Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme 13 Şubatta Başlıyor

13 Şubat 2014 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Nasıl Ne Zaman Yapılacak

Açıköğretim Fakültesi Dönemlik-Kredili Lisans Ve Önlisans Programları 2013-2014 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Duyurusu

Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Başvuru AÖF Link Başvurusu ve Başvuru Kılavuzu

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DÖNEMLİK-KREDİLİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI 2013-2014 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ

KAYIT YENİLEME DUYURUSU

AÖF Kayıt Yenileme Kılavuzu ve Kayıt İçin Tıklayınız…

Yaptığınız Kaydın Gerçekleşip Gerçekleşmediğini Öğrenmek İçin Tıklayınız…

Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan “Adalet”, “Bilgi Yönetimi”, “Coğrafi Bilgi Sistemleri”, “Çağrı Merkezi Hizmetleri”, “Eczane Hizmetleri”, “Felsefe”, “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “İlahiyat”, “İngilizce Öğretmenliği”, “Kimya Teknolojisi”, “Laborant ve Veteriner Sağlık”, “Okulöncesi Öğretmenliği”, “Sosyoloji”, “Tarım”, “Tarih”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri”, “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”, “Türk Dili ve Edebiyatı” Programlarının 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri “Ders Ekle-Sil” ve “Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi”olmak üzere iki aşamada aşağıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

Ders ekle-sil işlemi, kayıt yenileme bedellerinin bankaya ödenmesi ve kayıt yenileme işlemleri;

13 Şubat 2014 Pazartesi günü başlayıp
22 Şubat 2014 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
23, 24 Şubat 2014 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrencilerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2013-2014 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından,Düzenli Ödeme Talimatı veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2014 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığı ve Düzenli Ödeme Talimatı ile saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2013-2014 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemine kaydı yenilenmez.

24 Şubat 2014 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı”  ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

2013-2014 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletmeyip, Bahar Döneminde kayıt yenileten öğrenciler öğretim yılına ait bandrolü AÖF bürolarına başvurarak alacaklardır. Bu öğrencilerden önlisans programında 5. yılını, lisans programında 8. yılını okuyacak olanların “Öğrenci Tanıtım Kartları” hazırlanarak AÖF bürolarına gönderilecek olup 19 Mart 2014  tarihinden itibaren “Öğrenci Kimlik Kartları”nı teslim ederek yeni düzenlenen “Öğrenci Tanıtım Kartları”nı bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 02 Mart  2014 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarınahttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

İLETİŞİM

•    Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
•    http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
•    aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve TC kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

İLGİLİLERE DUYURULUR

—————————————————-

AÖF’NİN İLGİLİ SAYFASINDAKİ BİLGİLER ŞU ŞEKİLDE:

Hoşgeldiniz!

Bu site, aşağıda adı geçen programlara yapılacak başvuru ve kayıtlarahizmet vermektedir. Site içerisinde, ilgili programa başvuru hakkındaki tüm bilgiler mevcuttur. Aynı zamanda başvurular da bu siteden kabul edilmekte ve yine bu siteden izlenebilmektedir.
Lütfen aşağıdan başvuru yapacağınız kayıt türünü seçiniz:

*KAYIT YENİLEME
2013-2014 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönemlik-Kredili Programlarda kayıtlı öğrencilerden ders ekle-sil işlemini yapacak olanlar kayıt yenileme linkinden bu işlemi gerçekleştireceklerdir.
Kayıt yenileme kılavuzuna ulaşmak için burayı tıklayınız.
* 6111 Sayılı Kanun (Af) Kapsamında Kayıt
6111 sayılı Kanun kapsamında Açıköğretim Fakültesine kimlerin kayıt yaptırabileceklerini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
* Dikey Geçiş
1.Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında başvuru yapabilirler. Hangi program mezunlarının başvurabileceklerini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
2.Dikey Geçiş Sınavı sonucu Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliğine yerleştirilen adaylar başvuru yapabilirler.
* Ek Yerleştirme
2013 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim Fakültesine yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar
başvurabilirler.
* İkinci Üniversite
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrenciler, alanları dışındaki programlara başvurabilirler. Hangi programlara başvurulabileceğini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
* Lisans Tamamlama
Lisans Tamamlama kapsamında, 4 yıllık fakülte veya yüksekokullarda okumakta iken 2 yıllık ön lisans diploması alarak ayrılanlar başvuru yapabilirler. Hangi program mezunlarının başvurabileceklerini, bağlantıyı izleyerek öğrenebilirsiniz.
* Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda kadrolu olarak görev yapan, Okulöncesi ile Çocuk Gelişimi Ön Lisans mezunu öğretmenler başvurabilirler. Ayrıntı için bağlantıyı tıklayınız.
* ÖSYS Yeni Kayıt
* Yatay Geçiş
Yatay Geçiş Yönetmeliği ve 6111 sayılı Kanun’a göre Açıköğretim Fakültesine başvuru yapıp, başvurusu kabul edilenler yatay geçiş için başvuru yapabilirler. Ayrıntı için bağlantıyı tıklayınız.
Not: Kayıt tarihi sona eren programların başvuru türleri yukarıda görüntülenmemektedir.

BAŞVURU DURUMU
Yaptığınız başvurunun durumunu görebilmek için yandaki kutuya T.C. kimlik numaranızı yazarak GÖRÜNTÜLE tuşuna basınız. Eğer başvuru yapmadıysanız veya geçerli bir başvurunuz yoksa herhangi bir bilgi görüntülenmeyecektir.

13 Şubat 2014 – bilgizamani.net

Kategori: Yaşam

3 Yorum Yapılmış.

  1. ümit diyor ki:

    aynı sorun bndede var nıye acaba

  2. hilal diyor ki:

    Aöf sınav sonuçları açıklandı ama ben giriyorum sorun var diyo sayfa ya giriş yapmıyo bilgisi olan var mı bu konu da acil ? şimdiden teşekkürler


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası