Bilgi Zamanı

Ani Kilo Değişimi Nasıl Yorumlanmalıdır

Ani Kilo Değişimi Nasıl Yorumlanmalıdır
09 Nisan 2013 - 19:51 'de eklendi ve 1317 kez görüntülendi.

ANİ KİLO DEĞİŞİKLİKLERİ

Zayıflama aşamasında ani kilo değişimlerinin anlamı nedir ? Bazı kadınlarda yumurtalık hor­monlarının dengesizliği de vücutla su toplamaktadır. Özellikle âdete yakın devrelerde ileri derecede sinirlilik ba­zen tansiyon yükselmesi, sıkıntı ve ki­lo almaların sebebi olur. Bütün bun­larda dahi vücudun su tutma gücünü azaltacak uygun ilaç ve karbonhidrat kısıtlamasının yanında büyük ölçüde dengeli bir kalori ve egzersiz sistemi­nin tatbiki büyük fayda sağlamakta­dır.

Ara sıra kilo almak, tekrar zayıf­lamak tekrar kilo olmak pek sık rast­ladığımız bir olaydır. Devamlı şişman olmaktan daha tehlikeli olan durum da budur. Vücudun dengesini kısa za­manda bozan bu durumlarda kalp, karaciğer, damar ve diğer organlar bu değişen şartlara kolayca adapte ola­madıkları için, hemen sıkıntıya düşer­ler. Şişman bir hastada belirli bir ki­lo fazlalığı büyük sıkıntılar doğurma­dığı halde kısa zamanda kilo alıp ver­meler onu hemen kalp yetmezliğine düşürmüş ve sürekli ve zor bir tedavi altına alınmasıyla sonuçlanmıştır.

Bu bakımdan kısa zamanda kilo alıp verenler mutlak ciddi bir hekim kontrolünden geçtikten sonra zayıf­lamaya girişmelidirler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER