanmak istemeyecekleri fark edilmiştir.
Herkesin kullanmaya devam ettiği ve de edeceği WhatsApp adlı bu programın artık tamamen ücretsiz olduğu herkese duyurulur.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER