2:09 pm - Perşembe Ağustos 30, 7798
Sponsorlu bağlantılar

Antimon Elementi Ve Kullanım Alanları Nedir

Salı, 14 Ağustos 2012, 22:09 | Yaşam | 0 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Antimon Elementi Ve Kullanım Alanları Nedir , Antimon Elementi Ve Kullanım Alanları Ne Demek , Antimon Elementi Ve Kullanım Alanları Anlamı Şu Şekilde :

Periyodik cetvelin VA grubunda yer alan, mavimsi gümüş beyazı renkte metal element. Doğada serbest hâlde, gümüş ve arsenikle birlikte rastlanan antimon daha çok stibnit (Sb2 S3) biçiminde bulunur. Kırılgandır; kimyasal özellikleri arseniğe benzer; ısı ve elektriği ondan daha iyi iletir. Havadan etkilenmez, ancak yüksek sıcaklıkta Sb2O3′e dönüşür. Stibnitin ısıtılıp demirle ya da kavrulup oksidinin odun kömürüyle indirgenmesiyle elde edilir. Hidroklorik asitte çözünmez, altınsuyunda çözünür. Derişik sülfürik ve nitrik asitle tepkimeye girer. Daha çok, kurşunu sertleştirmekte kullanılır. Bileşikleri, boya, kibrit, maytap, ateşe dayanıklı malzeme ve ilâç yapımında kullanılır.

Antimon Elementi Ve Kullanım Alanları Hakkında Sorularınızı Veya Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası