Bilgi Zamanı

Arap Seyyid ( Seyyid İbrahim El- Ahsai ) Kimdir

Arap Seyyid ( Seyyid İbrahim El- Ahsai ) Kimdir
26 Şubat 2014 - 14:12 'de eklendi ve 5862 kez görüntülendi.

Cübbeli'nin yerine Arap Seyyid iddiasıİsmailağa Cemaati, tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca’nın kürsüsüne Hz. Muhammed’in 35. kuşaktan torunu olan Seyyid İbrahim El-Ahsai’nin oturduğunu duyurdu.

Daha önce Türkiye’de hadis dersleri veren Seyyid İbrahim El- Ahsai’nin, şimdi de Karagümrük Çetesi operasyonu kapsamında tutuklanan “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün boş kalan kürsüsünü doldurduğu duyuruldu.

Cübbeli Hoca’nın yerine dini sohbetler artık El-Ahsai tarafından yapılacak.

El Ahsai’nin İsmailağa Cemaati’nin perşembe sohbetlerinin yanı sıra, Şifa-i Şerif derslerini de tek başına tercüman aracılığıyla yaptığı belirtildi.

Habertürk gazetesinin haberine göre, cemaat yaptığı duyuruda “Cübbeli Hocamıza ne büyük saadetki, kürsüsünü bir peygamber torunu dolduruyor” yorumu da yaptı. Cübbeli Ahmet Hoca, yabancı uyruklu kadınlarla tehditle fuhuş yaptığı ve fuhuşa aracılık ettiği suçlamasıyla 10 Aralık 2013’de tutuklanmış ve Metris Cezaevi’ne konulmuştu.

Cübbeli Ahmet Hoca ve Seyid İbrahim el-Ahsai

Arap Seyyid Kimdir , Arap Seyyid Hakkında Bilgiler , İsmailağa Cemaati Lideri Seyyid İbrahim El- Ahsai Kimdir , Arap Seyyid Biyografi Hayatı Resimleri
Seyid İbrahim el-Ahsai Mahmud Efendi Hazretlerini Ziyareti ve Cübbeli Ahmet Hoca / Video

HABERTÜRK – 18 Ocak 2014

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER